Geredde passagiers naar Quetta na einde treinkaping Pakistan
QUETTA (ANP/RTR) - Tientallen passagiers die zijn gered uit een gekaapte trein in Pakistan zijn overgebracht naar de stad Quetta. Ze arriveerden daar enkele uren nadat de autoriteiten hadden gemeld dat alle 33 opstandelingen in de Jaffar Express waren gedood. Ook 21 passagiers en vier leden van de veiligheidstroepen zouden zijn omgekomen.
De trein was deze week gedwongen te stoppen in bergachtig gebied. Het Balochistan Bevrijdingsleger (BLA) had de rails opgeblazen en de wagons bestormd. Er waren honderden mensen aan boord. De BLA eiste de vrijlating van gevangenen en activisten en dreigde gijzelaars te doden als dat niet binnen 48 uur zou gebeuren.
Een van de geredde mensen vertelde in Quetta dat de aanvallers militairen hebben geëxecuteerd die aan boord van de trein waren. "In andere gevallen richtten ze zich op specifieke personen. Als ze wrok koesterden tegen iemand, schoten ze die ter plekke neer."
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse veiligheidsdienst heeft voorafgaand aan de massale instroom van migranten in de exclave Ceuta al gewaarschuwd voor een dergelijk incident. De Spaanse premier Pedro Sánchez zei eerder in het parlement juist dat er geen signalen waren voor zo'n instroom, maar uit nu vrijgegeven documenten blijkt het tegendeel.
1 uur geledenABHA (ANP/RTR) - De Houthi's hebben voor de tweede dag op rij meerdere Saudische steden aangevallen. Volgens de door Saudi-Arabië geleide coalitie die het in Jemen tegen de Houthi's opneemt, zijn onder meer Abha, Khamis Mushait en Jazan bestookt met ballistische raketten en drones.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat Iran met zijn aanvallen de uitkomst van de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen probeert te beïnvloeden. Hij voorspelt dat de oorlog na die zogenoemde midterms in november direct zal eindigen, omdat Iran het dan niet meer vol kan houden. Ook zouden dan de olieprijzen meteen dalen.
3 uur geledenSOEMY (ANP/RTR/DPA) - In de Noord-Oekraïense stad Soemy is een winkelcentrum geraakt door een drone. Daarbij zijn drie doden gevallen, meldt de regionale gouverneur Oleh Hryhorov. Twee mensen raakten gewond.
4 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - Het vliegtuig van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is dinsdag vlak na het opstijgen in Moldavië bijna geraakt door een drone. Dat meldt de Noorse premier Jonas Gahr Støre, die Zelensky na de reis ontving in Oslo.
4 uur geledenSWINDON (ANP) - De Britse politie heeft een man gearresteerd die ervan verdacht wordt met de Russische inlichtingendiensten te hebben samengewerkt. Hij is aangeklaagd voor onder meer de voorbereiding van een sabotageactie.
4 uur geledenWENEN (ANP/AFP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) stapt naar de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties met klachten over Iran. Het land moet meewerken aan inspecties, vindt de zogenoemde Raad van Gouverneurs van het agentschap. De stap dient vooral om de diplomatieke druk op te voeren. De kans lijkt klein dat de Veiligheidsraad daadwerkelijk zal ingrijpen.
5 uur geleden