Geschorste Koopmeiners blijft in Hongarije bij Jong Oranje
BOEDAPEST (ANP) - Teun Koopmeiners blijft de komende dagen bij Jong Oranje. De aanvoerder van het elftal van bondscoach Erwin van de Looi kreeg zaterdag in de tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap tegen Duitsland (1-1) zijn tweede gele kaart van het toernooi en is geschorst voor het laatste pouleduel van dinsdag met Jong Hongarije. Koopmeiners gaat niet eerder terug naar zijn club AZ maar blijft in Boedapest, zo is besloten.
AZ speelt zaterdag in de Eredivisie de uitwedstrijd tegen Willem II. De Alkmaarders wonnen vorig weekeinde, met dankzij een doelpunt van Koopmeiners, met 2-0 van PSV. Beide clubs hebben na 27 speelronden 55 punten en strijden achter Ajax om de tweede plaats, die recht geeft op deelname aan de voorronde van de Champions League.
Naast Koopmeiners kan Van de Looi dinsdag naar alle waarschijnlijkheid ook niet beschikken over Noa Lang. De aanvaller van Club Brugge liep tegen de Duitsers een knieblessure op na een ongelukkige botsing met Koopmeiners. Lang heeft zondag een scan laten maken. De uitslag daarvan is nog niet bekend. Van de Looi zei zaterdag al er niet van uit te gaan in de groepsfase van het EK nog over Lang te kunnen beschikken.
Binnen trainen
Jong Oranje heeft de hersteltraining van zondag op het veld van de club BVSC in Boedapest geschrapt. De selectie traint binnen.
Om de kwartfinales van het EK te halen, moet Jong Oranje dinsdag winnen van het al uitgeschakelde Jong Hongarije. Een overwinning is sowieso genoeg als er een winnaar komt bij het treffen tussen Jong Roemenië en Jong Duitsland. Spelen die twee landen met 2-2 of meer (3-3 of 4-4 etcetera) gelijk, dan is Jong Oranje uitgeschakeld. De drie landen zouden dan allemaal op 5 punten uitkomen en dan wordt eerst naar het onderlinge doelsaldo tussen de drie landen gekeken in plaats van naar het volledige doelsaldo.
Jong Oranje speelde naast Duitsland ook met 1-1 gelijk tegen Jong Roemenië.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Zakaria Boufangacha is per 15 december de nieuwe directeur-bestuurder amateurvoetbal bij de KNVB. De 44-jarige Boufangacha is door de raad van commissarissen (rvc) van de voetbalbond benoemd. Hij volgt Jan Dirk van der Zee op, wiens maximale zittingsperiode van twaalf jaar eind dit jaar afloopt.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool gaat de blessure die vleugelaanvaller Cody Gakpo zondag opliep in de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Servië in de Nations League verder onderzoeken. Het gaat om een enkelblessure, meldt de huidige nummer 6 uit de Premier League op de clubwebsite.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong keert op maandag 5 oktober terug op het trainingsveld van FC Barcelona. Dat meldt de Spaanse sportkrant AS. De Oranje-international en Barcelona-middenvelder raakte in juni tijdens het WK voetbal geblesseerd aan zijn knie na een botsing met Quinten Timber op de training.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández van het Nederlands elftal kan geen beroep doen op Cody Gakpo voor de komende wedstrijden in de Nations League tegen Griekenland en Servië. Dat maakte de KNVB maandag bekend. Xavi roept geen vervanger op. De aanvaller van Liverpool viel zondag in de met 2-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Servië uit en keert terug naar zijn club.
6 uur geledenOSLO (ANP) - Portugal heeft een uitwedstrijd tegen Noorwegen in de Nations League gewonnen. In het Ullevaal Stadion in Oslo werd het 2-1 voor de bezoekers. Na twee wedstrijden gaat Portugal met 6 punten aan de leiding in Groep A4. Noorwegen en Denemarken volgen op 3 punten.
22 uur geledenDEBRECEN (ANP) - Het Ierse nationale voetbalelftal heeft Israël zondagavond met 3-0 verslagen in een vooraf veelbesproken duel in de Nations League. De 'thuiswedstrijd' van Israël werd gespeeld in het Hongaarse Debrecen. Vanuit Ierland werden er geen kaartjes verkocht voor het uitvak. Een dag voor de wedstrijd besloot de Ierse doelman Gavin Bazunu zich terug te trekken uit het elftal.
22 uur geledenAUGSBURG (ANP) - Griekenland heeft zondagavond voor een verrassing gezorgd door Duitsland te verslaan in een uitwedstrijd in de Nations League. In Augsburg werd het 1-0 voor de bezoekers. Het was voor Griekenland de eerste overwinning ooit op Duitsland. Na twee wedstrijden gaat Griekenland met 6 punten aan de leiding in de groep van het Nederlands elftal, dat 4 punten heeft.
22 uur geleden