Geschokte reacties na aanval op Navalny-bondgenoot in Litouwen
VILNIUS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - In Litouwen wordt geschokt gereageerd op een aanval op een voormalige topmedewerker van de overleden Russische oppositieleider Aleksej Navalny. Het prominente oppositielid Leonid Volkov zou in de buurt van zijn woning in de EU-lidstaat met een hamer zijn belaagd.
Volkov raakte gewond en moest enige tijd in het ziekenhuis worden behandeld. "Ze wilden letterlijk gehakt van me maken", verklaarde hij woensdag in een videoboodschap.
Het bekende oppositielid zei herhaaldelijk op zijn been te zijn geslagen en ook een arm te hebben gebroken. Hij noemde de aanval "een typische gangsterbegroeting" van de Russische president Vladimir Poetin.
Onderzoek
De politie meldt dat een groot onderzoek is ingesteld. "We doen alles om de motieven en aanleiding voor dit misdrijf op te helderen", zei een hoge politiefunctionaris op de radio. Politici hebben ondertussen al duidelijk gemaakt dat ze uitgaan van een politiek motief.
"Dit is een signaal dat vertegenwoordigers van de oppositie overal een doelwit zijn", reageerde de Litouwse minister Ausrine Armonaite (Economie) op de radio. "In Rusland, waar ze gewoon gedood worden, maar ook in het buitenland."
Veroordeling
Minister van Buitenlandse Zaken Gabrielius Landsbergis veroordeelde het incident op sociale media. Hij zei dat de daders "verantwoording moeten afleggen voor dit misdrijf".
De Amerikaanse ambassadeur in het land, Kara McDonald, noemde het nieuws over de aanval schokkend. Ze prees de moed van Volkov "na de recente pogingen om hem monddood te maken en te intimideren".
Meer uit Buitenland
MANILLA (ANP/AFP/RTR) - Op de Filipijnen is het dodental door tyfoon Kalmaegi verder opgelopen. Het midden van het land is getroffen door zware overstromingen, waarbij het water auto's en zelfs vrachtcontainers meesleurde.
15 minuten geledenMOSKOU (ANP/REUTERS) - Oekraïne heeft donderdag de Zuid-Russische stad Volgograd aangevallen met drones. Daarbij ontstond brand in een industriegebied en kwam minstens één man om het leven, meldt de gouverneur van de regio.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De woensdag overleden Surinaamse oud-president Ronald Venetiaan krijgt geen staatsbegrafenis of begrafenis met staatseer. Dat heeft hij zelf uitdrukkelijk verzocht, meldt onder andere nieuwssite Waterkant.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De heftigheid van orkaan Melissa, die vorige week een spoor van verwoesting trok door het Caribisch gebied, was voor een deel te wijten aan klimaatverandering. Die conclusie trekken klimaatwetenschappers in een snelle analyse. Uit modelberekeningen constateren ze dat de extreme regenval 16 procent intenser was en de windsnelheden 7 procent hoger lagen dan zonder opwarming van de aarde het geval zou zijn geweest.
1 uur geledenHANNOVER (ANP) - Het vliegverkeer op de luchthaven van Hannover heeft woensdagavond ongeveer drie kwartier stilgelegen door een drone in de buurt van het vliegveld, heeft de politie bekendgemaakt. Een piloot meldde het onbemande toestel rond 22.00 uur tijdens de nadering, waarna de luchthaven tot 22.45 uur werd gesloten.
4 uur geledenLOUISVILLE (ANP/RTR) - Het dodental na de crash met een vrachtvliegtuig in Kentucky is opgelopen naar elf, heeft de gouverneur van de Amerikaanse staat bekendgemaakt. Het toestel, een UPS-vrachtvliegtuig dat onderweg was naar Hawaï, stortte in de nacht van dinsdag op woensdag kort na het opstijgen neer op een recyclingbedrijf nabij de luchthaven van Louisville.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De NAVO en secretaris-generaal Mark Rutte krijgen een prestigieuze Duitse vredesprijs. Ze verdienen de Internationale Prijs van de Vrede van Westfalen omdat ze stabiliteit en betrouwbaarheid brengen, vindt de jury.
9 uur geleden