Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gerrit Hiemstra (61) stopt als weerman voor de NOS

Gerrit Hiemstra (61) stopt als weerman voor de NOS

HILVERSUM (ANP) - Gerrit Hiemstra stopt als weerman voor de NOS. Hij wil meer tijd vrijmaken voor nieuwe activiteiten op het terrein van "klimaatneutraal en biobased bouwen", laat de NOS maandag weten.

De 61-jarige Hiemstra is in september voor het laatst als weerman in het NOS Journaal te zien. Hij debuteerde in 1998 als vervanger van Erwin Kroll en presenteert sindsdien twee keer in de week de weersverwachting.

Naast zijn tv-activiteiten was hij ook eigenaar van DLV Meteo, dat later opging in WeerOnline, een van de eerste en uiteindelijk een van de grootste weerwebsites. In 2009 werd dat bedrijf overgenomen. In 2014 richtte Hiemstra Weather Impact op, een bedrijf dat onder meer klimaatadviezen en weersverwachtingen geeft aan boeren in Afrika en Azië.

Met een nieuw bedrijf wil Hiemstra een "concrete bijdrage leveren aan het terugdringen van de uitstoot van broeikasgassen", aldus de NOS. Zelf zegt hij daarover: "Tot nu toe heb ik vooral veel verteld en gesproken over klimaatverandering, maar nu wil ik er ook echt iets aan gaan dóen."

Meer uit Binnenland

Treinhinder bij Zwolle door poging koperdiefstal nog tot middag

UTRECHT (ANP) - De treinhinder die is ontstaan door een poging tot koperdiefstal in Zwolle duurt naar verwachting nog tot het einde van maandagmiddag. In de NS-reisplanner, die maandagochtend vroeg is bijgewerkt, is te zien dat tot zeker 15.00 uur geen treinen rijden tussen 't Harde en Zwolle en tussen Zwolle en Lelystad.

18 minuten geleden
Dode bij aanrijding op A35 bij Hengelo

HENGELO (ANP) - Bij een aanrijding op de A35 bij Hengelo is een persoon overleden. Dat meldt de politie op X. De politie doet onderzoek, waardoor de snelweg vanaf Borne-West richting Enschede is afgesloten.

2 uur geleden
Gewonde door steekincident vlak bij treinstation Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - Op het Stationsplein in Den Bosch heeft in de nacht van zondag op maandag een steekincident plaatsgevonden. Rond 00.15 uur kreeg de politie een melding van een beroving, waarna een slachtoffer met steekwonden werd aangetroffen. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie Oost-Brabant.

5 uur geleden
Koningspaar arriveert in Suriname voor staatsbezoek

PARAMARIBO (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn zondagavond rond 19.30 uur lokale tijd op de nationale luchthaven van Suriname aangekomen. Het koningspaar begint maandag in hoofdstad Paramaribo aan een driedaags staatsbezoek aan de voormalige Nederlandse kolonie.

5 uur geleden
Koperdiefstal verstoort treindienst van en naar Noord-Nederland

UTRECHT (ANP) - De treindienst van en naar Noord-Nederland is zeker tot eind maandagochtend verstoord door een poging tot koperdiefstal. Dat meldt spoorbeheerder ProRail. In ieder geval tot eind maandagochtend rijden er geen treinen tussen 't Harde en Zwolle en tussen Zwolle en Lelystad.

7 uur geleden
Burgemeester Almere sluit woning na explosie en brand

ALMERE (ANP) - De woning aan de Swingstraat in Almere waar in de nacht van zaterdag op zondag een zware aanslag met explosieven werd uitgevoerd, is op last van de burgemeester gesloten. Bij die explosie raakte een 49-jarige man zwaargewond en er brak brand uit.

8 uur geleden
Andreaspenningen voor twee oprichters KOZP

AMSTERDAM (ANP) - Twee leden van de actiegroep Kick Out Zwarte Piet hebben een Andreaspenning ontvangen. Ze kregen deze voor hun inzet om het sinterklaasfeest in Amsterdam inclusiever te maken. Jerry Afriyie en Raul Balai ontvingen hun penning zondag uit handen van locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam.

9 uur geleden