Gerbrands gaat directie Vitesse 'op de achtergrond bijstaan'
ARNHEM (ANP) - Toon Gerbrands gaat de directie van Vitesse "op de achtergrond bijstaan". De 65-jarige Gerbrands ondersteunt algemeen directeur ad interim Peter Rovers en de rest van de organisatie als coach, aldus de Arnhemse club. Bij Vitesse, waar het al enige tijd onrustig is op meerdere vlakken, vertrokken onlangs algemeen directeur Pascal van Wijk en Henk Parren, de voorzitter van de raad van commissarissen.
Gerbrands was van 2002 tot 2014 algemeen directeur bij AZ en bekleedde diezelfde functie van 2014 tot 2022 bij PSV.
"Met Gerbrands, Bert Roetert en Peter van Bussel beschikken we over een inhoudelijk sterk expertteam, met uiteenlopende specialismen", aldus Rovers. "We kunnen er niet omheen dat het lastige tijden zijn, maar gaan volle bak aan de slag om onze situatie op alle fronten te verbeteren en de juiste koers in te zetten. En dat alles doen we uiteraard ook samen met de specialisten binnen de bestaande Vitesse-organisatie, waar altijd keihard gewerkt wordt."
Conflicten
Voor Vitesse is het een roerige tijd. De club had recent een conflict over de huur van stadion Gelredome en de overname van de club is nog altijd niet afgerond na het vertrek van grootaandeelhouder Valeri Oyf. Bovendien beweerde de Britse krant The Guardian vorige week dat voormalig Chelsea-eigenaar Roman Abramovitsj de club mogelijk in het geheim zou hebben gefinancierd.
Volgens Rovers zit er schot in de overname. "Inmiddels is ook de volgende stap gezet; het volledige pakket aan documenten is deze week ingediend bij bureau licentiezaken van de KNVB. De leden van de licentiecommissie zullen medio april bij elkaar komen om zich over de aangeleverde stukken te buigen."
Vitesse is de nummer 14 van de Eredivisie. Phillip Cocu is er hoofdtrainer. Hij werkte als trainer bij PSV samen met Gerbrands.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
7 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
1 uur geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
17 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.
18 uur geleden