Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geschorste Kökcü gelooft dat Turkije van Oranje gaat winnen

Geschorste Kökcü gelooft dat Turkije van Oranje gaat winnen

BARSINGHAUSEN (ANP/DPA) - Orkun Kökcü is ervan overtuigd dat Turkije zaterdag ook zonder hem ten koste van het Nederlands elftal de halve finale van het EK bereikt. "Het doet enorm veel pijn dat ik er door een schorsing niet bij ben", vertelde de middenvelder vlak voor de training van zijn nationale ploeg aan verslaggevers. "Ik had er alles voor over gehad om te spelen, maar ik geloof in mijn ploeggenoten. Ze gaan er alles aan doen om te winnen."

De voormalige aanvoerder van Feyenoord moet een schorsing van een duel uitzitten, omdat hij in de achtste finale tegen Oostenrijk (2-1) zijn tweede gele kaart van het toernooi ontving. Hij is geboren in Haarlem en voetbalde voor Nederland in verschillende jeugdelftallen. De 23-jarige middenvelder heeft een Nederlands en Turks paspoort, maar koos er vijf jaar geleden voor om voor Turkije te spelen, ook omdat een gesprek met de KNVB over zijn toekomst uitbleef.

Kökcü verliet Feyenoord vorig jaar voor Benfica en hoopt nu dat Turkije voor de tweede keer de halve finale van een EK bereikt. Hij kan zich de verloren halve eindstrijd van het EK van 2008 tegen Duitsland (2-3) nog goed herinneren. "Ik was toen zeven jaar en keek samen met mijn broer in Nederland naar elke wedstrijd", weet hij nog. "Ik droomde er toen van om zelf aan zo'n wedstrijd deel te nemen."

Merih Demiral

Kökcü is niet de enige Turkse speler die geschorst is voor de kwartfinale tegen Nederland. De UEFA heeft verdediger Merih Demiral voor twee wedstrijden geschorst omdat hij in de vorige wedstrijd tegen Oostenrijk een 'wolvengroet' bracht. Dat is een symbool van de ultranationalistische Turkse groepering Grijze Wolven. Demiral maakte beide doelpunten van Turkije tegen Oostenrijk (2-1). Middenvelder Ismail Yüksek is geschorst omdat hij tegen de Oostenrijkers, net als Kökcü, zijn tweede gele kaartje van het toernooi kreeg.

Ferdi Kadioglu, geboren in Arnhem en opgeleid door NEC, is wel van de partij. Hij schuift om 18.00 uur aan bij een afsluitende persconferentie voor de kwartfinale tegen Oranje in het Olympiastadion van Berlijn. De 24-jarige zoon van een Turkse vader en in Canada geboren moeder kwam achttien keer uit voor Jong Oranje. De toenmalige bondscoach Louis van Gaal had hem twee jaar geleden niet nodig bij het Nederlandse elftal. Canada wilde hem graag international maken, maar Kadioglu koos uiteindelijk voor Turkije, het land waar hij woont en speelt voor Fenerbahçe.

Meer uit Voetbal

Atalanta werkt recordwinnaar Juventus uit Coppa Italia

BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.

6 uur geleden
Atlético Madrid met ruime zege naar laatste vier Spaanse beker

SEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.

6 uur geleden
Telstar stunt en schakelt bekerhouder Go Ahead Eagles uit

VELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.

8 uur geleden
Oud-international Van Ginkel (33) beëindigt voetbalcarrière

ARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.

16 uur geleden
Geblesseerde keeper Ter Stegen kent 'zware uitdaging' richting WK

GIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.

18 uur geleden
PSV na eenvoudige zege op Heerenveen in halve finale beker

EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.

1 dag geleden
Bosz verkiest Gasiorowski boven Obispo centraal achterin

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.

1 dag geleden