Geschorst Brits parlementslid opende 'per ongeluk' pornosite
LONDEN (ANP/DTR) - Neil Parish, de geschorste afgevaardigde van de Britse Conservatieve regeringspartij die in het parlement naar porno keek op zijn smartphone, zegt dat hij dat per ongeluk deed. Parish is lopende een onderzoek niet meer welkom in het parlement.
Op de vraag van verslaggevers of hij de porno per ongeluk op zijn telefoon had geopend, zei Parish: "Dat heb ik gedaan, maar laat het onderzoek dat maar uitwijzen".
De naam van Parish kwam naar buiten na een klacht van een vrouwelijke collega eerder deze week. Geschokte parlementsleden riepen meteen op om de afgevaardigde uit een kiesdistrict in het zuidwesten van Engeland uit de fractie te gooien.
In een zaterdag gepubliceerd interview in de Britse krant The Times zei de echtgenote van Parish dat ze zich er niet van bewust was dat haar man iets dergelijks eerder had gedaan en dat haar echtgenoot "een lieve man" is. "Het is allemaal erg gênant. Ik ben er sprakeloos van. Mensen zouden niet naar porno moeten kijken. Ik snap dat de collega's boos zijn, want ik ben ook boos", aldus de vrouw.
De Conservatieve premier Boris Johnson zei eerder dat het gedrag van het parlementslid onacceptabel is en een reden kan zijn voor ontslag. Het Britse parlement gaat al gebukt onder meerdere seksschandalen. Op 5 mei zijn er gemeentelijke en regionale verkiezingen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Democratische fractievoorzitter in het Huis van Afgevaardigden, Hakeem Jeffries, steunt een afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth. Jeffries zei "absoluut voor" te zijn wat betreft een voorstel dat mogelijk komende week wordt ingediend.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot, die na de verkiezingen van eind oktober een nieuwe Israëlische regering mag proberen te vormen, heeft de deur opengezet voor de Likoed-partij van de huidige premier Benjamin Netanyahu. Voorwaarde is wel dat Eisenkot zelf premier wordt van een dergelijke regering.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - Onder de dodelijke slachtoffers van de schietpartij in de Poolse stad Krakau was een 51-jarige Oostenrijkse vrouw, zei Krzysztof Kleczar, gouverneur van de regio Klein-Polen, zondag tegen verslaggevers. Zaterdag opende een man in militaire kleding in het historische stadscentrum willekeurig het vuur op een plein, waardoor zes doden vielen.
2 uur geledenKHARTOEM (ANP/RTR/AFP) - Het Soedanese leger heeft de voormalige hooggeplaatste islamistische functionaris Ahmed Haroun gearresteerd, melden functionarissen van zijn partij. Haroun was voorzitter van de voormalige regeringspartij National Congress Party (NCP) van de afgezette dictator Omar al-Bashir. Hij zat jarenlang ondergedoken, onder meer omdat hij wordt gezocht door het Internationaal Strafhof (ICC).
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat de uitslag van de midtermsverkiezingen van dinsdag, waarbij zijn Republikeinse Partij de controle over het Congres verloor, een "enorme stap terug in de geschiedenis" voor de Verenigde Staten betekent.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Ook Europa is komende week vertegenwoordigd bij het overleg in Abu Dhabi over de oorlog in Oekraïne. Dat verklaarde de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot op de radio.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - De Poolse autoriteiten hebben een terrorismeonderzoek geopend nadat zes mensen waren gedood in Krakau. Dat staat in een verklaring van het Openbaar Ministerie.
6 uur geleden