Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geschorste Kökcü gelooft dat Turkije van Oranje gaat winnen

Geschorste Kökcü gelooft dat Turkije van Oranje gaat winnen

BARSINGHAUSEN (ANP/DPA) - Orkun Kökcü is ervan overtuigd dat Turkije zaterdag ook zonder hem ten koste van het Nederlands elftal de halve finale van het EK bereikt. "Het doet enorm veel pijn dat ik er door een schorsing niet bij ben", vertelde de middenvelder vlak voor de training van zijn nationale ploeg aan verslaggevers. "Ik had er alles voor over gehad om te spelen, maar ik geloof in mijn ploeggenoten. Ze gaan er alles aan doen om te winnen."

De voormalige aanvoerder van Feyenoord moet een schorsing van een duel uitzitten, omdat hij in de achtste finale tegen Oostenrijk (2-1) zijn tweede gele kaart van het toernooi ontving. Hij is geboren in Haarlem en voetbalde voor Nederland in verschillende jeugdelftallen. De 23-jarige middenvelder heeft een Nederlands en Turks paspoort, maar koos er vijf jaar geleden voor om voor Turkije te spelen, ook omdat een gesprek met de KNVB over zijn toekomst uitbleef.

Kökcü verliet Feyenoord vorig jaar voor Benfica en hoopt nu dat Turkije voor de tweede keer de halve finale van een EK bereikt. Hij kan zich de verloren halve eindstrijd van het EK van 2008 tegen Duitsland (2-3) nog goed herinneren. "Ik was toen zeven jaar en keek samen met mijn broer in Nederland naar elke wedstrijd", weet hij nog. "Ik droomde er toen van om zelf aan zo'n wedstrijd deel te nemen."

Merih Demiral

Kökcü is niet de enige Turkse speler die geschorst is voor de kwartfinale tegen Nederland. De UEFA heeft verdediger Merih Demiral voor twee wedstrijden geschorst omdat hij in de vorige wedstrijd tegen Oostenrijk een 'wolvengroet' bracht. Dat is een symbool van de ultranationalistische Turkse groepering Grijze Wolven. Demiral maakte beide doelpunten van Turkije tegen Oostenrijk (2-1). Middenvelder Ismail Yüksek is geschorst omdat hij tegen de Oostenrijkers, net als Kökcü, zijn tweede gele kaartje van het toernooi kreeg.

Ferdi Kadioglu, geboren in Arnhem en opgeleid door NEC, is wel van de partij. Hij schuift om 18.00 uur aan bij een afsluitende persconferentie voor de kwartfinale tegen Oranje in het Olympiastadion van Berlijn. De 24-jarige zoon van een Turkse vader en in Canada geboren moeder kwam achttien keer uit voor Jong Oranje. De toenmalige bondscoach Louis van Gaal had hem twee jaar geleden niet nodig bij het Nederlandse elftal. Canada wilde hem graag international maken, maar Kadioglu koos uiteindelijk voor Turkije, het land waar hij woont en speelt voor Fenerbahçe.

Meer uit Voetbal

Van Gaal blijft ook nieuwe leiding van Ajax adviseren

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.

53 minuten geleden
Middenvelder Nmecha mist interlands van Duitsland door blessure

DORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).

3 uur geleden
Franse voetballer Payet (38) beëindigt carrière

MARSEILLE (ANP) - De Franse voetballer Dimitri Payet (38) heeft een punt achter zijn carrière gezet. Dat maakte de 38-voudig international zondag op televisie bekend in de rust van de competitiewedstrijd tussen Olympique Marseille en Lille.

3 uur geleden
Noorwegen waarschijnlijk zonder spits Haaland tegen Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal lijkt vrijdag geen rekening te hoeven houden met Erling Haaland tijdens de oefenwedstrijd tegen Noorwegen. De topspits heeft rust gekregen en komt waarschijnlijk niet in actie tegen Oranje in Amsterdam.

4 uur geleden
Depay valt geblesseerd uit in aanloop naar interlands

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).

6 uur geleden
Internazionale blijft bij Fiorentina steken op gelijkspel

FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.

15 uur geleden
1. FC Köln neemt na slechte reeks afscheid van coach Kwasniok

KEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.

15 uur geleden