Geschorste Kroes keert als technisch directeur terug bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Alex Kroes keert als technisch directeur terug bij Ajax. Hij is met de raad van commissarissen van de Amsterdamse club overeengekomen dat hij terugtreedt als algemeen directeur. In die functie werd hij begin deze maand geschorst.
Kroes begint als titulair technisch directeur omdat er nog een onderzoek naar hem loopt bij de Autoriteit Financiële Markten (AFM) om mogelijk handelen met voorkennis in het aandeel Ajax. De rvc gaat de positie van Kroes als titulair technisch directeur heroverwegen als blijkt dat hij de regels van handel met voorwetenschap ernstig heeft overtreden.
Ajax laat in een persbericht weten dat het agendapunt om Kroes te ontslaan niet wordt behandeld op de buitengewone vergadering voor aandeelhouders van 21 mei als er een definitief akkoord met Kroes is gesloten. De club uit Amsterdam bereikte een paar uur voor een ingelaste ledenvergadering met Kroes overeenstemming over een nieuwe functie. Voorzitter Michael van Praag zou de leden van Ajax donderdagavond bijpraten over het voornemen van de rvc om Kroes te ontslaan om zijn handel in voorkennis.
Reactie Van Praag
In de aanloop naar die vergadering kreeg Kroes veel steun van oud-spelers, supporters en de machtige bestuursraad van Ajax. Dat laatste orgaan vertegenwoordigt de leden van Ajax die in het bezit zijn van 73 procent van de aandelen van de club en de rvc naar huis kunnen sturen.
"Wij zijn niet doof voor de geluiden om ons heen en hebben veelvuldig met mensen binnen en buiten Ajax gesproken, onder meer met de bestuursraad en uiteraard met Alex zelf", reageert Van Praag in een persbericht. "Vanzelfsprekend zijn er voorwaarden met elkaar afgesproken waardoor deze verandering mogelijk werd. De club moet verder en wij zijn van mening dat het goed is voor Ajax dat we uiteindelijk met elkaar tot deze oplossing zijn gekomen. Alex gaat een belangrijke rol spelen in het voetbaltechnische deel van de organisatie en zich met name richten op het aan- en verkoopbeleid."
Kroes 'zeer blij'
"Ik ben zeer blij dat we een passende oplossing gevonden hebben", zegt Kroes, die na het gedwongen vertrek van Marc Overmars ook al in beeld was als technisch directeur van Ajax. "Dat we met elkaar het belang van Ajax en het voetbal voorop hebben gezet. De focus moet bij Ajax weer op het voetbal komen te liggen. Ik zie ernaar uit om niet alleen met Louis van Gaal, Danny Blind, Marijn Beuker en Kelvin de Lang, maar ook met iedereen daaromheen te gaan bouwen aan een mooie toekomst voor Ajax. Ajax moet weer Ajax worden."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.
13 uur geledenNYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
20 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
1 dag geleden