Gerbrands gaat directie Vitesse 'op de achtergrond bijstaan'
ARNHEM (ANP) - Toon Gerbrands gaat de directie van Vitesse "op de achtergrond bijstaan". De 65-jarige Gerbrands ondersteunt algemeen directeur ad interim Peter Rovers en de rest van de organisatie als coach, aldus de Arnhemse club. Bij Vitesse, waar het al enige tijd onrustig is op meerdere vlakken, vertrokken onlangs algemeen directeur Pascal van Wijk en Henk Parren, de voorzitter van de raad van commissarissen.
Gerbrands was van 2002 tot 2014 algemeen directeur bij AZ en bekleedde diezelfde functie van 2014 tot 2022 bij PSV.
"Met Gerbrands, Bert Roetert en Peter van Bussel beschikken we over een inhoudelijk sterk expertteam, met uiteenlopende specialismen", aldus Rovers. "We kunnen er niet omheen dat het lastige tijden zijn, maar gaan volle bak aan de slag om onze situatie op alle fronten te verbeteren en de juiste koers in te zetten. En dat alles doen we uiteraard ook samen met de specialisten binnen de bestaande Vitesse-organisatie, waar altijd keihard gewerkt wordt."
Conflicten
Voor Vitesse is het een roerige tijd. De club had recent een conflict over de huur van stadion Gelredome en de overname van de club is nog altijd niet afgerond na het vertrek van grootaandeelhouder Valeri Oyf. Bovendien beweerde de Britse krant The Guardian vorige week dat voormalig Chelsea-eigenaar Roman Abramovitsj de club mogelijk in het geheim zou hebben gefinancierd.
Volgens Rovers zit er schot in de overname. "Inmiddels is ook de volgende stap gezet; het volledige pakket aan documenten is deze week ingediend bij bureau licentiezaken van de KNVB. De leden van de licentiecommissie zullen medio april bij elkaar komen om zich over de aangeleverde stukken te buigen."
Vitesse is de nummer 14 van de Eredivisie. Phillip Cocu is er hoofdtrainer. Hij werkte als trainer bij PSV samen met Gerbrands.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
6 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
7 uur geledenLAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.
8 uur geledenPRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.
9 uur geledenRABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.
13 uur geleden