Gerbrands gaat directie Vitesse 'op de achtergrond bijstaan'
ARNHEM (ANP) - Toon Gerbrands gaat de directie van Vitesse "op de achtergrond bijstaan". De 65-jarige Gerbrands ondersteunt algemeen directeur ad interim Peter Rovers en de rest van de organisatie als coach, aldus de Arnhemse club. Bij Vitesse, waar het al enige tijd onrustig is op meerdere vlakken, vertrokken onlangs algemeen directeur Pascal van Wijk en Henk Parren, de voorzitter van de raad van commissarissen.
Gerbrands was van 2002 tot 2014 algemeen directeur bij AZ en bekleedde diezelfde functie van 2014 tot 2022 bij PSV.
"Met Gerbrands, Bert Roetert en Peter van Bussel beschikken we over een inhoudelijk sterk expertteam, met uiteenlopende specialismen", aldus Rovers. "We kunnen er niet omheen dat het lastige tijden zijn, maar gaan volle bak aan de slag om onze situatie op alle fronten te verbeteren en de juiste koers in te zetten. En dat alles doen we uiteraard ook samen met de specialisten binnen de bestaande Vitesse-organisatie, waar altijd keihard gewerkt wordt."
Conflicten
Voor Vitesse is het een roerige tijd. De club had recent een conflict over de huur van stadion Gelredome en de overname van de club is nog altijd niet afgerond na het vertrek van grootaandeelhouder Valeri Oyf. Bovendien beweerde de Britse krant The Guardian vorige week dat voormalig Chelsea-eigenaar Roman Abramovitsj de club mogelijk in het geheim zou hebben gefinancierd.
Volgens Rovers zit er schot in de overname. "Inmiddels is ook de volgende stap gezet; het volledige pakket aan documenten is deze week ingediend bij bureau licentiezaken van de KNVB. De leden van de licentiecommissie zullen medio april bij elkaar komen om zich over de aangeleverde stukken te buigen."
Vitesse is de nummer 14 van de Eredivisie. Phillip Cocu is er hoofdtrainer. Hij werkte als trainer bij PSV samen met Gerbrands.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - NAC Breda kan degradatie uit de Eredivisie nauwelijks nog voorkomen. De Brabanders hielden met een man minder lange tijd stand bij FC Utrecht, maar gingen in de slotfase alsnog onderuit: 2-0.
34 minuten geledenCAIRO (ANP/AFP/BELGA) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de speeldata van de Afrika Cup van 2027 bekendgemaakt. De 36e editie van het toernooi vindt plaats tussen 19 juni en 17 juli. Kenia, Tanzania en Oeganda werden in september 2023 al als gastlanden aangewezen. Het is nog niet duidelijk welk land de openingswedstrijd en de finale organiseert.
1 uur geledenBRENTFORD (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie uit de Premier League concurrent West Ham United zien verliezen. Brentford was in eigen stadion met 3-0 te sterk voor de Londenaren, waar de Nederlander Crysencio Summerville een basisplaats had.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft een nederlaag in de Bundesliga ternauwernood voorkomen. De koploper, die al zeker is van de landstitel, maakte diep in blessuretijd gelijk tegen hekkensluiter Heidenheim: 3-3.
1 uur geledenLYON (ANP) - De voetbalsters van Olympique Lyon hebben zich ten koste van titelverdediger Arsenal geplaatst voor de finale van de Champions League. In de halve finale in Lyon werd het 3-1 voor de thuisploeg. Dat was voldoende na de 2-1-nederlaag vorige week in Londen.
1 uur geledenVILLARREAL (ANP/AFP) - Villarreal mag komend voetbalseizoen opnieuw meedoen aan het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Marcelino versloeg zaterdag Levante met 5-1 en is daardoor zeker van een plaats bij de eerste vier op de ranglijst van de Spaanse competitie.
2 uur geledenIPSWICH (ANP) - Ajax profiteert van de promotie van Ipswich Town naar de Premier League. De Engelse club moet Chuba Akpom voor een bedrag van ruim 9 miljoen euro overnemen.
3 uur geleden