Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geruilde wapenhandelaar Bout vierkant achter Poetin

Geruilde wapenhandelaar Bout vierkant achter Poetin

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De door de Verenigde Staten in een ruil vrijgelaten Russische wapenhandelaar Viktor Bout heeft vol lof gesproken over president Vladimir Poetin en diens oorlog in Oekraïne. "Ik ben er trots op dat ik een Rus ben en onze president Poetin is", zei de voormalige luchtmachtpiloot in een interview met pro-Kremlinzender RT.

De 55-jarige Bout, die veertien jaar in een Amerikaanse gevangenis zat voor samenzwering tot moord, illegale wapenhandel, hulp aan terroristen en witwassen, werd donderdag in Abu Dhabi geruild voor de Amerikaanse basketbalster Brittney Griner.

Naar eigen zeggen had hij een portret van Poetin in zijn cel hangen. Terug in Rusland zei hij te genieten van "de lucht van vrijheid". Hij uitte zijn volledige steun voor het Russische offensief in Oekraïne. "Waarom hebben we dat niet eerder gedaan? Als ik de kans en de vereiste vaardigheden had, zou ik me aanmelden als vrijwilliger."

Uitwisseling

Bout zei dat hij Griner bij hun uitwisseling in Abu Dhabi geluk had gewenst. "Ze stak zelfs min of meer haar hand naar me uit", aldus Bout.

Griner keerde vrijdag terug in de VS. De 32-jarige basketbalster werd in februari opgepakt in Moskou omdat ze een gram cannabisolie bij zich had, waarvoor ze negen jaar celstraf kreeg. Zij heeft nog niet in het openbaar gesproken sinds haar vrijlating.

Meer uit Buitenland

Oefening met granaten oorzaak dodelijke brand Canadese legerbasis

OTTAWA (ANP/RTR) - Een snel om zich heen grijpende grasbrand, waarbij zaterdag op een militaire basis in het westen van Canada ten minste vier militairen om het leven kwamen, is ontstaan ​​tijdens een oefening met scherpe granaten. Dat heeft een hoge defensiefunctionaris donderdag bekendgemaakt.

10 minuten geleden
Trump verklaart olieproductie essentieel voor nationale defensie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag bepaald dat de productie en raffinage van aardolie, evenals aanverwante activiteiten, essentieel zijn voor de nationale defensie. Deze stap moet de weg kunnen vrijmaken voor Amerikaanse financiering van projecten in de fossiele brandstofsector, blijkt uit een presidentieel memorandum.

12 minuten geleden
WSJ: Trump vroeg Musk Starlink-beperkingen Oekraïne op te heffen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Starlink-eigenaar en techmiljardair Elon Musk gebeld en gevraagd om de beperkingen op het Starlink-netwerk in Oekraïne op te heffen. Dit melden Amerikaanse functionarissen aan The Wall Street Journal.

2 uur geleden
Schilderij van Monet voor recordbedrag geveild in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - Op een veiling bij Sotheby's in Parijs is het schilderij Iris van Claude Monet verkocht voor 50 miljoen euro. Het is daarmee het duurste kunstwerk ooit verkocht op een veiling in Frankrijk. De opbrengst werd vooraf geschat tussen de 22 en 30 miljoen euro.

2 uur geleden
Duizenden demonstreren in Polen voor abortusrechten

WARSCHAU (ANP/AFP) - Duizenden mensen in verschillende steden in Polen zijn de straat op gegaan voor abortusrechten. Het is zes jaar geleden dat de regering van de conservatief-nationalistische partij PiS abortus zo goed als verboden maakte in Polen. Enkel in uitzonderlijke gevallen, zoals na een verkrachting of incest, is het nog toegestaan om een abortus te ondergaan.

5 uur geleden
Meer dan 200 celstraffen uitgedeeld na rellen in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn na de rellen van afgelopen zaterdag 217 mensen veroordeeld tot celstraffen na spoedprocedures, maakte justitieminister Gérald Darmanin donderdag bekend. Zo'n 2700 mensen zijn opgepakt vanwege de rellen.

6 uur geleden
Canada en Turkije halen banden aan bij bezoek Carney aan Erdogan

ANKARA (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Canada en Turkije gaan meer met elkaar samenwerken, vooral op het gebied van handel, energie en defensie. De Canadese premier Mark Carney was op bezoek bij de Turkse president Recep Tayyip Erdogan om de nauwere samenwerking te bezegelen.

7 uur geleden