Geschorste Kroes keert als technisch directeur terug bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Alex Kroes keert als technisch directeur terug bij Ajax. Hij is met de raad van commissarissen van de Amsterdamse club overeengekomen dat hij terugtreedt als algemeen directeur. In die functie werd hij begin deze maand geschorst.
Kroes begint als titulair technisch directeur omdat er nog een onderzoek naar hem loopt bij de Autoriteit Financiële Markten (AFM) om mogelijk handelen met voorkennis in het aandeel Ajax. De rvc gaat de positie van Kroes als titulair technisch directeur heroverwegen als blijkt dat hij de regels van handel met voorwetenschap ernstig heeft overtreden.
Ajax laat in een persbericht weten dat het agendapunt om Kroes te ontslaan niet wordt behandeld op de buitengewone vergadering voor aandeelhouders van 21 mei als er een definitief akkoord met Kroes is gesloten. De club uit Amsterdam bereikte een paar uur voor een ingelaste ledenvergadering met Kroes overeenstemming over een nieuwe functie. Voorzitter Michael van Praag zou de leden van Ajax donderdagavond bijpraten over het voornemen van de rvc om Kroes te ontslaan om zijn handel in voorkennis.
Reactie Van Praag
In de aanloop naar die vergadering kreeg Kroes veel steun van oud-spelers, supporters en de machtige bestuursraad van Ajax. Dat laatste orgaan vertegenwoordigt de leden van Ajax die in het bezit zijn van 73 procent van de aandelen van de club en de rvc naar huis kunnen sturen.
"Wij zijn niet doof voor de geluiden om ons heen en hebben veelvuldig met mensen binnen en buiten Ajax gesproken, onder meer met de bestuursraad en uiteraard met Alex zelf", reageert Van Praag in een persbericht. "Vanzelfsprekend zijn er voorwaarden met elkaar afgesproken waardoor deze verandering mogelijk werd. De club moet verder en wij zijn van mening dat het goed is voor Ajax dat we uiteindelijk met elkaar tot deze oplossing zijn gekomen. Alex gaat een belangrijke rol spelen in het voetbaltechnische deel van de organisatie en zich met name richten op het aan- en verkoopbeleid."
Kroes 'zeer blij'
"Ik ben zeer blij dat we een passende oplossing gevonden hebben", zegt Kroes, die na het gedwongen vertrek van Marc Overmars ook al in beeld was als technisch directeur van Ajax. "Dat we met elkaar het belang van Ajax en het voetbal voorop hebben gezet. De focus moet bij Ajax weer op het voetbal komen te liggen. Ik zie ernaar uit om niet alleen met Louis van Gaal, Danny Blind, Marijn Beuker en Kelvin de Lang, maar ook met iedereen daaromheen te gaan bouwen aan een mooie toekomst voor Ajax. Ajax moet weer Ajax worden."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zijn excuses aangeboden na zijn overtreding op Virgil van Dijk in de competitiewedstrijd van Tottenham Hotspur tegen Liverpool. De aanvaller van de Spurs werd van het veld gestuurd in de door Liverpool gewonnen wedstrijd (1-2) na een zware tackle op Van Dijk.
31 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft in het thuisduel met Sevilla de tweede competitiezege op rij geboekt. Zo sluit de ploeg van trainer Xabi Alonso het jaar met een enigszins goed gevoel af, na een slechte serie in de voorgaande wedstrijden. De achterstand op FC Barcelona is 1 punt, maar de koploper speelt zondag nog tegen Villarreal.
11 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het thuisduel met Telstar verloren en neemt daardoor de laatste plaats over van de concurrent. Telstar-aanvaller Patrick Brouwer besliste de weinig hoogstaande wedstrijd in het Rat Verlegh Stadion met een inzet achter zijn standbeen langs: 0-1
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft na vijf overwinningen op rij punten verloren in een aantrekkelijk uitduel met NEC (2-2). De club uit Amsterdam speelde het laatste halfuur met een man meer, na een rode kaart voor Sami Ouaissa. Maar de ploeg van interim-trainer Fred Grim kwam in die periode niet tot een derde treffer.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.
14 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).
14 uur geleden