Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gerechtshof eist dat Myanmar minderheid beschermt

Gerechtshof eist dat Myanmar minderheid beschermt

DEN HAAG (ANP/RTR) - Het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag heeft Myanmar, voormalig Birma, opgedragen onmiddellijk maatregelen te nemen om de islamitische minderheid van de Rohingya te beschermen. Het hof vindt met die uitspraak dat het bevoegd is te oordelen over de klacht van het West-Afrikaanse, overwegend islamitische Gambia tegen Myanmar.

Volgens Gambia pleegt het Myanmarese regime volkerenmoord. Dat is volgens Myanmar niet het geval en het ICJ zou zich daarom niet met de zaak moeten bemoeien. Gambia baseert zijn klacht op een VN-verdrag tegen volkerenmoord uit 1948.

Alle zeventien rechters oordeelden donderdag dat deze kwestie het hof aangaat. Ze eisten onmiddellijk dat Myanmar maatregelen treft en binnen vier maanden uitlegt wat het heeft gedaan om bewijsmateriaal te bewaren en de Rohingya tegen een eventuele volkerenmoord te beschermen. Het hof moet later onderzoeken of er sprake is van genocide. Zaken voor het ICJ kunnen jaren duren.

Meer uit Buitenland

Medeplichtige niet uitgesloten in ontvoeringszaak Nancy Guthrie

TUCSON (ANP) - Rechercheurs sluiten niet uit dat er sprake is van een medeplichtige bij de ontvoering van Nancy Guthrie (84). Dat zei sheriff Chris Nanos van Pima County tegen CBS News.

30 minuten geleden
José María Balcázar is de nieuwe interim-president van Peru

LIMA (ANP/AFP/RTR) - Het linkse parlementslid José María Balcázar (83) is door het parlement gekozen tot interim-president van Peru.

1 uur geleden
CBS/CNN: VS kunnen dit weekend al Iran aanvallen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten zijn in staat om dit weekend al Iran aan te vallen, maar president Donald Trump heeft nog geen beslissing genomen. Dat hebben anonieme veiligheidsadviseurs woensdag tegen de zenders CBS en CNN gezegd.

4 uur geleden
Klimaatverbond begint zaak tegen VS om intrekken milieurichtlijn

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een groep klimaat- en belangengroepen heeft een rechtszaak aangespannen tegen de regering-Trump vanwege het intrekken van een belangrijke wetenschappelijke klimaatstandaard. Die zogenoemde endangerment finding vormde de juridische basis onder veel regelgeving en dicteerde welke broeikasgassen schadelijk zijn voor de gezondheid. Volgens de groeperingen was het intrekken illegaal.

9 uur geleden
Poetin belooft Cuba 'altijd' te zullen steunen

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland zal Cuba "altijd" steunen, zei de Russische president Vladimir Poetin woensdag tegen de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez tijdens een ontmoeting in Moskou. De twee bespraken mogelijke steunmaatregelen, maar maakten geen concrete afspraken.

10 uur geleden
Meerdere dode skiërs aangetroffen na lawine in Californië

CASTLE PEAK (ANP/AFP/RTR) - Acht van de negen skiërs die nog werden vermist in de Californische regio Tahoe, zijn dood aangetroffen. Dat meldt sheriff Shannan Moon. In de regio vond een lawine plaats, die de wintersporters bedolf. Ze zouden buiten de piste hebben geskied. Eén persoon wordt nog vermist.

10 uur geleden
Zelensky is niet tevreden over gesprekken met Rusland

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vindt dat de gesprekken in Genève over een einde aan de oorlog met Rusland te weinig hebben opgeleverd. "Zoals het er vandaag voorstaat, kunnen we niet zeggen dat er voldoende resultaat is geboekt."

10 uur geleden