Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geschorste Platini verliest weer een beroepszaak

Geschorste Platini verliest weer een beroepszaak

STRAATSBURG (ANP) - Michel Platini heeft weer een beroepszaak verloren tegen zijn schorsing in de voetbalwereld. De voormalige topvoetballer was naar het Europees Hof voor de Rechten van de Mens gestapt, omdat hij naar eigen zeggen ten onrechte is geschorst. Volgens het hof is de sanctie gezien alle bewijzen echter op z'n plaats en verklaarde het beroep daarom als niet-ontvankelijk.

Platini was voorzitter van de Europese voetbalbond UEFA en vicevoorzitter van de mondiale federatie FIFA toen hij in 2015 verwikkeld raakte in een corruptiezaak. De zaak draaide om een dubieuze betaling uit 2011. De Fransman ontving toen een bedrag van 2 miljoen Zwitserse franc (omgerekend 1,8 miljoen euro) van FIFA-voorzitter Sepp Blatter, voor werkzaamheden die hij jaren daarvoor zou hebben verricht.

De FIFA legde Platini aanvankelijk een schorsing op van acht jaar, die later in beroep werd teruggebracht tot zes jaar. De 64-jarige Fransman wist in een beroepszaak bij het internationaal sporttribunaal CAS de straf weliswaar terug te brengen tot vier jaar, maar de gewenste vrijspraak bleef uit. Ook bij het hoogste gerechtshof in Zwitserland kreeg Platini vervolgens niet zijn zin.

Terugkrijgen

De wereldvoetbalbond liet in een korte reactie weten kennis te hebben genomen van de beslissing van het Europese hof. De FIFA wil de 2 miljoen Zwitserse franc die Blatter aan Platini heeft betaald nog altijd terugkrijgen.

De schorsing van Platini liep afgelopen najaar af, die van Blatter loopt nog bijna twee jaar door. Van de aanvankelijke acht jaar schorsing van de nu 83-jarige Zwitser bleven er na beroep zes over.

Meer uit Voetbal

Iran dient klacht in bij FIFA om reisbeperkingen tijdens WK

TIJUANA (ANP/AFP) - De voetbalploeg van Iran dient een officiële klacht in bij wereldvoetbalbond FIFA vanwege de beperkte vrijheid qua reisbewegingen. Het team kreeg geen toestemming om al twee dagen voor de WK-wedstrijd van zondag tegen België vanuit het Mexicaanse basiskamp naar Los Angeles te reizen. Van de Verenigde Staten mag dat pas één dag van tevoren.

56 minuten geleden
Mexico-coach niet onder indruk van eerste groepswinst sinds 2002

GUADALAJARA (ANP) - De Mexicaanse bondscoach Javier Aguirre is niet onder de indruk van het feit dat het land zich voor het eerst sinds 2002 heeft verzekerd van groepswinst op een WK voetbal. "Dat is een leuk weetje, net als 24 jaar geleden. Maar waar het om gaat, is het eindresultaat", zei Aguirre na de 1-0-zege op Zuid-Korea in Guadalajara.

1 uur geleden
Summerville, Depay en Van de Ven bij volgende kaart geschorst

KANSAS CITY (ANP) - Oranje-internationals Crysencio Summerville, Memphis Depay en Micky van de Ven kunnen zich zaterdag tijdens het tweede WK-duel met Zweden geen kaart permitteren. Als ze toch worden bestraft in het Houston Stadium, zijn ze geschorst voor de laatste groepswedstrijd tegen Tunesië.

3 uur geleden
Oranje zoekt met mogelijk zelfde ploeg naar WK-zege tegen Zweden

KANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal jaagt zaterdag, met koning Willem-Alexander en koningin Máxima op de tribune, tegen Zweden op de eerste zege op het WK. Bondscoach Ronald Koeman was redelijk tevreden over zijn basisploeg van het eerste duel met Japan (2-2). Het zou goed kunnen dat Oranje met dezelfde elf spelers als zondag aan de aftrap verschijnt in het Houston Stadium.

3 uur geleden
Kritiek op Turkse ploeg stelt bondscoach Montella teleur

SANTA CLARA (ANP) - Bondscoach Vincenzo Montella van Turkije baalt van de kritiek die zijn ploeg na het verloren eerste duel op het WK met Australië (2-0) van de media heeft gekregen. "Dat stelt me erg teleur", zei hij. "Dit team heeft de afgelopen drie jaar geweldige resultaten behaald. Ik denk dat we na de eerste wedstrijd wat meer respect verdienen, ook al hadden we het beter kunnen doen", zei de Italiaan op zijn 52e verjaardag tijdens een persconferentie in Santa Clara.

7 uur geleden
Bondscoach VS vol lof over Argentinië en steunt Messi

SEATTLE (ANP) - Bondscoach Mauricio Pochettino van de Verenigde Staten heeft zich tijdens zijn laatste persconferentie voor het WK-duel met Australië tot Lionel Messi gericht. "Ik wil hem mijn volledige steun betuigen, want hij maakt een moeilijke familiesituatie door", zei hij. "Ik ken hem en zijn familie nog van onze tijd samen bij Paris Saint-Germain. Ik wil zijn familie het allerbeste wensen."

7 uur geleden
Canadese bondscoach: 55.000 aanwezigen in stadion hadden geluk

VANCOUVER (ANP) - Bondscoach Jesse Marsch had het meer inwoners van Canada gegund om aanwezig te zijn bij de historische zege tegen Qatar in Vancouver. De Canadezen waren met 6-0 te sterk en boekten daarmee hun eerste zege op een wereldkampioenschap voetbal ooit.

7 uur geleden