Geschokte reacties uit wielerpeloton op overlijden Westra
LEEUWARDEN (ANP) - Het bericht dat oud-wielrenner Lieuwe Westra op 40-jarige leeftijd is overleden, heeft tot geschokte reacties uit het peloton geleid. Zo zegt voormalige ploeggenoot Johnny Hoogerland: "Het spijt me heel erg dat we je niet meer hebben kunnen helpen". Westra leed aan depressies en had het volgens zijn biograaf Thomas Sijtsma "de laatste maanden heel erg zwaar". Van zelfdoding is volgens Sijtsma "voor zover bekend geen sprake".
In dienst van Astana hielp Westra in 2014 zijn Italiaanse teamgenoot Vincenzo Nibali aan de eindzege in de Tour de France. "We zijn geschokt door het vreselijke nieuws over het vroege overlijden van Lieuwe Westra", schrijft de Kazachstaanse wielerploeg Astana op Twitter. "Wij betuigen ons diepste medeleven aan de familie en dierbaren."
Oud-wielrenners als Daan Olivier ("Diep geschokt. Rust zacht Lieuwe"), Maarten Tjallingii ("Lieuwe, je hoogtepunten blijven me bij"), Theo Bos ("Rust zacht Beest"), Michael Boogerd en Steven de Jongh (beiden "RIP Lieuwe") reageren via Twitter op de dood van de Fries, die tijdens zijn carrière de bijnaam 'Het Beest' kreeg omdat hij zo hard kon fietsen en afzien.
"Lieuwe, mijn vriend. Wat is er de laatste jaren allemaal met je gebeurd", schrijft Hoogerland, die bij de voormalige Vacansoleil-ploeg samen met Westra reed. "We zijn enorm verdrietig dat je leven nu al is geëindigd. Ik vergeet nooit wat je voor me deed toen we teamgenoten waren. Hopelijk vind je boven ons de rust."
Meer uit Sport
NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse Basketball Bond (NBB) heeft het lidmaatschap van een voormalig medewerker stopgezet. De NOS meldde eerder al dat het gaat om de voormalig bondscoach van de rolstoelbasketbalsters, Gertjan van der Linden. De NBB bevestigt dit niet. Het besluit is genomen na het afronden van verschillende onderzoeken naar aanleiding van meldingen over seksueel grensoverschrijdend gedrag, manipulatie en intimidatie.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).
2 uur geledenBREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."
6 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).
8 uur geledenAUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.
1 dag geleden