Geschorste eigenaar van Phoenix Suns zet club te koop
NEW YORK (ANP/AFP) - De eigenaar van Phoenix Suns, Robert Sarver, gaat de club uit de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA verkopen. Sarver heeft dit woensdag aangekondigd.
De NBA schorste Sarver voor een jaar en legde hem een boete van 10 miljoen dollar (10 miljoen euro) op na een onderzoek naar racisme en vrouwenhaat. De profcompetitie liet een onafhankelijk onderzoek uitvoeren nadat ruim zeventig werknemers van de Suns hadden geklaagd over de verziekte sfeer bij de club. Uit het onderzoek kwam onder meer racistisch taalgebruik van Sarver naar voren. Ook was er sprake van ongelijke behandeling van vrouwelijke werknemers en seksueel getinte opmerkingen en gedrag.
NBA-sterren als LeBron James en Chris Paul vonden de straf voor Sarver niet zwaar genoeg. Ook liet de hoofdsponsor weten af te haken als de eigenaar aanbleef. Sarver heeft nu besloten zijn club te verkopen. "Het is pijnlijk duidelijk geworden dat al het goede dat ik heb gedaan, of nog zou kunnen doen, niet opweegt tegen de dingen die ik in het verleden heb gezegd", zei Sarver in een verklaring. "Om die redenen begin ik met het zoeken naar kopers voor de Suns. Dat is het beste voor iedereen."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka heeft de derde ronde bereikt op Roland Garros. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in twee sets van Elsa Jacquemot uit Frankrijk: 7-5 6-2.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Jannik Sinner liep naar eigen zeggen tegen een muur aan tijdens zijn verloren partij in de tweede ronde van Roland Garros. De Italiaanse nummer 1 van de wereld was bij de afwezigheid van de Spanjaard Carlos Alcaraz de grote favoriet voor de titel, maar ging in de hitte in Parijs tot ieders verbazing in vijf sets onderuit tegen de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo, de mondiale nummer 56.
3 uur geledenPIEVE DI SOLIGO (ANP) - Paul Magnier heeft zijn derde ritzege in de Giro d'Italia geboekt. De Franse sprinter van Soudal Quick-Step was na 171 kilometer tussen Fai della Paganella en Pieve di Soligo de beste in de sprint van een grote groep. Magnier bleef de Italianen Edoardo Zambanini en Jonathan Milan voor.
3 uur geledenSCARPERIA E SAN PIERO (ANP/BELGA) - Motorcoureur Marc Márquez lijkt komend weekend bij de Grote Prijs in het Italiaanse Mugello zijn rentree te kunnen maken. De 33-jarige regerend wereldkampioen brak drie weken geleden zijn voet bij een crash tijdens de sprintrace voor de Grote Prijs van Frankrijk. De verwachting was dat de GP van Italië voor hem te vroeg zou komen.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Jannik Sinner is uitgeschakeld op Roland Garros, het enige grandslamtoernooi dat hij nog niet wist te winnen. In de tweede ronde verloor de Italiaanse nummer 1 van de wereld tegen alle verwachtingen in, in vijf sets van de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-2 5-7 1-6 1-6. Sinner leek op weg naar een snelle zege, maar kreeg in de derde set last van fysiek ongemak en kwam dit niet meer te boven.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong speelt vrijdag op Roland Garros de derde partij op baan 14 tegen de Rus Karen Chatsjanov. Dat blijkt uit de donderdag vrijgegeven baanindeling. Het is voor het eerst in zijn carrière dat de Nederlander in de derde ronde van een grandslamtoernooi staat.
7 uur geledenANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.
1 dag geleden