Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geruilde wapenhandelaar Bout vierkant achter Poetin

Geruilde wapenhandelaar Bout vierkant achter Poetin

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De door de Verenigde Staten in een ruil vrijgelaten Russische wapenhandelaar Viktor Bout heeft vol lof gesproken over president Vladimir Poetin en diens oorlog in Oekraïne. "Ik ben er trots op dat ik een Rus ben en onze president Poetin is", zei de voormalige luchtmachtpiloot in een interview met pro-Kremlinzender RT.

De 55-jarige Bout, die veertien jaar in een Amerikaanse gevangenis zat voor samenzwering tot moord, illegale wapenhandel, hulp aan terroristen en witwassen, werd donderdag in Abu Dhabi geruild voor de Amerikaanse basketbalster Brittney Griner.

Naar eigen zeggen had hij een portret van Poetin in zijn cel hangen. Terug in Rusland zei hij te genieten van "de lucht van vrijheid". Hij uitte zijn volledige steun voor het Russische offensief in Oekraïne. "Waarom hebben we dat niet eerder gedaan? Als ik de kans en de vereiste vaardigheden had, zou ik me aanmelden als vrijwilliger."

Uitwisseling

Bout zei dat hij Griner bij hun uitwisseling in Abu Dhabi geluk had gewenst. "Ze stak zelfs min of meer haar hand naar me uit", aldus Bout.

Griner keerde vrijdag terug in de VS. De 32-jarige basketbalster werd in februari opgepakt in Moskou omdat ze een gram cannabisolie bij zich had, waarvoor ze negen jaar celstraf kreeg. Zij heeft nog niet in het openbaar gesproken sinds haar vrijlating.

Meer uit Buitenland

Bultrug Timmy weet op eigen kracht los te komen voor Duitse kust

WISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.

1 uur geleden
China oefent in westen Stille Oceaan in reactie op Japan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.

3 uur geleden
Doden bij beschieting vermeende drugsboot in Caribisch gebied

WASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.

5 uur geleden
Iran dreigt met vergelding na Amerikaanse aanval op Iraans schip

TEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.

9 uur geleden
Staatsmedia: Iran gaat niet naar onderhandelingen in Pakistan

TEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.

9 uur geleden
Pro-Russische Radev claimt verkiezingsoverwinning in Bulgarije

SOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.

10 uur geleden
Braziliaanse president Lula noemt oorlog tegen Iran waanzin

HANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.

11 uur geleden