Geschokte reacties na aanval op synagoge in Manchester
MANCHESTER (ANP) - De Britse koning Charles heeft gezegd "diep geschokt" te zijn over de aanval in Manchester. Daarbij reed een man in op de aanwezigen bij een Jom Kippoer-viering bij een synagoge en stak vervolgens zeker één persoon neer. Er vielen zeker twee doden. De dader is door de politie neergeschoten en wordt onderzocht door de bommenopruimingsdienst. Onduidelijk is of het gaat om een aanslag met terroristisch oogmerk.
De Britse minister-president Keir Starmer sprak zich in vergelijkbare bewoordingen uit als koning Charles en heeft de Europese top in Kopenhagen vroegtijdig te verlaten voor een spoedoverleg met zijn kabinet. Per direct zijn extra veiligheidsmaatregelen ingesteld.
De Israëlische ambassade in het Verenigd Koninkrijk noemt het in een reactie op X "weerzinwekkend en diep verontrustend dat zo'n gewelddadige daad plaats kan vinden op de heiligste dag van de joodse kalender". De ambassade dankt de politie voor haar snelle inzet en zegt de situatie te blijven volgen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De aantijgingen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu aan het adres van de Arabisch-Israëlische Ra'ampartij zijn bedoeld om rechtse kiezers naar de stembus te lokken. Dat zegt partijleider van Ra'am, Mansour Abbas. In een video noemt het kopstuk van de voor de coalitievorming mogelijk belangrijke partij Netanyahu een opruier en een leugenaar.
14 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt te verkennen of het samen met Amerikaanse partners bijvoorbeeld aardgas kan winnen in het noordpoolgebied, zegt president Vladimir Poetin. Het Hoge Noorden vangt steeds meer begerige blikken nu klimaatverandering belooft het de komende jaren toegankelijker te maken.
2 uur geledenHELSINKI (ANP) - Het onverwachte telefoontje van de Finse president en de Noorse premier met de Russische president Vladimir Poetin is niet bij alle bondgenoten goed gevallen. Denemarken is "zeer sceptisch" over "soloacties" en Zweden waarschuwt dat de Europese eendracht onder druk kan komen.
2 uur geledenMINNA (ANP/AFP) - De dood van tientallen opgepakte mijnwerkers is vorige maand in Nigeria veroorzaakt door de "wrede en inhumane" manier waarop ze waren opgesloten. Dat concludeerden de onderzoekers die moesten ophelderen hoe de gevangenen de dood vonden in een cel in de stad Minna.
2 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR) - Het olierijke Saudi-Arabië lag ook dinsdag onder vuur van de Houthi's uit Jemen. Die maakten bekend dat ze een raketaanval hadden uitgevoerd op de olieraffinaderij van Ras Tanura, de grootste in het koninkrijk.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Een 72-jarige tandarts met een keelfetisj heeft in Antwerpen zeven jaar cel opgelegd gekregen voor het misbruik van tientallen patiënten. Carl S. uit Wilrijk raakte opgewonden van de kokhalzende geluiden die vrouwen maakten terwijl hij vingers in hun keel stak. De autoriteiten vonden bij huiszoekingen video's waarop te zien was hoe de tandarts daarbij masturbeerde.
3 uur geledenOLESJKY (ANP/RTR) - De wapenstilstand rond de door Rusland bezette stad Olesjky zal tot en met 1 november duren, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar Davyd Arachamja op Telegram.
3 uur geleden