Geraerts nieuwe hoofdcoach Belgische voetbalclub Union
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Karel Geraerts wordt de nieuwe hoofdcoach van de Belgische voetbalclub Union, dat afgelopen seizoen als tweede eindigde in de Belgische competitie. Hij ondertekende donderdag een contract voor onbepaalde tijd. De 40-jarige Geraerts is de opvolger van Felice Mazzu, die de club vorige week verliet om trainer te worden van Anderlecht.
Geraerts was de afgelopen drie seizoenen assistent bij de Brusselse club en begint aan zijn eerste klus als hoofdcoach. "Ik ben Union zeer erkentelijk", zegt Geraerts. "Ik had bij het vertrek van Felice naar Anderlecht niet meteen gedacht dat ze bij mij zouden uitkomen. Ze hebben mij snel gecontacteerd. Dat geeft mij vertrouwen. Vanaf dat moment heb ik niet meer getwijfeld."
De nieuwe trainer van Union gaf aan dat Mazzu hem wel had gevraagd hem "te volgen naar Anderlecht". "Daar heb ik ook over nagedacht, maar ik heb snel besloten te blijven. Ik ben hier op mijn gemak, ik hou van deze club. Dat is een gevoel dat onbetaalbaar is. Als hoofdcoach moet je altijd ergens beginnen. Ik vind het positief dat dat hier is. Ik ken de club en haar project. Je weet in het voetbal nooit of je helemaal klaar bent om hoofdtrainer te worden. Maar als situaties zich aandienen, moet je je kans grijpen."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid verder uitgebouwd in de strijd om de Spaanse titel. De koploper van de Spaanse competitie boekte bij Getafe een simpele 2-0-overwinning en heeft nu een marge van 11 punten op Real dat tweede staat. De Madrilenen verspeelden vrijdag 2 punten met een gelijkspel bij Real Betis (1-1).
18 minuten geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Tottenham Hotspur zit ondanks een 1-0-overwinning bij het al gedegradeerde Wolverhampton Wanderers op zaterdag nog altijd in de degradatieproblemen. João Palhinha maakte het enige doelpunt van de middag. De Spurs staan met nog vier speelronden te gaan achttiende, een plek die aan het eind van het seizoen directe degradatie betekent. Nummer 17 West Ham United won zaterdag ook, met 2-1 van Everton, en blijft daarmee 2 punten voor op Tottenham.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met een 3-1-overwinning op Crystal Palace goede zaken gedaan in de strijd om Champions League-tickets. De ploeg van trainer Arne Slot staat met nog vier wedstrijden te gaan vierde met 58 punten, evenveel als nummer 3 Manchester United en nummer 5 Aston Villa. Brighton & Hove Albion staat zesde op 50 punten. De top 5 mag volgend seizoen aantreden in de Europese topcompetitie. Als Arsenal de Champions League wint, geldt dat ook voor de nummer 6.
1 uur geledenMAINZ (ANP) - Bayern München heeft met een goede tweede helft een tweede nederlaag in de competitie voorkomen. De ploeg van coach Vincent Kompany, die afgelopen zondag al kampioen werd, kwam terug van een 3-0-achterstand en won bij FSV Mainz met 4-3.
2 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Xavi Simons is zaterdag in een competitieduel van zijn club Tottenham Hotspur met Wolverhampton Wanderers geblesseerd uitgevallen. Na een uur spelen raakte de Oranje-international geblesseerd aan zijn knie. Hij werd aan de rand van het veld verzorgd, ging even staan, maar moest daarna toch weer gaan liggen. Hij werd per brancard van het veld gehaald.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur noemt de ongeregeldheden tijdens het definitief gestaakte thuisduel met Vitesse vrijdagavond "in alle opzichten onacceptabel". De wedstrijd in de laatste speelronde van de eerste divisie werd meermaals stilgelegd en uiteindelijk definitief gestaakt nadat de aanhang van Vitesse vuurwerk had gegooid richting het veld en de thuisvakken.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bruno Fernandes hoopt met Portugal wereldkampioen voetbal te worden om de carrière van Cristiano Ronaldo de ultieme bekroning te geven. Dat zei de middenvelder van Manchester United bij de BBC. "Het zou fantastisch zijn om het WK af te sluiten met Cristiano als winnaar. Ik hoop echt dat we het voor elkaar kunnen krijgen, voor alles wat Cristiano voor het voetbal en de wereld heeft betekend", aldus Fernandes.
10 uur geleden