Geredde passagiers naar Quetta na einde treinkaping Pakistan
QUETTA (ANP/RTR) - Tientallen passagiers die zijn gered uit een gekaapte trein in Pakistan zijn overgebracht naar de stad Quetta. Ze arriveerden daar enkele uren nadat de autoriteiten hadden gemeld dat alle 33 opstandelingen in de Jaffar Express waren gedood. Ook 21 passagiers en vier leden van de veiligheidstroepen zouden zijn omgekomen.
De trein was deze week gedwongen te stoppen in bergachtig gebied. Het Balochistan Bevrijdingsleger (BLA) had de rails opgeblazen en de wagons bestormd. Er waren honderden mensen aan boord. De BLA eiste de vrijlating van gevangenen en activisten en dreigde gijzelaars te doden als dat niet binnen 48 uur zou gebeuren.
Een van de geredde mensen vertelde in Quetta dat de aanvallers militairen hebben geëxecuteerd die aan boord van de trein waren. "In andere gevallen richtten ze zich op specifieke personen. Als ze wrok koesterden tegen iemand, schoten ze die ter plekke neer."
Meer uit Buitenland
ATHENE (ANP) - Ten westen van Athene zijn twee blushelikopters op elkaar gebotst en vervolgens gecrasht, melden Griekse media op gezag van de brandweer.
1 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP) - De productie van stroom uit waterkracht in Servië wordt flink gehinderd door de zeer lage waterstand van de Donau als gevolg van de extreme hitte. Volgens de Servische energieminister draaien de twee grootste waterkrachtcentrales van het land op veel lagere capaciteit.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn zondag tot dusver elf mensen omgekomen, meldt Al Jazeera. Ook een dag eerder voerde Israël ondanks een bestand weer op grotere schaal aanvallen uit op het gebied.
2 uur geledenCEUTA (ANP) - Het aantal mensen dat omkwam in een poging vanuit Marokko de Spaanse exclave Ceuta te bereiken, is opgelopen tot 72. Dat meldt onder meer de Spaanse publieke omroep op gezag van de autoriteiten.
4 uur geledenSURABAYA (ANP/RTR/AFP) - Bij een brand op een veerboot in de buurt van het Indonesische eiland Madura zijn zondagochtend vijf mensen omgekomen, melden de autoriteiten. Minstens 41 mensen worden nog vermist.
5 uur geledenBERN (ANP/BLOOMBERG) - Zwitserland heeft het leger ingezet om water te brengen naar uitgedroogde boerderijen in de Alpen. Volgens het ministerie van Defensie ging vrijdag een Super Puma-helikopter van de Zwitserse luchtmacht met 14.000 liter water naar twee boerderijen met koeien in de bergen nabij de plaats Diemtigen.
6 uur geledenATHENE (ANP/AFP) - De schade door natuurbranden in Griekenland neemt toe, melden lokale experts aan persbureau AFP. Zo'n 12.000 hectare aan bos en landbouwgrond zou inmiddels zijn getroffen door het vuur.
6 uur geleden