Geschorste Koopmeiners blijft in Hongarije bij Jong Oranje
BOEDAPEST (ANP) - Teun Koopmeiners blijft de komende dagen bij Jong Oranje. De aanvoerder van het elftal van bondscoach Erwin van de Looi kreeg zaterdag in de tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap tegen Duitsland (1-1) zijn tweede gele kaart van het toernooi en is geschorst voor het laatste pouleduel van dinsdag met Jong Hongarije. Koopmeiners gaat niet eerder terug naar zijn club AZ maar blijft in Boedapest, zo is besloten.
AZ speelt zaterdag in de Eredivisie de uitwedstrijd tegen Willem II. De Alkmaarders wonnen vorig weekeinde, met dankzij een doelpunt van Koopmeiners, met 2-0 van PSV. Beide clubs hebben na 27 speelronden 55 punten en strijden achter Ajax om de tweede plaats, die recht geeft op deelname aan de voorronde van de Champions League.
Naast Koopmeiners kan Van de Looi dinsdag naar alle waarschijnlijkheid ook niet beschikken over Noa Lang. De aanvaller van Club Brugge liep tegen de Duitsers een knieblessure op na een ongelukkige botsing met Koopmeiners. Lang heeft zondag een scan laten maken. De uitslag daarvan is nog niet bekend. Van de Looi zei zaterdag al er niet van uit te gaan in de groepsfase van het EK nog over Lang te kunnen beschikken.
Binnen trainen
Jong Oranje heeft de hersteltraining van zondag op het veld van de club BVSC in Boedapest geschrapt. De selectie traint binnen.
Om de kwartfinales van het EK te halen, moet Jong Oranje dinsdag winnen van het al uitgeschakelde Jong Hongarije. Een overwinning is sowieso genoeg als er een winnaar komt bij het treffen tussen Jong Roemenië en Jong Duitsland. Spelen die twee landen met 2-2 of meer (3-3 of 4-4 etcetera) gelijk, dan is Jong Oranje uitgeschakeld. De drie landen zouden dan allemaal op 5 punten uitkomen en dan wordt eerst naar het onderlinge doelsaldo tussen de drie landen gekeken in plaats van naar het volledige doelsaldo.
Jong Oranje speelde naast Duitsland ook met 1-1 gelijk tegen Jong Roemenië.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
8 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft het contract met Thom van Bergen verlengd tot medio 2028, meldt de huidige nummer 5 van de Eredivisie op zijn clubsite.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman blijft sowieso tot komende zomer bij PSV. Dat meldt de koploper in de Eredivisie in een persbericht. De club reageert op de verhalen die de laatste weken naar buiten kwamen dat de 27-jarige middenvelder in de winterstop zou vertrekken. Zo zou de Turkse club Fenerbahçe aan de transfersom van meer dan 20 miljoen euro willen voldoen.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.
14 uur geledenZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.
18 uur geleden