Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geschokte reacties uit wielerpeloton op overlijden Westra

Geschokte reacties uit wielerpeloton op overlijden Westra

LEEUWARDEN (ANP) - Het bericht dat oud-wielrenner Lieuwe Westra op 40-jarige leeftijd is overleden, heeft tot geschokte reacties uit het peloton geleid. Zo zegt voormalige ploeggenoot Johnny Hoogerland: "Het spijt me heel erg dat we je niet meer hebben kunnen helpen". Westra leed aan depressies en had het volgens zijn biograaf Thomas Sijtsma "de laatste maanden heel erg zwaar". Van zelfdoding is volgens Sijtsma "voor zover bekend geen sprake".

In dienst van Astana hielp Westra in 2014 zijn Italiaanse teamgenoot Vincenzo Nibali aan de eindzege in de Tour de France. "We zijn geschokt door het vreselijke nieuws over het vroege overlijden van Lieuwe Westra", schrijft de Kazachstaanse wielerploeg Astana op Twitter. "Wij betuigen ons diepste medeleven aan de familie en dierbaren."

Oud-wielrenners als Daan Olivier ("Diep geschokt. Rust zacht Lieuwe"), Maarten Tjallingii ("Lieuwe, je hoogtepunten blijven me bij"), Theo Bos ("Rust zacht Beest"), Michael Boogerd en Steven de Jongh (beiden "RIP Lieuwe") reageren via Twitter op de dood van de Fries, die tijdens zijn carrière de bijnaam 'Het Beest' kreeg omdat hij zo hard kon fietsen en afzien.

"Lieuwe, mijn vriend. Wat is er de laatste jaren allemaal met je gebeurd", schrijft Hoogerland, die bij de voormalige Vacansoleil-ploeg samen met Westra reed. "We zijn enorm verdrietig dat je leven nu al is geëindigd. Ik vergeet nooit wat je voor me deed toen we teamgenoten waren. Hopelijk vind je boven ons de rust."

Meer uit Sport

Van Klinken 'gigantisch' trots op weer twee EK-medailles

BIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken was "gigantisch" trots op haar gouden medaille bij het discuswerpen op de EK atletiek in Birmingham. Dat goud volgde op het zilver bij het kogelstoten op maandag. Twee jaar geleden op de EK in Rome slaagde Van Klinken er ook al in twee medailles te winnen: zilver bij het kogelstoten en discuswerpen.

2 uur geleden
Broeders-Bol wint bij EK-debuut brons op 800 meter in recordtijd

BIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft haar overstap naar de 800 meter een ongedachte bekroning gegeven met de bronzen medaille bij haar EK-debuut. De 26-jarige Nederlandse topatlete eindigde in de finale in het uitverkochte Alexander Stadium van Birmingham als derde in 1.55,54. Daarmee evenaarde ze de Nederlandse recordtijd waarmee Ellen van Langen op de Olympische Spelen van Barcelona in 1992 historisch goud won.

4 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp in Cincinnati naar tweede ronde

CINCINNATI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van het masterstoernooi van Cincinnati. De 30-jarige tennisser rekende in twee sets af met 'lucky loser' Aleksandr Sjevtsjenko uit Kazachstan: 6-4 6-4.

4 uur geleden
Van Klinken dubbelt weer: na zilver met kogel nu goud met discus

BIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken heeft op de EK atletiek in Birmingham goud veroverd bij het discuswerpen. Ze maakte haar favorietenrol meer dan waar met haar verste worp van 67,67 meter in de finale. Ze wierp bijna 2 meter verder dan de Duitse Shanice Craft, die zilver won met 65,72.

4 uur geleden
Koster: zilver op 10.000 meter is ook voor mijn zieke coach

BIRMINGHAM (ANP) - Maureen Koster noemde haar zilveren medaille op de 10.000 meter bij de EK atletiek in Birmingham de 'kers op de taart' in een lange carrière, waarin het zo vaak net niet lukte een medaille te winnen. "Naast dat ik heel goed kan hardlopen, heb ik nu bewezen dat ik ook medailles kan winnen", zei ze na afloop.

5 uur geleden
De Jong strandt in eerste ronde tennistoernooi Cincinnati

CINCINNATI (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de tweede ronde te bereiken van het masterstoernooi van Cincinnati. De Nederlandse nummer 106 van de wereldranglijst verloor in twee sets van de Amerikaan Alex Michelsen: 6-4 6-4.

5 uur geleden
Atlete Koster neemt revanche met zilver op 10.000 meter op EK

BIRMINGHAM (ANP) - Atlete Maureen Koster heeft voor een grote verrassing gezorgd door in Birmingham het zilver te winnen op de 10.000 meter bij de Europese kampioenschappen atletiek. Het is haar eerste grote medaille outdoor. De 34-jarige atlete moest alleen Nadia Battocletti voor zich dulden. De Italiaanse rende met een machtige eindsprint naar haar tweede gouden medaille in het uitverkochte Alexander Stadium. Ze was ook al de beste op de 5000 meter.

6 uur geleden