Gepromoveerd PEC Zwolle feestelijk gehuldigd
ZWOLLE (ANP) - Vele honderden fans hebben zaterdag de voetballers van PEC Zwolle gehuldigd in het Zwolse Park de Wezenlanden. De ploeg eindigde als tweede in de eerste divisie en keert daarom terug naar de Eredivisie, een jaar na degradatie.
Na een opwarmronde met artiesten en dj’s begon de huldiging kort na 18.15 uur. Zowel de technische staf als de spelers verschenen op het podium. De spelers werden een voor een naar voren gehaald en toegejuicht door het samengestroomde publiek. Voor Samir Lagsir werd ook nog 'Lang zal hij leven' gezongen, omdat hij zaterdag jarig was. Spelers en staf droegen T-shirts met de tekst De Mooiste Club van Allemaal.
Aanvoerder Bram van Polen ontbrak bij de festiviteiten. Hij raakte vrijdagavond in de wedstrijd bij Helmond Sport (3-2) geblesseerd aan zijn hoofd. Hij liep een zware hersenschudding en een gebroken oogkas op. Trainer Dick Schreuder werd niet alleen toegezongen door het publiek, maar ook bedankt door zijn spelers. Er waren verder optredens van onder meer de Zwolse volkszanger Harm Wolters.
Het huldigingsfeest was aangeboden door de gemeente Zwolle.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In Noord-Holland en het westelijke Waddengebied komt ook maandagochtend plaatselijk weer dichte mist voor. Zaterdag en zondag gaf het KNMI ook al code geel af voor dichte mist in het midden en noorden van het land. Die waarschuwing blijft voor het noordwesten tot zeker maandagochtend 08.00 uur van kracht.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Op de Quinten Matsyslaan in Eindhoven heeft zondagavond een steekpartij plaatsgevonden. Daarbij raakte een jongeman gewond aan zijn been. Dat meldt de politie Oost-Brabant op X. Rond 23.40 uur kwam er een melding binnen van de steekpartij.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum heeft in het openingsweekend op de nieuwe locatie in Pakhuis Santos op Katendrecht in Rotterdam-Zuid ruim 5000 bezoekers getrokken, meldt een woordvoerder van het museum.
10 uur geledenDE BILT (ANP) - In Flevoland, Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en het Waddengebied geldt zondagochtend code geel vanwege plaatselijk dichte mist. Het zicht kan daar minder zijn dan 200 meter en wegen en overig verkeer zijn minder goed zichtbaar, zegt het KNMI.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft steeds meer energiezuinige huizen. Meer dan 2,2 miljoen woningen hadden in 2025 energielabel A of hoger. Dit komt neer op vier op de tien woningen met een bekend energielabel. In 2024 hadden bijna 2 miljoen woningen het duurzaamste label. Dit blijkt uit een analyse door ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een dance-evenement in de Van Nellefabriek in Rotterdam is zaterdagavond tijdelijk stilgelegd na een incident waarbij mogelijk een irriterende stof is verspreid. Bezoekers kregen last van hun ogen en ademhaling, waarna het pand uit voorzorg werd ontruimd. Nadat de brandweer het gebouw had geventileerd, kon het evenement worden hervat.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De storing die zaterdagmiddag het meldkamersysteem van de hulpdiensten heeft getroffen, raakt onder meer het politienummer 0900-8844, bedoeld voor zaken die geen spoed hebben. Dat meldt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Het niet-spoednummer is op zich bereikbaar, maar bellers kunnen wel problemen ervaren, zegt zij. Ook alarmnummer 112 is bereikbaar, maar het kan langer duren voordat bellers iemand aan de lijn krijgen.
1 dag geleden