Geschorste eigenaar van Phoenix Suns zet club te koop
NEW YORK (ANP/AFP) - De eigenaar van Phoenix Suns, Robert Sarver, gaat de club uit de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA verkopen. Sarver heeft dit woensdag aangekondigd.
De NBA schorste Sarver voor een jaar en legde hem een boete van 10 miljoen dollar (10 miljoen euro) op na een onderzoek naar racisme en vrouwenhaat. De profcompetitie liet een onafhankelijk onderzoek uitvoeren nadat ruim zeventig werknemers van de Suns hadden geklaagd over de verziekte sfeer bij de club. Uit het onderzoek kwam onder meer racistisch taalgebruik van Sarver naar voren. Ook was er sprake van ongelijke behandeling van vrouwelijke werknemers en seksueel getinte opmerkingen en gedrag.
NBA-sterren als LeBron James en Chris Paul vonden de straf voor Sarver niet zwaar genoeg. Ook liet de hoofdsponsor weten af te haken als de eigenaar aanbleef. Sarver heeft nu besloten zijn club te verkopen. "Het is pijnlijk duidelijk geworden dat al het goede dat ik heb gedaan, of nog zou kunnen doen, niet opweegt tegen de dingen die ik in het verleden heb gezegd", zei Sarver in een verklaring. "Om die redenen begin ik met het zoeken naar kopers voor de Suns. Dat is het beste voor iedereen."
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - De Formule 1-renstal Mercedes heeft met nog drie races te gaan het constructeurskampioenschap veroverd. De renstal van de Italiaanse wereldkampioen Kimi Antonelli pakte in de Grote Prijs van São Paulo 22 punten door de vierde plaats van de Brit George Russell en de vijfde plaats van Antonelli.
3 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1 als tweede geëindigd. De viervoudige wereldkampioen haalde na een inhaalrace, die begon op de 21e plaats, het podium. De zege op het Autódromo José Carlos Pace in Brazilië ging naar de Brit Lando Norris in de McLaren. Verstappens Franse teamgenoot Isack Hadjar werd derde.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft het masterstoernooi van Parijs gewonnen. De Spaanse tennisser was in de finale in twee sets te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton: 7-6 (5) 7-5. Alcaraz is de huidige nummer 3 van de wereldranglijst.
4 uur geledenLUSAIL (ANP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft de Grote Prijs van Qatar in de MotoGP gewonnen. De 27-jarige Italiaan op de Aprilia bleef na 22 ronden op het circuit van Lusail de Spanjaarden Marc Márquez op de Ducati en Raúl Fernández op de Aprilia voor.
5 uur geledenZEDDAM (ANP) - De Belgische veldrijder Thibau Nys is voor de tweede keer in zijn carrière Europees kampioen geworden. In Zeddam bleef hij na negen ronden zijn landgenoot Joran Wyseure voor. Niels Vandeputte maakte het Belgische podium compleet.
6 uur geledenLUSAIL (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Qatar in de Moto2 meteen uitgevallen. De 21-jarige coureur van Red Bull KTM Ajo, die als vierde van start ging op het circuit van Lusail, raakte in de eerste bocht het achterwiel van de motor voor zich en ging onderuit.
7 uur geledenLUSAIL (ANP) - MotoGP-coureur Francesco Bagnaia heeft een dubbele breuk in zijn rechtervoet opgelopen door zijn crash zaterdag in de sprintrace bij de Grote Prijs van Qatar. De Italiaanse tweevoudig wereldkampioen (2022 en 2023) zal niet starten in de hoofdrace op zondag en vliegt terug naar Italië voor een operatie. Dat meldde het fabrieksteam van Ducati.
8 uur geleden