Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geschorste Bruyneel overweegt juridische stappen tegen UCI

Geschorste Bruyneel overweegt juridische stappen tegen UCI

BRUSSEL (ANP) - Voormalig ploegleider Johan Bruyneel overweegt juridische stappen tegen de UCI. De door het internationaal sporttribunaal CAS voor het leven geschorste Belg snapt niet waarom de internationale wielrenunie dinsdag een verklaring over hem naar buiten heeft gebracht.

"Ik zal juridisch advies inwinnen om de geldigheid en rechtmatigheid van de openbare verklaring van de UCI te kunnen beoordelen", laat Bruyneel op sociale media weten. "Indien nodig zal ik juridische stappen ondernemen."

Bruyneel was op 17 juli te gast bij een Belgisch Tourprogramma en bezocht de karavaan, getooid met een officiële accreditatie die nodig is om in bepaalde zones te komen. De UCI is ontstemd over het bezoek van Bruyneel. De Belg is voor het leven geschorst wegens overtreding van de dopingregels in zijn tijd als ploegleider van Lance Armstrong. "Het was daarom niet toegestaan dat hij zich in het startdorp of rond de teambussen ophield", aldus de UCI in een verklaring.

Volgens de UCI mag Bruyneel alleen nog als toeschouwer koersen bijwonen. Het verstrekken van accreditaties is een zaak van de ASO, de organisatie achter de Tour. De wielerbond heeft inmiddels contact gezocht met de ASO om ervoor te zorgen dat dit niet nog een keer gebeurt.

Meer uit Sport

Britse wielrenner Hayter wint proloog Tour of Holland

DEN HAAG (ANP) - Wielrenner Ethan Hayter heeft de proloog van de Tour of Holland op zijn naam geschreven. De 27-jarige Brit van Soudal Quick-Step was in de tijdrit over 4 kilometer in Den Haag met 4.26,67 net iets sneller dan de Australiër Cameron Rogers en de Zweed Jakob Söderqvist. Huub Artz van Wanty-Intermarché was op de vijfde plaats de beste Nederlander.

13 uur geleden
Duizenden demonstranten in Italië verwacht voor duel met Israël

UDINE (ANP/AFP) - Voorafgaand aan de WK-kwalificatiewedstrijd van het Israëlische voetbalelftal wordt dinsdag in het Italiaanse Udine een protestmars van duizenden pro-Palestijnse demonstranten verwacht. Italië speelt daar om 20.45 uur tegen Israël.

17 uur geleden
Uitspraak CAS: Israël blijft uitgesloten van WK turnen Jakarta

LAUSANNE (ANP/AFP) - De Israëlische turners blijven uitgesloten van deelname aan het WK turnen in Indonesië. Dat blijkt dinsdag uit de uitspraak van het internationaal hof van sportarbitrage CAS, die het verzoek van de Israëlische federatie om "deelname te garanderen" heeft afgewezen.

21 uur geleden
Wiebes in actie op drie onderdelen bij WK baanwielrennen in Chili

APELDOORN (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes sluit haar seizoen volgende week af met drie optredens tijdens de wereldkampioenschappen baanwielrennen in Chili. Dat blijkt uit de selectie die wielerbond KNWU dinsdag presenteerde.

1 dag geleden
CAS buigt zich met spoed over deelname Israël aan WK turnen

LAUSANNE (ANP/AFP/RTR) - Het internationale hof van sportarbitrage CAS buigt zich met spoed over de deelname van Israël aan de WK turnen in Indonesië. De regering van het Aziatische land heeft de visa voor de turnploeg uit Israël afgewezen. Indonesië weigert contact met Israël zolang dat land een vrij en soeverein Palestina niet erkent. Het CAS kondigde aan dinsdag al uitspraak te doen, omdat de WK zondag beginnen.

1 dag geleden
Bol genomineerd voor titel Wereldatlete van het Jaar

MONACO (ANP) - Atlete Femke Bol is een van de vijf genomineerden voor de onderscheiding Wereldatleet van het Jaar in de categorie baanatleten. Dat maakte de internationale atletiekfederatie World Athletics maandag bekend.

1 dag geleden
Toch schouderoperatie bij wereldkampioen MotoGP Márquez

MADRID (ANP) - MotoGP-wereldkampioen Marc Márquez is alsnog geopereerd aan zijn rechterschouder. Een week geleden vonden de artsen een ingreep niet nodig, maar bij nadere medische controle bleek dat een week rust het scheurtje in zijn schouderblad niet had verminderd. Om die reden heeft de Spaanse wegracer alsnog een ingreep ondergaan in een ziekenhuis in Madrid, meldt het fabrieksteam van Ducati.

1 dag geleden