Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geruilde Russische dissidenten willen terug naar thuisland

Geruilde Russische dissidenten willen terug naar thuisland

BONN (ANP/RTR) - Twee Russische dissidenten die onlangs vrijkwamen door een gevangenenruil, willen graag terug naar hun thuisland. Dat vertellen Andrej Pivovarov en Ilja Jasjin in een interview met persbureau Reuters.

De twee zaten vast in Rusland, maar kwamen vrij tijdens de grote uitruil. Westerse landen lieten acht Russen gaan, in Rusland en Belarus kwamen zestien gevangenen vrij. Het ging zowel om opgesloten dissidenten als westerse gevangenen, zoals correspondent Evan Gershkovich van The Wall Street Journal. Pivovarov en Jasjin arriveerden naderhand in Duitsland.

Jasjin zei dankbaar te zijn, maar erkende ook dat zijn vertrek uit Rusland hem zwaar valt. "Ik vind oprecht dat mijn plaats in Rusland is", vertelde de Kremlincriticus. "Ik heb mijn leven gewijd aan mijn land." Het oppositielid zei ook dat hij herhaaldelijk heeft aangegeven dat hij niet geruild wilde worden. Jasjin stelde dat het Kremlin hem graag liet vertrekken omdat hij daarmee uit Rusland is verwijderd.

Ook Pivovarov sprak over zijn verlangen terug te keren. "Ik wil absoluut in Rusland zijn. Ik ben een Russisch politicus en dat is erg belangrijk voor me", zei hij tegen Reuters. Hij sprak evenwel de verwachting uit dat de Russische autoriteiten de terugkeer van de geruilde politici onmogelijk zullen maken. Daarom is hij nu van plan buiten Rusland verder te gaan met zijn activiteiten voor de oppositie.

Meer uit Buitenland

Duitsers zoeken paaseieren, vinden mogelijk radioactieve stof

STUTTGART (ANP) - Twee Duitse mannen die zondag naar paaseieren aan het zoeken waren, stuitten op een flacon met de opdruk 'Polonium 210'. Dat is een zeer radioactieve stof.

7 minuten geleden
Legerchef Israël: operationele zone ingesteld onder Litani-rivier

TEL AVIV (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft het Israëlische leger alle gebieden ten zuiden van de Litani-rivier in Libanon omgevormd tot een "operationele zone", naar eigen zeggen om Hezbollah te bestrijden. Israël voert in Zuid-Libanon een grondoffensief uit dat het almaar uitbreidt.

1 uur geleden
Trump geeft Iran tot dinsdagavond om Straat van Hormuz te openen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn ultimatum aan Iran om de Straat van Hormuz te openen dinsdagavond afloopt. "Als ze tegen dinsdagavond niets ondernemen, zullen ze geen elektriciteitscentrales meer hebben en zullen er geen bruggen meer overeind staan," aldus Trump in een interview met The Wall Street Journal.

5 uur geleden
Trump: mogelijk maandag deal met Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er een "goede kans" is dat er maandag een deal gesloten wordt met Iran. Hij zei tegen Fox News dat er op dit moment onderhandeld wordt, met nog een ruime dag te gaan tot het ultimatum afloopt dat Trump eerder stelde.

8 uur geleden
Trump: gered bemanningslid ernstig gewond

WASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.

9 uur geleden
Ophef in Verenigd Koninkrijk over festivaloptredens Ye

LONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.

9 uur geleden
Pro-Russische leider meldt dode na zinken schip in Zee van Azov

MOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.

10 uur geleden