Geruilde wapenhandelaar Bout vierkant achter Poetin
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De door de Verenigde Staten in een ruil vrijgelaten Russische wapenhandelaar Viktor Bout heeft vol lof gesproken over president Vladimir Poetin en diens oorlog in Oekraïne. "Ik ben er trots op dat ik een Rus ben en onze president Poetin is", zei de voormalige luchtmachtpiloot in een interview met pro-Kremlinzender RT.
De 55-jarige Bout, die veertien jaar in een Amerikaanse gevangenis zat voor samenzwering tot moord, illegale wapenhandel, hulp aan terroristen en witwassen, werd donderdag in Abu Dhabi geruild voor de Amerikaanse basketbalster Brittney Griner.
Naar eigen zeggen had hij een portret van Poetin in zijn cel hangen. Terug in Rusland zei hij te genieten van "de lucht van vrijheid". Hij uitte zijn volledige steun voor het Russische offensief in Oekraïne. "Waarom hebben we dat niet eerder gedaan? Als ik de kans en de vereiste vaardigheden had, zou ik me aanmelden als vrijwilliger."
Uitwisseling
Bout zei dat hij Griner bij hun uitwisseling in Abu Dhabi geluk had gewenst. "Ze stak zelfs min of meer haar hand naar me uit", aldus Bout.
Griner keerde vrijdag terug in de VS. De 32-jarige basketbalster werd in februari opgepakt in Moskou omdat ze een gram cannabisolie bij zich had, waarvoor ze negen jaar celstraf kreeg. Zij heeft nog niet in het openbaar gesproken sinds haar vrijlating.
Meer uit Buitenland
HOUSTON (ANP) - De Amerikaanse ruimtetelescoop Swift is woensdag vergaan in de dampkring. Hij eindigde als een vuurbal. Het is nog niet bekend of brokstukken de ondergang hebben overleefd en zijn ingeslagen op aarde.
9 minuten geledenGENEVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft goedkeuring gegeven om klinische testen uit te voeren met twee nieuwe ebolavaccins. Het gaat om de eerste vaccins die speciaal zijn ontwikkeld tegen de bundibugyovariant van het virus, dat de afgelopen maanden al voor duizenden doden heeft gezorgd in de Democratische Republiek Congo.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne meldt een verdere stijging van het dodental na een Russische aanval maandag op een distributiepunt voor humanitaire hulpgoederen. Het gaat om veertig doden. Daarmee is het een van de dodelijkste aanvallen op burgers in Oekraïne dit jaar.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Montenegro stevent af op EU-lidmaatschap per 2028 en Albanië is op weg om in 2029 tot de EU toe te treden. Dat stelt de Europese Commissie woensdag op basis van de voortgang die beide kandidaat-leden hebben gemaakt met hervormingen die nodig zijn om tot de EU te kunnen toetreden. De laatste uitbreiding vond in 2013 plaats, met de toetreding van Kroatië tot de EU.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De hoogste leider van Iran, Mojtaba Khamenei, heeft gezegd dat iedereen die een koerswijziging in het beleid van de Verenigde Staten verwacht zich ernstig vergist. Dit zei hij nadat de eerste uitslagen van de midterms in de VS wijzen op een nederlaag voor de Republikeinse partij van president Donald Trump.
9 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft uitspraken tegen Arabische burgers tijdens de verkiezingscampagne veroordeeld en "racistisch" genoemd. Premier Benjamin Netanyahu had meermaals Arabische partijen beschuldigd van verkiezingsfraude.
10 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Amerikaanse first lady Melania Trump een onderscheiding toegekend na haar bemiddeling tussen Oekraïne en Rusland. Die inspanningen leidden tot een humanitair bestand vorige week in de bezette Oekraïense stad Olesjky.
11 uur geleden