Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gerrit Hiemstra (61) stopt als weerman voor de NOS

Gerrit Hiemstra (61) stopt als weerman voor de NOS

HILVERSUM (ANP) - Gerrit Hiemstra stopt als weerman voor de NOS. Hij wil meer tijd vrijmaken voor nieuwe activiteiten op het terrein van "klimaatneutraal en biobased bouwen", laat de NOS maandag weten.

De 61-jarige Hiemstra is in september voor het laatst als weerman in het NOS Journaal te zien. Hij debuteerde in 1998 als vervanger van Erwin Kroll en presenteert sindsdien twee keer in de week de weersverwachting.

Naast zijn tv-activiteiten was hij ook eigenaar van DLV Meteo, dat later opging in WeerOnline, een van de eerste en uiteindelijk een van de grootste weerwebsites. In 2009 werd dat bedrijf overgenomen. In 2014 richtte Hiemstra Weather Impact op, een bedrijf dat onder meer klimaatadviezen en weersverwachtingen geeft aan boeren in Afrika en Azië.

Met een nieuw bedrijf wil Hiemstra een "concrete bijdrage leveren aan het terugdringen van de uitstoot van broeikasgassen", aldus de NOS. Zelf zegt hij daarover: "Tot nu toe heb ik vooral veel verteld en gesproken over klimaatverandering, maar nu wil ik er ook echt iets aan gaan dóen."

Meer uit Binnenland

Taxichauffeur veroordeeld tot werkstraf voor dodelijk ongeluk

HAARLEM (ANP) - De rechtbank in Haarlem heeft een taakstraf van 120 uur opgelegd aan een voormalig taxichauffeur voor het veroorzaken van een dodelijk ongeluk in het Noord-Hollandse Zwaagdijk-Oost. Daarbij kwamen de passagiers van de taxi, een echtpaar van 87 en 88 jaar uit Hoogkarspel, om het leven.

29 minuten geleden
Twee aanhoudingen voor fataal schietincident Nijmegen in juli

NIJMEGEN (ANP) - De politie heeft maandag twee mannen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een dodelijk schietincident in Nijmegen op 21 juli. Daarbij kwam een 18-jarige man uit Rotterdam om het leven. De twee verdachten zijn een man van 19 uit Amsterdam en een man van 21 uit Hoorn.

1 uur geleden
Meer dan 10.000 overnachtingen van asielzoekers in nachtopvang

TER APEL (ANP) - Het aantal overnachtingen in de nachtopvanglocaties voor asielzoekers is gestegen tot boven de 10.000. Dat komt naar voren uit de cijfers van het Rode Kruis, dat de nachtopvang verzorgt.

1 uur geleden
Drie op vijf gemeenten staan geen vuurwerk toe bij jaarwisseling

DEN HAAG (ANP) - In meer dan tweehonderd gemeenten mogen mensen tijdens de komende jaarwisseling geen vuurwerk afsteken. In het landelijke vuurwerkverbod staat dat gemeenten ontheffingen kunnen verstrekken aan verenigingen, maar de meeste gemeenten hebben besloten dat ze daar geen gebruik van willen maken.

1 uur geleden
Inspectie ziet fors meer abortussen bij jonge tieners

UTRECHT (ANP) - Tienermeiden hebben vorig jaar vaker een zwangerschap afgebroken dan in de jaren daarvoor. In de jongste leeftijdsgroep is de toename relatief het grootst, zo maken cijfers van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) duidelijk.

1 uur geleden
OM eist tbs met voorwaarden voor serie aanrandingen Utrecht

UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag tbs met voorwaarden geëist tegen Johannes F. (68) uit Utrecht voor een serie aanrandingen in 2023 en 2024. Het merendeel van zijn slachtoffers was minderjarig. "De verdachte heeft hun onbevangenheid op een zeer grove manier geschaad", zei de officier van justitie hierover.

2 uur geleden
Eenrichtingsverkeer IJssel opgeheven

ARNHEM (ANP) - Schepen kunnen voorlopig weer in beide richtingen over de IJssel tussen Arnhem en Zutphen varen. De stand van de rivier is gestegen en daarom wordt het eenrichtingsverkeer maandag opgeheven, laat Rijkswaterstaat weten.

4 uur geleden