Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gescheiden routes motoren en auto's Dakar Rally om veiligheid

Gescheiden routes motoren en auto's Dakar Rally om veiligheid

PARIJS (ANP) - De motoren en auto's rijden in vijf etappes van de komende Dakar Rally gescheiden routes door de woestijn van Saudi-Arabië. Dat is voor het eerst na 46 edities van de roemruchte rally. Het is bedoeld om de veiligheid van de deelnemers te vergroten, meldde de organisatie.

De Dakar Rally duurt in 2025 van 3 tot en met 17 januari en telt twaalf etappes. Voor de zesde keer voert het parcours door Saudi-Arabië, met meer dan 5000 kilometer aan klassementsproeven. Evenals vorig jaar is er een marathonetappe die twee dagen duurt. In die etappe leggen de motoren 958 kilometer af waarbij de tijd wordt opgenomen en de auto's 971 kilometer. Er komen in totaal 439 voertuigen aan de start.

Meer uit Sport

Schaatsster Kok met overmacht Nederlands kampioen op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is bij de NK afstanden voor de vijfde keer Nederlands kampioen op de 500 meter geworden. De drievoudig wereldkampioene op deze afstand was met 37,00 ook de snelste op de tweede 500 meter. Het zilver ging naar Anna Boersma en het brons naar Marrit Fledderus.

57 minuten geleden
Nuis verovert voor zesde keer Nederlandse titel op de 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis is bij de NK afstanden in Heerenveen voor de zesde keer Nederlands kampioen op de 1500 meter geworden. De 35-jarige schaatser van Reggeborgh was met 1.43,49 nipt sneller dan teamgenoot Tim Prins. Joep Wennemars werd derde.

1 uur geleden
Wereldkampioene Kok op NK verreweg de snelste op eerste 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de NK afstanden de eerste 500 meter gewonnen. De 25-jarige wereldkampioene op de 500 meter bleef met een tijd van 37,10 Anna Boersma en Marrit Fledderus voor.

2 uur geleden
Schaatsster Conijn verovert Nederlandse titel op 3000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn is voor de eerste keer Nederlands kampioen op de 3000 meter geworden. De 24-jarige schaatsster van AH-Zaanlander was bij de NK afstanden in Heerenveen met 3.58,13 sneller dan teamgenote Bente Kerkhoff en Marijke Groenewoud.

3 uur geleden
Tennisster Schuurs begint WTA Finals in dubbelspel met verlies

RIYAD (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is de WTA Finals in het dubbelspel begonnen met een nederlaag. Het als eerste geplaatste Italiaanse koppel Sara Errani/Jasmine Paolini was in het Saudische Riyad in twee sets te sterk voor de 32-jarige Limburgse en haar Amerikaanse dubbelpartner Asia Muhammad: 6-3 6-3.

3 uur geleden
Schaatsster Beune op NK niet in actie op 3000 meter door ziekte

HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune gaat op de tweede dag van de NK afstanden niet van start op de 3000 meter. De regerend wereldkampioene op deze afstand is ziek, meldt haar ploeg Team IKO X2O.

6 uur geleden
Indiër Bopanna sluit op 45-jarige leeftijd tennisloopbaan af

PARIJS (ANP) - De Indiase dubbelspecialist Rohan Bopanna heeft op 45-jarige leeftijd zijn tennisloopbaan beëindigd. Zijn dubbelpartij met de Kazach Aleksandr Boeblik in Parijs was zijn laatste, liet hij zaterdag via sociale media weten. Bopanna won twee grandslamtoernooien en werd in 2024 na zijn zege op de Australian Open de oudste aanvoerder van de wereldranglijst sinds de invoering van het professionele tennis in 1968.

7 uur geleden