Geredde passagiers naar Quetta na einde treinkaping Pakistan
QUETTA (ANP/RTR) - Tientallen passagiers die zijn gered uit een gekaapte trein in Pakistan zijn overgebracht naar de stad Quetta. Ze arriveerden daar enkele uren nadat de autoriteiten hadden gemeld dat alle 33 opstandelingen in de Jaffar Express waren gedood. Ook 21 passagiers en vier leden van de veiligheidstroepen zouden zijn omgekomen.
De trein was deze week gedwongen te stoppen in bergachtig gebied. Het Balochistan Bevrijdingsleger (BLA) had de rails opgeblazen en de wagons bestormd. Er waren honderden mensen aan boord. De BLA eiste de vrijlating van gevangenen en activisten en dreigde gijzelaars te doden als dat niet binnen 48 uur zou gebeuren.
Een van de geredde mensen vertelde in Quetta dat de aanvallers militairen hebben geëxecuteerd die aan boord van de trein waren. "In andere gevallen richtten ze zich op specifieke personen. Als ze wrok koesterden tegen iemand, schoten ze die ter plekke neer."
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Steun aan Israël is voor Duitsland "een onveranderlijk kernprincipe". Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz na een gesprek met de Israëlische president Isaac Herzog zaterdag.
2 minuten geledenHERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.
3 uur geledenAMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.
6 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.
6 uur geledenDOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.
10 uur geleden