Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gerechtshof eist dat Myanmar minderheid beschermt

Gerechtshof eist dat Myanmar minderheid beschermt

DEN HAAG (ANP/RTR) - Het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag heeft Myanmar, voormalig Birma, opgedragen onmiddellijk maatregelen te nemen om de islamitische minderheid van de Rohingya te beschermen. Het hof vindt met die uitspraak dat het bevoegd is te oordelen over de klacht van het West-Afrikaanse, overwegend islamitische Gambia tegen Myanmar.

Volgens Gambia pleegt het Myanmarese regime volkerenmoord. Dat is volgens Myanmar niet het geval en het ICJ zou zich daarom niet met de zaak moeten bemoeien. Gambia baseert zijn klacht op een VN-verdrag tegen volkerenmoord uit 1948.

Alle zeventien rechters oordeelden donderdag dat deze kwestie het hof aangaat. Ze eisten onmiddellijk dat Myanmar maatregelen treft en binnen vier maanden uitlegt wat het heeft gedaan om bewijsmateriaal te bewaren en de Rohingya tegen een eventuele volkerenmoord te beschermen. Het hof moet later onderzoeken of er sprake is van genocide. Zaken voor het ICJ kunnen jaren duren.

Meer uit Buitenland

Trump: Amerikaanse filmindustrie 'sterft', kondigt tarieven aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigde zondag tarieven van 100 procent aan op films die in het buitenland worden geproduceerd. Hij zei op zijn platform Truth Social dat de Amerikaanse filmindustrie een "zeer snelle dood" sterft, doordat andere landen filmmakers en studio's uit de Verenigde Staten weg zouden lokken.

34 minuten geleden
Doden en tientallen gewonden door kapseizen toeristenboten China

QIANXI (ANP/AFP) - Negen mensen zijn om het leven gekomen en zeker zeventig mensen zijn in het ziekenhuis opgenomen nadat boten met toeristen door harde wind kapseisden in het zuidwesten van China, meldde de Chinese staatsomroep CCTV maandag.

37 minuten geleden
Israël van plan om aanvallen op Gaza uit te breiden

TEL AVIV (ANP/DPA) - Israël is van plan zijn aanvallen op de Gazastrook te intensiveren, luidt een unaniem besluit van het veiligheidskabinet onder leiding van premier Benjamin Netanyahu. Dit meldden Israëlische media maandagochtend, verwijzend naar hoge functionarissen.

39 minuten geleden
Trump wil heropening beruchte gevangenis Alcatraz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei zondag dat hij het Bureau of Prisons opdracht heeft gegeven om de beruchte gevangenis Alcatraz in de Baai van San Francisco te herbouwen en te heropenen om "Amerika's meest meedogenloze en gewelddadige criminelen te huisvesten".

4 uur geleden
Houthi's kondigen meer aanvallen op Israëlische luchthavens aan

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi-rebellen blijven zich richten op Israëlische luchthavens. Volgens militair woordvoerder Yahya Saree hebben de Houthi's vooral de internationale luchthaven Ben-Gurion, bij Tel Aviv, in het vizier. Ook riep de Houthi-woordvoerder internationale luchtvaartmaatschappijen op om hun "vluchten naar de luchthaven van de vijand te annuleren".

8 uur geleden
Uiterst rechtse Simion wint eerste ronde verkiezingen Roemenië

BOEKAREST (ANP/DPA) - De uiterst rechtse presidentskandidaat George Simion heeft de eerste ronde van de Roemeense presidentsverkiezingen met een ruime marge gewonnen, maar heeft geen absolute meerderheid weten te bemachtigen. Dat blijkt uit de voorlopige resultaten.

8 uur geleden
Rusland biedt aan te bemiddelen in Indiaas-Pakistaans conflict

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid India en Pakistan te helpen bij het oplossen van de spanningen over Kasjmir. Buitenlandminister Sergej Lavrov besprak dit zondag met zijn Pakistaanse ambtgenoot Ishaq Dar, aldus het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. Vrijdag sprak Lavrov ook al met de Indiase minister van Buitenlandse Zaken, Subrahmanyam Jaishankar.

9 uur geleden