Geruilde Russische dissidenten willen terug naar thuisland
BONN (ANP/RTR) - Twee Russische dissidenten die onlangs vrijkwamen door een gevangenenruil, willen graag terug naar hun thuisland. Dat vertellen Andrej Pivovarov en Ilja Jasjin in een interview met persbureau Reuters.
De twee zaten vast in Rusland, maar kwamen vrij tijdens de grote uitruil. Westerse landen lieten acht Russen gaan, in Rusland en Belarus kwamen zestien gevangenen vrij. Het ging zowel om opgesloten dissidenten als westerse gevangenen, zoals correspondent Evan Gershkovich van The Wall Street Journal. Pivovarov en Jasjin arriveerden naderhand in Duitsland.
Jasjin zei dankbaar te zijn, maar erkende ook dat zijn vertrek uit Rusland hem zwaar valt. "Ik vind oprecht dat mijn plaats in Rusland is", vertelde de Kremlincriticus. "Ik heb mijn leven gewijd aan mijn land." Het oppositielid zei ook dat hij herhaaldelijk heeft aangegeven dat hij niet geruild wilde worden. Jasjin stelde dat het Kremlin hem graag liet vertrekken omdat hij daarmee uit Rusland is verwijderd.
Ook Pivovarov sprak over zijn verlangen terug te keren. "Ik wil absoluut in Rusland zijn. Ik ben een Russisch politicus en dat is erg belangrijk voor me", zei hij tegen Reuters. Hij sprak evenwel de verwachting uit dat de Russische autoriteiten de terugkeer van de geruilde politici onmogelijk zullen maken. Daarom is hij nu van plan buiten Rusland verder te gaan met zijn activiteiten voor de oppositie.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De Duitse regering heeft de Iraanse ambassadeur ontboden na de veroordeling van twee mannen die in Duitsland aanslagen zouden hebben voorbereid. "Aanvallen op het Joodse leven en op degenen die het verdedigen, tolereren we niet. Nergens, en zeker niet in Duitsland", stelde het ministerie op X. "Wij veroordelen de activiteiten van Iran in de allerscherpste bewoordingen."
11 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre houdt de deuren maandag gesloten in verband met een studentenprotest. Dat meldt het Franse kunstmuseum in een bericht op X en op zijn website. Het Franse persbureau AFP meldt dat demonstranten de ingangen van het museum hebben geblokkeerd. Het is niet bekend of het museum de hele dag gesloten blijft.
39 minuten geledenMARSEILLE (ANP/RTR) - Marseille heeft voor maandag een samenscholingsverbod afgekondigd als reactie op de rellen van afgelopen weekend. De stad in het zuiden van Frankrijk is bijzonder zwaar getroffen door het geweld.
54 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat de energiesector in zijn land weer is aangevallen door Rusland. "Alleen al in deze ene nacht raakten meer dan tien energievoorzieningen beschadigd en gingen de lichten uit bij zeker 550.000 families", aldus de president.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - Een nieuwe zoektocht naar het vliegtuig van luchtvaartpionier Amelia Earhart heeft het mysterie rond haar verdwijning niet opgelost. Onderzoekers wilden uitzoeken of een mysterieus object op satellietbeelden haar gecrashte toestel was. Dat lijkt niet het geval te zijn geweest.
1 uur geledenWANGARATTA (ANP) - Het Australische parlementslid Helen Haines is aangereden buiten haar kantoor. Dat melden Australische media. Volgens ABC News had de chauffeur van de wagen die haar raakte een mes bij zich en is deze persoon opgepakt. Premier Anthony Albanese spreekt van een aanval.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische politie heeft tien verdachten opgepakt in een onderzoek naar gewelddadige incidenten met kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Een fotojournalist van The Washington Post en Europese diplomaten werden afzonderlijk van elkaar aangevallen.
2 uur geleden