Geruilde wapenhandelaar Bout vierkant achter Poetin
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De door de Verenigde Staten in een ruil vrijgelaten Russische wapenhandelaar Viktor Bout heeft vol lof gesproken over president Vladimir Poetin en diens oorlog in Oekraïne. "Ik ben er trots op dat ik een Rus ben en onze president Poetin is", zei de voormalige luchtmachtpiloot in een interview met pro-Kremlinzender RT.
De 55-jarige Bout, die veertien jaar in een Amerikaanse gevangenis zat voor samenzwering tot moord, illegale wapenhandel, hulp aan terroristen en witwassen, werd donderdag in Abu Dhabi geruild voor de Amerikaanse basketbalster Brittney Griner.
Naar eigen zeggen had hij een portret van Poetin in zijn cel hangen. Terug in Rusland zei hij te genieten van "de lucht van vrijheid". Hij uitte zijn volledige steun voor het Russische offensief in Oekraïne. "Waarom hebben we dat niet eerder gedaan? Als ik de kans en de vereiste vaardigheden had, zou ik me aanmelden als vrijwilliger."
Uitwisseling
Bout zei dat hij Griner bij hun uitwisseling in Abu Dhabi geluk had gewenst. "Ze stak zelfs min of meer haar hand naar me uit", aldus Bout.
Griner keerde vrijdag terug in de VS. De 32-jarige basketbalster werd in februari opgepakt in Moskou omdat ze een gram cannabisolie bij zich had, waarvoor ze negen jaar celstraf kreeg. Zij heeft nog niet in het openbaar gesproken sinds haar vrijlating.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Belgische politie heeft in Brussel invallen gedaan bij de Europese Commissie in een onderzoek naar onregelmatigheden bij de verkoop van vastgoed, meldt de Financial Times. Het onderzoek wordt volgens de krant geleid door het Europees Openbaar Ministerie (EPPO). Dat bevestigt dat bewijs wordt verzameld, maar wil verder niets kwijt.
18 minuten geledenSION (ANP) - De eigenaren van de bar in Crans-Montana waar tijdens nieuwjaarsnacht een grote dodelijke brand uitbrak, zijn bij aankomst voor een verhoor uitgejouwd door nabestaanden. Ze moesten zich een weg banen door een menigte van boze mensen en journalisten om de ingang van het gebouw te bereiken, is te zien bij de Zwitserse omroep SRF.
26 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Voor het eerst sinds het begin van de Russische invasie hebben Oekraïense wapenfabrikanten vergunningen gekregen om te exporteren naar het buitenland. Dat meldt Roestem Oemjerov, secretaris van de nationale veiligheids- en defensieraad van Oekraïne. President Volodymyr Zelensky kondigde in september al aan dat hij snel met de wapenexport wilde beginnen.
43 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Zweden gaat met straaljagers meedoen aan de Noordpoolmissie Arctic Sentry van de NAVO. Met die toestellen worden patrouilles uitgevoerd.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank heeft drie mannen veroordeeld voor een groepsverkrachting in 2020. De moeder van het slachtoffer had bewijsmateriaal een jaar bewaard in een plastic zak, omdat haar dochter aanvankelijk niet met de politie wilde praten.
1 uur geledenRIJKHOVEN (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever waarschuwt voor het verdwijnen van de petrochemische industrie, de staal- en de metaalindustrie in de EU. "Als je dat verliest, heb je geen strategische autonomie meer", zei hij voor het begin van de informele EU-top over concurrentiekracht.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Vrijwel alle buitenlandse families zijn weg uit het Syrische kamp al-Hol, zeggen bronnen bij humanitaire organisaties tegen persbureau AFP. In het kamp zaten familieleden vast van strijders van Islamitische Staat. Dat waren voor een groot deel Syriërs en Irakezen, maar ook ruim 6000 mensen uit zo'n veertig andere landen.
2 uur geleden