Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geschokte reacties uit wielerpeloton op overlijden Westra

Geschokte reacties uit wielerpeloton op overlijden Westra

LEEUWARDEN (ANP) - Het bericht dat oud-wielrenner Lieuwe Westra op 40-jarige leeftijd is overleden, heeft tot geschokte reacties uit het peloton geleid. Zo zegt voormalige ploeggenoot Johnny Hoogerland: "Het spijt me heel erg dat we je niet meer hebben kunnen helpen". Westra leed aan depressies en had het volgens zijn biograaf Thomas Sijtsma "de laatste maanden heel erg zwaar". Van zelfdoding is volgens Sijtsma "voor zover bekend geen sprake".

In dienst van Astana hielp Westra in 2014 zijn Italiaanse teamgenoot Vincenzo Nibali aan de eindzege in de Tour de France. "We zijn geschokt door het vreselijke nieuws over het vroege overlijden van Lieuwe Westra", schrijft de Kazachstaanse wielerploeg Astana op Twitter. "Wij betuigen ons diepste medeleven aan de familie en dierbaren."

Oud-wielrenners als Daan Olivier ("Diep geschokt. Rust zacht Lieuwe"), Maarten Tjallingii ("Lieuwe, je hoogtepunten blijven me bij"), Theo Bos ("Rust zacht Beest"), Michael Boogerd en Steven de Jongh (beiden "RIP Lieuwe") reageren via Twitter op de dood van de Fries, die tijdens zijn carrière de bijnaam 'Het Beest' kreeg omdat hij zo hard kon fietsen en afzien.

"Lieuwe, mijn vriend. Wat is er de laatste jaren allemaal met je gebeurd", schrijft Hoogerland, die bij de voormalige Vacansoleil-ploeg samen met Westra reed. "We zijn enorm verdrietig dat je leven nu al is geëindigd. Ik vergeet nooit wat je voor me deed toen we teamgenoten waren. Hopelijk vind je boven ons de rust."

Meer uit Sport

Verenigde Staten treffen België in achtste finales WK voetbal

SANTA CLARA (ANP) - De Verenigde Staten spelen in de nacht van dinsdag op woensdag in de achtste finales van het WK voetbal in Seattle tegen België. Het elftal van bondscoach Mauricio Pochettino versloeg Bosnië en Herzegovina in de zestiende finales in de nacht van woensdag op donderdag met 2-0. Het publiek in het afgeladen San Francisco Bay Area Stadium vierde na afloop massaal feest.

57 minuten geleden
FIFA-baas Infantino condoleert nabestaanden overleden fans Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - FIFA-baas Gianni Infantino heeft de nabestaanden van de overleden Mexicaanse voetbalfans gecondoleerd. Gastland Mexico won in de nacht van dinsdag op woensdag met 2-0 van Ecuador in de zestiende finales van het WK. Bij de festiviteiten na afloop overleden vier Mexicaanse supporters.

1 uur geleden
Tennisser Djokovic eenvoudig door op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft de derde ronde op Wimbledon bereikt. De 24-voudig grandslamwinnaar versloeg de Griek Stéfanos Tsitsipás met 6-3 6-4 6-2. De Serviër treft in de volgende ronde de Fransman Arthur Rinderknech.

6 uur geleden
Tennisster Sabalenka plaatst zich voor derde ronde Wimbledon

LONDEN (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich geplaatst voor de derde ronde op Wimbledon. De Belarussische nummer 1 van de wereld was met 6-1 7-6 (9) te sterk voor de Amerikaanse McCartney Kessler.

8 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp na vijfsetter klaar op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd om de derde ronde op Wimbledon te bereiken. De nummer 54 van de wereldranglijst verloor met 0-6 6-4 3-6 6-3 6-7 (5) van de Rus Roman Safioellin, de mondiale nummer 132.

10 uur geleden
Wielrenner Kooij gaat niet meer voor groene trui in Tour

BARCELONA (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat niet meer voor de groene puntentrui in de komende Tour de France. Dat is een gevolg van de gedeelde focus van zijn team Decathlon CMA CGM, dat met de Franse revelatie Paul Seixas op een goed eindklassement mikt. "Voor het puntenklassement zijn ook de tussensprints belangrijk en dat vraagt veel van de ploeg. Daarom is het doel nu één ritzege", vertelde de 24-jarige geboren Numansdorper tijdens een online persmoment vanuit Barcelona, waar hij zaterdag zijn Tourdebuut beleeft.

11 uur geleden
Tennisser Sinner met de nodige moeite naar derde ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn jacht op titelprolongatie vervolgd met een zege op de Portugees Nuno Borges in de tweede ronde op Wimbledon. De Italiaanse nummer 1 van de wereld had het niet gemakkelijk, maar won uiteindelijk met 7-6 (4) 7-6 (2) 6-4.

12 uur geleden