Geschorste Koopmeiners blijft in Hongarije bij Jong Oranje
BOEDAPEST (ANP) - Teun Koopmeiners blijft de komende dagen bij Jong Oranje. De aanvoerder van het elftal van bondscoach Erwin van de Looi kreeg zaterdag in de tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap tegen Duitsland (1-1) zijn tweede gele kaart van het toernooi en is geschorst voor het laatste pouleduel van dinsdag met Jong Hongarije. Koopmeiners gaat niet eerder terug naar zijn club AZ maar blijft in Boedapest, zo is besloten.
AZ speelt zaterdag in de Eredivisie de uitwedstrijd tegen Willem II. De Alkmaarders wonnen vorig weekeinde, met dankzij een doelpunt van Koopmeiners, met 2-0 van PSV. Beide clubs hebben na 27 speelronden 55 punten en strijden achter Ajax om de tweede plaats, die recht geeft op deelname aan de voorronde van de Champions League.
Naast Koopmeiners kan Van de Looi dinsdag naar alle waarschijnlijkheid ook niet beschikken over Noa Lang. De aanvaller van Club Brugge liep tegen de Duitsers een knieblessure op na een ongelukkige botsing met Koopmeiners. Lang heeft zondag een scan laten maken. De uitslag daarvan is nog niet bekend. Van de Looi zei zaterdag al er niet van uit te gaan in de groepsfase van het EK nog over Lang te kunnen beschikken.
Binnen trainen
Jong Oranje heeft de hersteltraining van zondag op het veld van de club BVSC in Boedapest geschrapt. De selectie traint binnen.
Om de kwartfinales van het EK te halen, moet Jong Oranje dinsdag winnen van het al uitgeschakelde Jong Hongarije. Een overwinning is sowieso genoeg als er een winnaar komt bij het treffen tussen Jong Roemenië en Jong Duitsland. Spelen die twee landen met 2-2 of meer (3-3 of 4-4 etcetera) gelijk, dan is Jong Oranje uitgeschakeld. De drie landen zouden dan allemaal op 5 punten uitkomen en dan wordt eerst naar het onderlinge doelsaldo tussen de drie landen gekeken in plaats van naar het volledige doelsaldo.
Jong Oranje speelde naast Duitsland ook met 1-1 gelijk tegen Jong Roemenië.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorthy Mokio verkiest het nationale elftal van de Democratische Republiek Congo boven dat van België. Dat heeft de 18-jarige verdedigende middenvelder van Ajax vrijdag bekendgemaakt op sociale media. "Ik ben Congolees in hart en nieren", schrijft de in Gent geboren voetballer. "En het is onder deze kleuren dat ik het volgende hoofdstuk van mijn verhaal wil schrijven."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.
14 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouaméni een boete van 500.000 euro opgelegd na hun opstootje van eerder deze week. Dat meldt de club op de website.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie heeft verrast gereageerd op de berichtgeving dat de club na het seizoen afscheid neemt van de Engelse aanvaller Raheem Sterling. "Ik ben gequoot, maar heb die mensen niet gesproken", zei Van Persie over de berichtgeving in The Telegraph.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan enkele weken niet beschikken over rechtsback Alphonso Davies. De Canadese verdediger heeft in de halve finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League een hamstringblessure opgelopen en mist in ieder geval de laatste twee competitiewedstrijden van de landskampioen tegen VfL Wolfsburg en 1. FC Köln.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV moet het in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie in het duel met Go Ahead Eagles doen zonder Ismael Saibari en Mauro Júnior. Dat vertelde trainer Peter Bosz in de persconferentie in de aanloop naar de wedstrijd van zondag (16.45 uur).
18 uur geleden