Gerestaureerde Domtoren Utrecht feestelijk opgeleverd
UTRECHT (ANP) - De gerestaureerde Domtoren in Utrecht wordt zaterdagavond officieel opgeleverd. Koningin Máxima ontsteekt samen met burgemeester Sharon Dijksma de nieuwe verlichting van de toren. Daarmee komt het jarenlange project officieel tot een einde.
De renovatie van de Dom werd drie weken geleden afgerond, toen de laatste steen in de voet van de toren werd gezet. Van de toren zijn 10.000 stenen bekeken en bij elke is beoordeeld of vervanging nodig was. Ook zijn veel andere delen gerepareerd en vernieuwd. De renovatie heeft naar verwachting bijna 36 miljoen euro gekost. Dat is 1,5 miljoen euro minder dan de gemeente had begroot.
De onthulling gebeurt met een lichtshow vanaf het balkon van het Academiegebouw van de Universiteit Utrecht, dat schuin tegenover de Domtoren staat. Ook is er muziek. De oplevering valt samen met de jaarlijkse Sint Maarten Parade, waaraan zo'n 1400 Utrechters meedoen. De parade bevat onder meer lichtsculpturen, zelfgemaakte lampions, orkesten, koren, dansers en andere kunstenaars. Die tocht begint rond 18.00 uur bij het Wilhelminapark en arriveert kort na het aandoen van de nieuwe verlichting op het Domplein.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Van kinderen en jongeren tussen de 10 en 18 jaar heeft 62 procent het gevoel dat hun mening niet meetelt bij de gemeente, wijst een peiling van UNICEF Nederland onder meer dan duizend kinderen uit. Dit terwijl 72 procent van de kinderen graag hun mening zou willen inbrengen bij de gemeente.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer mensen deden vorig jaar melding van vermoedens van misstanden op de werkvloer, meldt het Huis voor Klokkenluiders (HvK). Er werden bijna 700 aanvragen voor advies ingediend, het hoogste aantal sinds de oprichting van het adviespunt in 2016. In 2024 waren het er nog 467. Bijna alle klokkenluiders zeggen dat ze na melding benadeeld worden, hoewel dat wettelijk verboden is.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is maandagavond een tweede groep gestrande Nederlanders uit het Midden-Oosten aangekomen. De vlucht van TUI uit Hurghada (Egypte) landde even na 22.20 uur. De reizigers aan boord waren eerst met een vliegtuig van Defensie opgehaald uit Muscat, de hoofdstad van Oman.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - De gynaecoloog van het Rijnstate die in de jaren zeventig en tachtig zijn eigen sperma gebruikte als donorzaad heeft zeker zestien donorkinderen verwekt. Dat meldt het Arnhemse ziekenhuis maandag op basis van onafhankelijk onderzoek naar de manier waarop in het verleden met donorzaad is omgegaan. De bekentenis van de voormalige arts was daarvoor de aanleiding. De man, die werkte in de kliniek van het Elisabeth Gasthuis dat later samen met twee andere ziekenhuizen Rijnstate werd, heeft een erfelijke ziekte.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Claudia de Breij doet in 2026 opnieuw de Oudejaarsconference. Het wordt de vierde keer dat de cabaretière op oudejaarsavond op NPO 1 terugblikt op het voorbije jaar.
10 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Frenna en Sef zijn maandag de belangrijkste winnaars geworden van de Edison Pop 2026. Zij kregen in het AFAS Theater in Leusden de prijzen voor respectievelijk beste single (ZAZAA) en beste album (lieve monsters). DI-RECT kreeg de Edison Oeuvreprijs en Samuel Welten viel tweemaal in de prijzen.
11 uur geledenDE BILT (ANP) - In het Waddengebied, Friesland en in de kop van Noord-Holland komt dichte mist voor. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn, meldt het KNMI. Het verkeer kan hier hinder van ondervinden.
11 uur geleden