Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gerecht EU: Brussel blokkeerde ten onrechte overname O2

Gerecht EU: Brussel blokkeerde ten onrechte overname O2

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Commissie heeft in 2016 ten onrechte de overname van telecombedrijf O2 door het Chinese conglomeraat Hutchison geblokkeerd. Volgens het Gerecht van de Europese Unie heeft de commissie niet aangetoond dat de beoogde overname de concurrentie op de Britse markt voor mobiele telefoons zou verstoren. Het Gerecht, onderdeel van het Europees Hof van Justitie, verklaart het commissiebesluit daarom nietig.

Hutchison wilde O2 indertijd voor 10,3 miljard Britse pond (ruim 13,9 miljard euro) overnemen van het Spaanse Telefónica. Het bedrijf wilde zijn eigen telecombedrijf Three samenvoegen met O2 om zo het grootste telecomconcern in Groot-Brittannië op te richten. Brussel vreesde dat de prijzen door deze samensmelting zouden stijgen en er minder keuze op de markt zou zijn. Ook zou de overname "hinderlijk" zijn voor innovatie en de verdere ontwikkeling van de Britse mobiele markt, oordeelde mededingingscommissaris Margrethe Vestager toen. Consumenten zouden de dupe worden. Volgens het Gerecht heeft de commissie daarvoor niet het minimaal vereiste bewijs geleverd.

De zaak werd aangespannen door Three. De commissie kan tegen de beslissing van het Gerecht in beroep gaan.

Meer uit Financieel

Hoorzitting in Chinees onderzoek naar dumping EU-varkensvlees

BEIJING (ANP/RTR) - China houdt volgende week een hoorzitting over het onderzoek naar het vermeende dumpen van goedkoop varkensvlees uit de Europese Unie op de Chinese markt. Vorige maand voerde China voorlopige importheffingen in op varkensvlees, die ook vleesverwerker Vion uit Boxtel en Westfort Vleesproducten uit IJsselstein raken.

16 minuten geleden
Hoge Raad: miljardenvergoeding oud-aandeelhouders Yukos blijft

DEN HAAG (ANP) - De Russische staat moet de schadevergoeding van ruim 50 miljard dollar aan de voormalige aandeelhouders van olieconcern Yukos gewoon betalen. Dat heeft de Hoge Raad geoordeeld in de langlopende zaak. Daarmee volgt de hoogste rechter in Nederland een advies van de advocaat-generaal uit april.

24 minuten geleden
Porsche in gesprek met voormalig McLaren-topman voor topfunctie

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Porsche is in gesprek met Michael Leiters, voormalig directeur van McLaren, om Oliver Blume te vervangen als hoogste baas bij de Duitse sportwagenfabrikant. Porsche staat al lange tijd onder druk om Blume, die zowel Porsche als Volkswagen leidt, te vervangen.

29 minuten geleden
Minister: China doet verkeerde aannames in kwestie-Nexperia

DEN HAAG (ANP) - De Chinese overheid handelde op basis van verkeerde aannames toen zij chipfabrikant Nexperia exportbeperkingen oplegde, als reactie op het ingrijpen door de Nederlandse regering bij het bedrijf. Dat heeft demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) gezegd voor aanvang van de ministerraad. Hij heeft het idee dat de Chinezen "toch een aantal dingen door elkaar halen".

42 minuten geleden
Topman Spaanse bank BBVA: ik blijf ondanks falen overname rivaal

MADRID (ANP/BLOOMBERG) - De voorzitter van de Spaanse bank BBVA, Carlos Torres, is niet van plan zijn functie neer te leggen na de mislukte overname van de kleinere rivaal Banco Sabadell. Torres was anderhalf jaar lang de drijvende kracht achter die overnamepoging ter waarde van ruim 16 miljard euro, maar donderdag werd duidelijk dat die niet doorgaat.

55 minuten geleden
Boete telecombedrijf Odido om onvoldoende beveiligd aftapsysteem

DEN HAAG (ANP) - Telecombedrijf Odido heeft een boete van ruim 1,5 miljoen euro gekregen van de Rijksinspectie Digitale Infrastructuur (RDI) omdat het aftapsysteem op meerdere punten niet aan de wettelijke beveiligingseisen voldeed. Inmiddels zijn de beveilingsrisico's weggenomen door Odido. Telecombedrijven zijn verplicht om aftappen door politie en veiligheidsdiensten mogelijk te maken.

2 uur geleden
AEX-index hard omlaag door onrust bij regionale banken in VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging vrijdag hard omlaag. De stemming werd gedrukt door de koersverliezen op Wall Street, waar de kwartaalberichten van enkele regionale banken voor onrust zorgden. Zo waarschuwden Zion Bancorp en Western Alliance voor verliezen op grote leningen, waardoor beleggers twijfelen aan de stappen die deze banken zetten om risico's rond leningen te beperken.

2 uur geleden