Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geredde passagiers naar Quetta na einde treinkaping Pakistan

Geredde passagiers naar Quetta na einde treinkaping Pakistan

QUETTA (ANP/RTR) - Tientallen passagiers die zijn gered uit een gekaapte trein in Pakistan zijn overgebracht naar de stad Quetta. Ze arriveerden daar enkele uren nadat de autoriteiten hadden gemeld dat alle 33 opstandelingen in de Jaffar Express waren gedood. Ook 21 passagiers en vier leden van de veiligheidstroepen zouden zijn omgekomen.

De trein was deze week gedwongen te stoppen in bergachtig gebied. Het Balochistan Bevrijdingsleger (BLA) had de rails opgeblazen en de wagons bestormd. Er waren honderden mensen aan boord. De BLA eiste de vrijlating van gevangenen en activisten en dreigde gijzelaars te doden als dat niet binnen 48 uur zou gebeuren.

Een van de geredde mensen vertelde in Quetta dat de aanvallers militairen hebben geëxecuteerd die aan boord van de trein waren. "In andere gevallen richtten ze zich op specifieke personen. Als ze wrok koesterden tegen iemand, schoten ze die ter plekke neer."

Meer uit Buitenland

Demonstranten bezetten het Colosseum in Rome

ROME (ANP) - Italiaanse demonstranten zijn zaterdag het wereldberoemde oud-Romeinse amfitheater Colosseum in Rome binnengedrongen. In Italië wordt in meerdere steden gedemonstreerd, waarbij dat in een aantal gevallen tot confrontaties met de politie leidt.

15 minuten geleden
Politie meldt 110.000 deelnemers bij mars Parijs, situatie kalm

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie meldt dat 110.000 mensen hebben deelgenomen aan de grote protestmars in Parijs. Die demonstratie zou tot nu toe "kalm" zijn verlopen. In andere Franse steden is de situatie al wel onrustig en grijpt de politie in.

2 uur geleden
Bardella met 99 procent herkozen als voorzitter van Rassemblement

ORLÉANS (ANP) - Jordan Bardella is met 98,98 procent herkozen als voorzitter van de Franse rechtsradicale politieke partij Rassemblement National (RN). Hij was de enige kandidaat.

2 uur geleden
Franse politie grijpt in meerdere steden in bij protesten

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft in meerdere steden ingegrepen bij protesten. Onder meer in Lyon, Lille, Toulouse, Nantes en Nice is traangas ingezet. In die laatste twee steden gebruikte de politie volgens Le Parisien ook een waterkanon.

2 uur geleden
Confrontaties Brusselse politie en jongeren, waterkanon ingezet

BRUSSEL (ANP/BELGA) - In Brussel is het bij grote jongerenprotesten uitgelopen op confrontaties tussen de politie en de betogers. Volgens persbureau Belga wordt de sfeer steeds grimmiger. De politie heeft inmiddels een waterkanon en traangas ingezet.

3 uur geleden
Merz roept op tot eenheid en zweert AfD opnieuw af

MÜNCHEN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz roept op tot eenheid binnen zusterpartijen CDU en CSU en zweert nog steeds elke vorm van samenwerking met de rechtsradicale Alternative für Deutschland (AfD) af. Ook waarschuwt hij voor de "continue dreiging vanuit Rusland".

4 uur geleden
Franse politie verricht arrestaties en neemt wapens in beslag

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft zaterdag tijdens een landelijke protestdag 135 mensen opgepakt en verschillende wapens in beslag genomen, meldt Laurent Nuñez. Er heeft zich volgens de minister van Binnenlandse Zaken vooralsnog "geen groot incident" voorgedaan.

4 uur geleden