Geschorst Brits parlementslid opende 'per ongeluk' pornosite
LONDEN (ANP/DTR) - Neil Parish, de geschorste afgevaardigde van de Britse Conservatieve regeringspartij die in het parlement naar porno keek op zijn smartphone, zegt dat hij dat per ongeluk deed. Parish is lopende een onderzoek niet meer welkom in het parlement.
Op de vraag van verslaggevers of hij de porno per ongeluk op zijn telefoon had geopend, zei Parish: "Dat heb ik gedaan, maar laat het onderzoek dat maar uitwijzen".
De naam van Parish kwam naar buiten na een klacht van een vrouwelijke collega eerder deze week. Geschokte parlementsleden riepen meteen op om de afgevaardigde uit een kiesdistrict in het zuidwesten van Engeland uit de fractie te gooien.
In een zaterdag gepubliceerd interview in de Britse krant The Times zei de echtgenote van Parish dat ze zich er niet van bewust was dat haar man iets dergelijks eerder had gedaan en dat haar echtgenoot "een lieve man" is. "Het is allemaal erg gênant. Ik ben er sprakeloos van. Mensen zouden niet naar porno moeten kijken. Ik snap dat de collega's boos zijn, want ik ben ook boos", aldus de vrouw.
De Conservatieve premier Boris Johnson zei eerder dat het gedrag van het parlementslid onacceptabel is en een reden kan zijn voor ontslag. Het Britse parlement gaat al gebukt onder meerdere seksschandalen. Op 5 mei zijn er gemeentelijke en regionale verkiezingen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis hem er niet van zal weerhouden de oorlog in Iran te winnen. Tijdens een persconferentie na de schietpartij zei Trump dat hij niet gelooft dat het incident gerelateerd is aan het conflict.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De verdachte die ervan wordt beschuldigd het Correspondents' Dinner in Washington te hebben bestormd met wapens, wordt maandag aangeklaagd. Dat heeft Jeanine Pirro, de federale aanklager van Washington DC, meegedeeld.
43 minuten geledenCAJIBÍO (ANP/AFP/RTR) - Bij een bomaanslag in het zuidwesten van Colombia zijn zaterdag 14 mensen om het leven gekomen. Zeventien anderen raakten gewond.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale mediaplatform Truth Social video's en foto's gedeeld van de verdachte. Op een video van een bewakingscamera is te zien hoe de verdachte langs de beveiligingscontrole voor het evenement probeert te stormen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is door agenten van de Secret Service van het podium geëvacueerd tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis, zo toonden beelden van de locatie. Dat gebeurde nadat er een hard ongeïdentificeerd geluid te horen was. CNN meldt dat de president veilig is.
2 uur geledenRAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - In de Palestijnse gebieden zijn de stembureaus gesloten na lokale verkiezingen. Het was de eerste keer in twee decennia dat ook kon worden gestemd in een deel van de Gazastrook, een kustgebied dat sinds 2007 wordt bestuurd door Hamas.
11 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opdracht gegeven tot "krachtige aanvallen op doelen van Hezbollah in Libanon". Dat staat in een korte officiële verklaring. Er geldt sinds midden april een bestand tussen Libanon en Israël, maar daarmee kwam geen einde aan de strijd tussen Israël en de pro-Iraanse Hezbollahbeweging.
11 uur geleden