Geschorst Brits parlementslid opende 'per ongeluk' pornosite
LONDEN (ANP/DTR) - Neil Parish, de geschorste afgevaardigde van de Britse Conservatieve regeringspartij die in het parlement naar porno keek op zijn smartphone, zegt dat hij dat per ongeluk deed. Parish is lopende een onderzoek niet meer welkom in het parlement.
Op de vraag van verslaggevers of hij de porno per ongeluk op zijn telefoon had geopend, zei Parish: "Dat heb ik gedaan, maar laat het onderzoek dat maar uitwijzen".
De naam van Parish kwam naar buiten na een klacht van een vrouwelijke collega eerder deze week. Geschokte parlementsleden riepen meteen op om de afgevaardigde uit een kiesdistrict in het zuidwesten van Engeland uit de fractie te gooien.
In een zaterdag gepubliceerd interview in de Britse krant The Times zei de echtgenote van Parish dat ze zich er niet van bewust was dat haar man iets dergelijks eerder had gedaan en dat haar echtgenoot "een lieve man" is. "Het is allemaal erg gênant. Ik ben er sprakeloos van. Mensen zouden niet naar porno moeten kijken. Ik snap dat de collega's boos zijn, want ik ben ook boos", aldus de vrouw.
De Conservatieve premier Boris Johnson zei eerder dat het gedrag van het parlementslid onacceptabel is en een reden kan zijn voor ontslag. Het Britse parlement gaat al gebukt onder meerdere seksschandalen. Op 5 mei zijn er gemeentelijke en regionale verkiezingen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/BELGA) - Het bezoek van de Belgische minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot aan Kyiv is verstoord door Russische droneaanvallen. Zijn Oekraïense ambtgenoot Andrii Sybiha schrijft op X dat de twee noodgedwongen zijn uitgeweken naar een schuilkelder voor hun overleg.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk blijft Oekraïne "100 procent steunen in de illegale oorlog geleid door Vladimir Poetin", heeft de Britse premier Andy Burnham gezegd tegen verslaggevers. Rusland heeft het VK gewaarschuwd voor consequenties, na berichten dat Britse drones zouden zijn ingezet bij aanvallen op Russisch grondgebied.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zien de Israëlische aanval op Syrië als een "onnodige escalatie". De Amerikaanse Syrië-gezant Tom Barrack schrijft op X "diep bezorgd" te zijn over de aanval op de luchtmachtbasis.
2 uur geledenDOHA (ANP/RTR) - Pas als er een overeenkomst gesloten is tussen Iran en Oman over de Straat van Hormuz, gaan bemiddelaars door met het aandringen op gesprekken tussen Iran en de VS. Dat meldt een woordvoerder van het Qatarese ministerie van Buitenlandse Zaken. Oman en Iran onderhandelen over een veilige doorgang door de belangrijke zeestraat.
2 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Door de aardbeving met een kracht van 7.7 die zaterdag het Indonesische eiland Flores trof, hebben zo'n 40.000 mensen hun huis moeten verlaten, melden de autoriteiten. Eerder werd nog gesproken van bijna 13.000 ontheemden.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - De Duitse rechter heeft een 30-jarige Oekraïner veroordeeld tot vijftien maanden gevangenisstraf voor sabotage namens Rusland. Twee anderen werden vrijgesproken. Ze werden ervan beschuldigd dat ze hadden meegewerkt aan het in kaart brengen van Duitse logistieke lijnen van een pakketbezorger om later een brandaanslag uit te voeren in opdracht van een Russische inlichtingendienst.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Meerdere Europese landen sturen extra hulp naar Colombia na de dodelijke aardbeving vorige week. Deze had een kracht van 7.4. Zweden, Duitsland en Luxemburg leveren via een Europees steunprogramma tenten, waterfilters, voedsel en andere essentiële spullen. Dat meldt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen. Er gaat ook een coördinator naar Colombia om de hulp in goede banen te leiden.
4 uur geleden