Gerecht EU: Brussel blokkeerde ten onrechte overname O2
LUXEMBURG (ANP) - De Europese Commissie heeft in 2016 ten onrechte de overname van telecombedrijf O2 door het Chinese conglomeraat Hutchison geblokkeerd. Volgens het Gerecht van de Europese Unie heeft de commissie niet aangetoond dat de beoogde overname de concurrentie op de Britse markt voor mobiele telefoons zou verstoren. Het Gerecht, onderdeel van het Europees Hof van Justitie, verklaart het commissiebesluit daarom nietig.
Hutchison wilde O2 indertijd voor 10,3 miljard Britse pond (ruim 13,9 miljard euro) overnemen van het Spaanse Telefónica. Het bedrijf wilde zijn eigen telecombedrijf Three samenvoegen met O2 om zo het grootste telecomconcern in Groot-Brittannië op te richten. Brussel vreesde dat de prijzen door deze samensmelting zouden stijgen en er minder keuze op de markt zou zijn. Ook zou de overname "hinderlijk" zijn voor innovatie en de verdere ontwikkeling van de Britse mobiele markt, oordeelde mededingingscommissaris Margrethe Vestager toen. Consumenten zouden de dupe worden. Volgens het Gerecht heeft de commissie daarvoor niet het minimaal vereiste bewijs geleverd.
De zaak werd aangespannen door Three. De commissie kan tegen de beslissing van het Gerecht in beroep gaan.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.
1 uur geledenESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.
3 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
17 uur geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
20 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.
22 uur geledenDANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
1 dag geleden