Geschorste Platini verliest weer een beroepszaak
STRAATSBURG (ANP) - Michel Platini heeft weer een beroepszaak verloren tegen zijn schorsing in de voetbalwereld. De voormalige topvoetballer was naar het Europees Hof voor de Rechten van de Mens gestapt, omdat hij naar eigen zeggen ten onrechte is geschorst. Volgens het hof is de sanctie gezien alle bewijzen echter op z'n plaats en verklaarde het beroep daarom als niet-ontvankelijk.
Platini was voorzitter van de Europese voetbalbond UEFA en vicevoorzitter van de mondiale federatie FIFA toen hij in 2015 verwikkeld raakte in een corruptiezaak. De zaak draaide om een dubieuze betaling uit 2011. De Fransman ontving toen een bedrag van 2 miljoen Zwitserse franc (omgerekend 1,8 miljoen euro) van FIFA-voorzitter Sepp Blatter, voor werkzaamheden die hij jaren daarvoor zou hebben verricht.
De FIFA legde Platini aanvankelijk een schorsing op van acht jaar, die later in beroep werd teruggebracht tot zes jaar. De 64-jarige Fransman wist in een beroepszaak bij het internationaal sporttribunaal CAS de straf weliswaar terug te brengen tot vier jaar, maar de gewenste vrijspraak bleef uit. Ook bij het hoogste gerechtshof in Zwitserland kreeg Platini vervolgens niet zijn zin.
Terugkrijgen
De wereldvoetbalbond liet in een korte reactie weten kennis te hebben genomen van de beslissing van het Europese hof. De FIFA wil de 2 miljoen Zwitserse franc die Blatter aan Platini heeft betaald nog altijd terugkrijgen.
De schorsing van Platini liep afgelopen najaar af, die van Blatter loopt nog bijna twee jaar door. Van de aanvankelijke acht jaar schorsing van de nu 83-jarige Zwitser bleven er na beroep zes over.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben FC Twente zondagmiddag verslagen in de topper in de Vrouwen Eredivisie. Op sportcomplex De Toekomst werd het 2-0 voor de thuisploeg. Door de overwinning heeft Ajax nu 21 punten, 1 punt minder dan FC Twente, dat nog altijd koploper is. Een belangrijke rol was weggelegd voor invaller Mirte van Koppen, die beide doelpunten maakte.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft zondag voor de derde keer dit seizoen een competitieduel gewonnen. De ploeg van de interim-coaches Dennis van der Ree en Maikel van der Werff versloeg ADO Den Haag in Zwolle met 1-0. PEC Zwolle heeft 11 punten uit elf duels. ADO staat op de zeventiende plaats met 6 punten.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Ismael Saibari is voorlopig niet inzetbaar voor zijn club Bayern München na een succesvolle operatie aan zijn rechterenkel. Dat heeft de nummer 1 van Duitsland zondag bekendgemaakt.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De netten die SC Cambuur in het eigen Kooi Stadion heeft opgehangen om problemen met vuurwerk te voorkomen, hebben zaterdagavond gewerkt. Dat zei een woordvoerder van de club zondag tegen het ANP. In het stadion waren netten opgehangen rond het uitvak, zodat vuurwerk niet op het veld of in andere vakken terecht zou kunnen komen.
4 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de eerste daders in beeld die zaterdagavond vuurwerk hebben afgestoken tijdens het uitduel in de Eredivisie met SC Cambuur. Dat laat de club uit Deventer zondag op de eigen site weten in een schriftelijke verklaring.
7 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De resterende minuten van de gestaakte wedstrijd tussen SC Cambuur en Go Ahead Eagles worden niet meer uitgespeeld, meldt de KNVB op zijn website. Het competitiebestuur betaald voetbal heeft besloten de wedstrijd niet meer in te plannen en de stand op het moment dat de wedstrijd werd gestaakt als eindstand te beschouwen. Het betekent dat de club uit Leeuwarden het duel met 4-0 heeft gewonnen.
15 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Algemeen directeur Jan Willem van Dop van Go Ahead Eagles was zaterdag boos op de supporters van zijn club die tijdens het duel met SC Cambuur in Leeuwarden vuurwerk afstaken vanuit het uitvak. "Ik baal als een stekker. Dat een paar raddraaiers het weer verzieken voor de rest. Wanneer houdt dit eens op?", zei hij in een eerste reactie bij ESPN.
16 uur geleden