Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gerestaureerde Domtoren Utrecht feestelijk opgeleverd

Gerestaureerde Domtoren Utrecht feestelijk opgeleverd

UTRECHT (ANP) - De gerestaureerde Domtoren in Utrecht wordt zaterdagavond officieel opgeleverd. Koningin Máxima ontsteekt samen met burgemeester Sharon Dijksma de nieuwe verlichting van de toren. Daarmee komt het jarenlange project officieel tot een einde.

De renovatie van de Dom werd drie weken geleden afgerond, toen de laatste steen in de voet van de toren werd gezet. Van de toren zijn 10.000 stenen bekeken en bij elke is beoordeeld of vervanging nodig was. Ook zijn veel andere delen gerepareerd en vernieuwd. De renovatie heeft naar verwachting bijna 36 miljoen euro gekost. Dat is 1,5 miljoen euro minder dan de gemeente had begroot.

De onthulling gebeurt met een lichtshow vanaf het balkon van het Academiegebouw van de Universiteit Utrecht, dat schuin tegenover de Domtoren staat. Ook is er muziek. De oplevering valt samen met de jaarlijkse Sint Maarten Parade, waaraan zo'n 1400 Utrechters meedoen. De parade bevat onder meer lichtsculpturen, zelfgemaakte lampions, orkesten, koren, dansers en andere kunstenaars. Die tocht begint rond 18.00 uur bij het Wilhelminapark en arriveert kort na het aandoen van de nieuwe verlichting op het Domplein.

Meer uit Binnenland

Politie onderzoekt of brand in Ermelo werd aangestoken

ERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.

6 minuten geleden
Vernielingen bij gemeentehuis en theater in IJsselstein

IJSSELSTEIN (ANP) - Bij het gemeentehuis en het Fulcotheater in IJsselstein zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door RTV Utrecht. Voor zover bekend zijn er nog geen aanhoudingen verricht.

8 minuten geleden
Grote brand in centrum van Hoogeveen

HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.

9 uur geleden
Onweersbuien zorgen lokaal voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.

13 uur geleden
Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

16 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

17 uur geleden
Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

18 uur geleden