Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geruilde Russische dissidenten willen terug naar thuisland

Geruilde Russische dissidenten willen terug naar thuisland

BONN (ANP/RTR) - Twee Russische dissidenten die onlangs vrijkwamen door een gevangenenruil, willen graag terug naar hun thuisland. Dat vertellen Andrej Pivovarov en Ilja Jasjin in een interview met persbureau Reuters.

De twee zaten vast in Rusland, maar kwamen vrij tijdens de grote uitruil. Westerse landen lieten acht Russen gaan, in Rusland en Belarus kwamen zestien gevangenen vrij. Het ging zowel om opgesloten dissidenten als westerse gevangenen, zoals correspondent Evan Gershkovich van The Wall Street Journal. Pivovarov en Jasjin arriveerden naderhand in Duitsland.

Jasjin zei dankbaar te zijn, maar erkende ook dat zijn vertrek uit Rusland hem zwaar valt. "Ik vind oprecht dat mijn plaats in Rusland is", vertelde de Kremlincriticus. "Ik heb mijn leven gewijd aan mijn land." Het oppositielid zei ook dat hij herhaaldelijk heeft aangegeven dat hij niet geruild wilde worden. Jasjin stelde dat het Kremlin hem graag liet vertrekken omdat hij daarmee uit Rusland is verwijderd.

Ook Pivovarov sprak over zijn verlangen terug te keren. "Ik wil absoluut in Rusland zijn. Ik ben een Russisch politicus en dat is erg belangrijk voor me", zei hij tegen Reuters. Hij sprak evenwel de verwachting uit dat de Russische autoriteiten de terugkeer van de geruilde politici onmogelijk zullen maken. Daarom is hij nu van plan buiten Rusland verder te gaan met zijn activiteiten voor de oppositie.

Meer uit Buitenland

Duitse politie: Adelaarsnest waarschijnlijk verloren door brand

BERCHTESGADEN (ANP) - Het voormalige theehuis van Adolf Hitler, het Adelaarsnest, is waarschijnlijk niet te redden, zegt een politiewoordvoerder tegen Bild. Het pand in het zuiden van Duitsland kwam vrijdagavond volledig in brand te staan en de brandweer is nog steeds ter plaatse om de vlammen te bestrijden.

49 minuten geleden
Franse stad Orléans komt met avondklok voor kinderen tot 15 jaar

ORLÉANS (ANP/AFP/BELGA) - De burgemeester van de Franse stad Orléans heeft een avondklok aangekondigd voor kinderen onder de 15 jaar. Zij moeten de komende twee nachten verplicht thuis blijven. De maatregel valt samen met het congres van de radicaal-rechtse partij Rassemblement National (RN) en tegendemonstraties.

52 minuten geleden
Oekraïne meldt stabiele verbinding met Starlink

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense defensieminister Jevheni Chmara zegt dat de verbinding met Starlink "stabiel" is. Oekraïne maakte deze maand melding van beperkingen bij het gebruik van het satellietinternetnetwerk.

1 uur geleden
Tienduizenden huishoudens zonder stroom na tyfoon Taiwan

TAIPEI (ANP/AFP) - Het aantal gewonden door tyfoon Champi in Taiwan is opgelopen naar vijfhonderd. Eerder was al bekend dat één persoon om het leven is gekomen. Zo'n 56.000 huishoudens zitten zonder stroom.

4 uur geleden
Proef ebolavaccin van start in Congo

KINSHASA (ANP/AFP) - De eerste klinische proef voor een ebolavaccin is vrijdag van start gegaan in de Democratische Republiek Congo, meldt de Wereldgezondheidsorganisatie. Het Afrikaanse land wordt geteisterd door een uitbraak van het virus.

4 uur geleden
Rechter seponeert strafzaak Milei over cryptoschandaal

BUENOS AIRES (AFP/RTR) - Een rechter heeft vrijdag de strafzaak tegen de Argentijnse president Javier Milei en zijn zus Karina Milei niet-ontvankelijk verklaard. Ze werden beschuldigd van fraude rond een cryptomunt. Volgens de rechtbank is er geen bewijs voor.

4 uur geleden
Kenia meldt tweede dode door ebola

NAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia is de tweede met ebola besmette persoon overleden. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. In totaal zijn in Kenia nu negen besmettingen bekend, van wie twee patiënten dus zijn overleden.

13 uur geleden