Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geruilde Russische dissidenten willen terug naar thuisland

Geruilde Russische dissidenten willen terug naar thuisland

BONN (ANP/RTR) - Twee Russische dissidenten die onlangs vrijkwamen door een gevangenenruil, willen graag terug naar hun thuisland. Dat vertellen Andrej Pivovarov en Ilja Jasjin in een interview met persbureau Reuters.

De twee zaten vast in Rusland, maar kwamen vrij tijdens de grote uitruil. Westerse landen lieten acht Russen gaan, in Rusland en Belarus kwamen zestien gevangenen vrij. Het ging zowel om opgesloten dissidenten als westerse gevangenen, zoals correspondent Evan Gershkovich van The Wall Street Journal. Pivovarov en Jasjin arriveerden naderhand in Duitsland.

Jasjin zei dankbaar te zijn, maar erkende ook dat zijn vertrek uit Rusland hem zwaar valt. "Ik vind oprecht dat mijn plaats in Rusland is", vertelde de Kremlincriticus. "Ik heb mijn leven gewijd aan mijn land." Het oppositielid zei ook dat hij herhaaldelijk heeft aangegeven dat hij niet geruild wilde worden. Jasjin stelde dat het Kremlin hem graag liet vertrekken omdat hij daarmee uit Rusland is verwijderd.

Ook Pivovarov sprak over zijn verlangen terug te keren. "Ik wil absoluut in Rusland zijn. Ik ben een Russisch politicus en dat is erg belangrijk voor me", zei hij tegen Reuters. Hij sprak evenwel de verwachting uit dat de Russische autoriteiten de terugkeer van de geruilde politici onmogelijk zullen maken. Daarom is hij nu van plan buiten Rusland verder te gaan met zijn activiteiten voor de oppositie.

Meer uit Buitenland

Netanyahu beveelt afsluiting Westoever na dodelijke schietpartij

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft na een schietpartij tussen Israëlische troepen en Palestijnse schutters het bevel gegeven om de gehele Westelijke Jordaanoever af te sluiten. De "complete lockdown" moet vrijdag ingaan en het is niet duidelijk hoe lang die zal duren. Komende dinsdag houdt Israël parlementsverkiezingen.

8 minuten geleden
Boekfragment: MIVD keek mee op scherm telefoon Kushner

NEW YORK (ANP) - De Nederlandse Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (MIVD) heeft dankzij een Russische hacker een tijdlang kunnen meekijken op de mobiele telefoon van Jared Kushner, schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat schrijft de Amerikaanse journalist Matthew Cole in een nieuw boek, waarvan tijdschrift Vanity Fair een fragment heeft gepubliceerd.

1 uur geleden
Tienduizenden protesteren in aanloop naar Servische verkiezingen

BELGRADO (ANP/DPA) - Tienduizenden mensen verzamelden zich donderdag in de Servische hoofdstad Belgrado voor een laatste manifestatie van een door studenten gesteunde oppositielijst, drie dagen voor de parlementsverkiezingen van zondag.

3 uur geleden
Vaccin tegen dodelijkste vorm huidkanker vermindert risico's fors

WASHINGTON (ANP) - Een nieuw vaccin vermindert het risico op overlijden of terugkeer van een melanoom met bijna de helft, meldt onder meer The Washington Post. Het door de farmaceutische bedrijven Moderna en Merck ontwikkelde vaccin moet wel nog worden goedgekeurd door de Amerikaanse autoriteiten.

5 uur geleden
Musk geeft Republikeinen ruim 445 miljoen dollar voor midterms

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Dankzij een nieuwe kapitaalinjectie van 77 miljoen dollar in zijn politieke actiecomité America PAC geeft Elon Musk in totaal meer dan 445 miljoen dollar aan Republikeinse campagnes voor de midterms. Dat blijkt uit data van de Amerikaanse kiescommissie.

5 uur geleden
Trump aangeklaagd om gebruik ambt voor winstbejag in crypto

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump en World Liberty Financial, het cryptobedrijf dat Trump samen met zijn zonen heeft opgericht, zijn aangeklaagd door een aandeelhouder van een concurrerend cryptobedrijf. De aanklager stelt dat de president op illegale wijze financieel heeft geprofiteerd van zijn ambt, wat in strijd is met de Amerikaanse grondwet.

8 uur geleden
Oefening met granaten oorzaak dodelijke brand Canadese legerbasis

OTTAWA (ANP/RTR) - Een snel om zich heen grijpende grasbrand, waarbij zaterdag op een militaire basis in het westen van Canada ten minste vier militairen om het leven kwamen, is ontstaan ​​tijdens een oefening met scherpe granaten. Dat heeft een hoge defensiefunctionaris donderdag bekendgemaakt.

9 uur geleden