Gescheiden routes motoren en auto's Dakar Rally om veiligheid
PARIJS (ANP) - De motoren en auto's rijden in vijf etappes van de komende Dakar Rally gescheiden routes door de woestijn van Saudi-Arabië. Dat is voor het eerst na 46 edities van de roemruchte rally. Het is bedoeld om de veiligheid van de deelnemers te vergroten, meldde de organisatie.
De Dakar Rally duurt in 2025 van 3 tot en met 17 januari en telt twaalf etappes. Voor de zesde keer voert het parcours door Saudi-Arabië, met meer dan 5000 kilometer aan klassementsproeven. Evenals vorig jaar is er een marathonetappe die twee dagen duurt. In die etappe leggen de motoren 958 kilometer af waarbij de tijd wordt opgenomen en de auto's 971 kilometer. Er komen in totaal 439 voertuigen aan de start.
Meer uit Sport
ROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.
5 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.
6 uur geledenROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.
6 uur geledenROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.
7 uur geledenLINZ (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft het WTA-toernooi van Linz gewonnen. De Russin was in de finale in drie sets te sterk voor de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Russin Anastasia Potapova: 1-6 6-4 6-3.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels liep tijdens de marathon van Rotterdam precies de race die ze in haar hoofd had. De kersverse Nederlands kampioene op de klassieke afstand over 42,195 kilometer voelde zich na de finish nog scherp en keek tijdens een persconferentie tevreden terug op haar wedstrijd.
10 uur geleden