Geschorste Kökcü gelooft dat Turkije van Oranje gaat winnen
BARSINGHAUSEN (ANP/DPA) - Orkun Kökcü is ervan overtuigd dat Turkije zaterdag ook zonder hem ten koste van het Nederlands elftal de halve finale van het EK bereikt. "Het doet enorm veel pijn dat ik er door een schorsing niet bij ben", vertelde de middenvelder vlak voor de training van zijn nationale ploeg aan verslaggevers. "Ik had er alles voor over gehad om te spelen, maar ik geloof in mijn ploeggenoten. Ze gaan er alles aan doen om te winnen."
De voormalige aanvoerder van Feyenoord moet een schorsing van een duel uitzitten, omdat hij in de achtste finale tegen Oostenrijk (2-1) zijn tweede gele kaart van het toernooi ontving. Hij is geboren in Haarlem en voetbalde voor Nederland in verschillende jeugdelftallen. De 23-jarige middenvelder heeft een Nederlands en Turks paspoort, maar koos er vijf jaar geleden voor om voor Turkije te spelen, ook omdat een gesprek met de KNVB over zijn toekomst uitbleef.
Kökcü verliet Feyenoord vorig jaar voor Benfica en hoopt nu dat Turkije voor de tweede keer de halve finale van een EK bereikt. Hij kan zich de verloren halve eindstrijd van het EK van 2008 tegen Duitsland (2-3) nog goed herinneren. "Ik was toen zeven jaar en keek samen met mijn broer in Nederland naar elke wedstrijd", weet hij nog. "Ik droomde er toen van om zelf aan zo'n wedstrijd deel te nemen."
Merih Demiral
Kökcü is niet de enige Turkse speler die geschorst is voor de kwartfinale tegen Nederland. De UEFA heeft verdediger Merih Demiral voor twee wedstrijden geschorst omdat hij in de vorige wedstrijd tegen Oostenrijk een 'wolvengroet' bracht. Dat is een symbool van de ultranationalistische Turkse groepering Grijze Wolven. Demiral maakte beide doelpunten van Turkije tegen Oostenrijk (2-1). Middenvelder Ismail Yüksek is geschorst omdat hij tegen de Oostenrijkers, net als Kökcü, zijn tweede gele kaartje van het toernooi kreeg.
Ferdi Kadioglu, geboren in Arnhem en opgeleid door NEC, is wel van de partij. Hij schuift om 18.00 uur aan bij een afsluitende persconferentie voor de kwartfinale tegen Oranje in het Olympiastadion van Berlijn. De 24-jarige zoon van een Turkse vader en in Canada geboren moeder kwam achttien keer uit voor Jong Oranje. De toenmalige bondscoach Louis van Gaal had hem twee jaar geleden niet nodig bij het Nederlandse elftal. Canada wilde hem graag international maken, maar Kadioglu koos uiteindelijk voor Turkije, het land waar hij woont en speelt voor Fenerbahçe.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
8 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.
11 uur geledenZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.
12 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.
13 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.
14 uur geledenRABAT (ANP) - De Marokkaanse voetbalbond heeft een klacht neergelegd bij de Afrikaanse voetbalfederatie CAF en wereldvoetbalbond FIFA om een straf af te dwingen voor Senegal naar aanleiding van de gebeurtenissen in de slotfase van de finale van de Afrika Cup. De bond kondigde in een verklaring de "juridische stappen" aan.
14 uur geleden