Gerestaureerde Domtoren Utrecht feestelijk opgeleverd
UTRECHT (ANP) - De gerestaureerde Domtoren in Utrecht wordt zaterdagavond officieel opgeleverd. Koningin Máxima ontsteekt samen met burgemeester Sharon Dijksma de nieuwe verlichting van de toren. Daarmee komt het jarenlange project officieel tot een einde.
De renovatie van de Dom werd drie weken geleden afgerond, toen de laatste steen in de voet van de toren werd gezet. Van de toren zijn 10.000 stenen bekeken en bij elke is beoordeeld of vervanging nodig was. Ook zijn veel andere delen gerepareerd en vernieuwd. De renovatie heeft naar verwachting bijna 36 miljoen euro gekost. Dat is 1,5 miljoen euro minder dan de gemeente had begroot.
De onthulling gebeurt met een lichtshow vanaf het balkon van het Academiegebouw van de Universiteit Utrecht, dat schuin tegenover de Domtoren staat. Ook is er muziek. De oplevering valt samen met de jaarlijkse Sint Maarten Parade, waaraan zo'n 1400 Utrechters meedoen. De parade bevat onder meer lichtsculpturen, zelfgemaakte lampions, orkesten, koren, dansers en andere kunstenaars. Die tocht begint rond 18.00 uur bij het Wilhelminapark en arriveert kort na het aandoen van de nieuwe verlichting op het Domplein.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code oranje in het hele land beëindigd. Die waarschuwing wegens gladheid gold als laatste nog in het noorden. Vanaf maandag 10.00 uur geldt voor het hele land code geel. Voor Zeeland geldt geen waarschuwing.
8 minuten geledenHAARLEMMERMEER (ANP) - Vijftien gemeenten roepen op tot een nachtsluiting van luchthaven Schiphol van 23.00 tot 07.00 uur. Die maatregel zou voor een betere nachtrust van de omwonenden moeten zorgen. De oproep is gericht aan de formerende politieke partijen. Onder de deelnemende gemeenten zijn Amsterdam, Haarlem, Leiden en Zaanstad.
21 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - De oudste zoon van Ridouan Taghi, Faissal, heeft verklaard dat hij na de aanhouding van zijn vader in Dubai in 2019 is benaderd door mensen die hem "bij zaken wilden betrekken". T. heeft dat gezegd in zijn laatste verhoor bij de politie, bleek aan het begin van zijn proces maandag in de extra beveiligde rechtbank op Schiphol.
23 minuten geledenWOERDEN (ANP) - Loodgieters, dakdekkers en rioolservicebedrijven krijgen het de komende dagen extra druk nu de temperaturen weer gaan oplopen. Techniek Nederland verwacht dat de dooi tot veel problemen met dakgoten, waterleidingen en rioleringen zal leiden. "In veel gevallen wordt de schade door vorst en sneeuw pas zichtbaar wanneer het gaat dooien", zegt een woordvoerder. "Zonder tijdige controle kan dit leiden tot lekkages, waterschade en hoge herstelkosten."
50 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden hebben de werkgevers in de jeugdzorg een ultimatum gestuurd. Die moeten voor maandag 19 januari ingaan op de cao-eisen, anders komen er acties.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Machiavelliprijs 2025 is toegekend aan Het Sinterklaasjournaal. Dat heeft het bestuur van Stichting Machiavelli maandag bekendgemaakt. De prijs wordt jaarlijks toegekend voor een opmerkelijke prestatie op het gebied van publieke communicatie.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - De code oranje vanwege ijzel blijft maandag voor Groningen en Drenthe van kracht tot 11.00 uur. Het KNMI heeft de waarschuwing voor die provincies iets verlengd.
2 uur geleden