Gepromoveerd PEC Zwolle feestelijk gehuldigd
ZWOLLE (ANP) - Vele honderden fans hebben zaterdag de voetballers van PEC Zwolle gehuldigd in het Zwolse Park de Wezenlanden. De ploeg eindigde als tweede in de eerste divisie en keert daarom terug naar de Eredivisie, een jaar na degradatie.
Na een opwarmronde met artiesten en dj’s begon de huldiging kort na 18.15 uur. Zowel de technische staf als de spelers verschenen op het podium. De spelers werden een voor een naar voren gehaald en toegejuicht door het samengestroomde publiek. Voor Samir Lagsir werd ook nog 'Lang zal hij leven' gezongen, omdat hij zaterdag jarig was. Spelers en staf droegen T-shirts met de tekst De Mooiste Club van Allemaal.
Aanvoerder Bram van Polen ontbrak bij de festiviteiten. Hij raakte vrijdagavond in de wedstrijd bij Helmond Sport (3-2) geblesseerd aan zijn hoofd. Hij liep een zware hersenschudding en een gebroken oogkas op. Trainer Dick Schreuder werd niet alleen toegezongen door het publiek, maar ook bedankt door zijn spelers. Er waren verder optredens van onder meer de Zwolse volkszanger Harm Wolters.
Het huldigingsfeest was aangeboden door de gemeente Zwolle.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Gemeenten in de grensregio's hebben bovengemiddeld vaak last van problemen rond drugs- en wapenhandel en uitbuiting. Dat meldt RTL Nieuws op basis van eigen onderzoek naar ondermijnende criminaliteit in 336 Nederlandse gemeenten. De problemen zijn het grootst in het Limburgse Heerlen.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Hoe groter het scharrelgebied van hobbykippen, hoe meer PFAS er waarschijnlijk in de eieren van de dieren zit. Dat is een van de conclusies uit een onderzoek van burgerinitiatief PFASinKaart en een onderzoeker van de universiteit van Wageningen naar PFAS in de eieren van hobbykippen.
1 uur geledenPEEST (ANP) - De Nederlandse hulpverlener Pieter Wittenberg is vrijdag op 78-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de hulporganisatie Human Power zondag na een bericht van RTV Drenthe. Wittenberg was op het Griekse eiland Lesbos aangeklaagd voor onder meer mensensmokkel, omdat hij bootvluchtelingen had geholpen. In januari werd hij vrijgesproken, net als 23 andere hulpverleners.
11 uur geledenASSEN (ANP) - Na een dubbele aardbeving in de buurt van Assen heeft het Instituut Mijnbouwschade Groningen meer dan driehonderd meldingen van schade gekregen. Dat instituut is eigenlijk verantwoordelijk voor het afhandelen van schade door gaswinning uit het Groningenveld. De aardbeving bij Assen gebeurde in een ander gasveld. Die schade wordt afgehandeld door de Commissie Mijnbouwschade, die 132 meldingen heeft gekregen.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een reisadvies opgesteld voor Nederlanders die weg willen uit de Westelijke Jordaanoever. Zij kunnen reizen via Jordanië, waar het luchtruim nog open is. Een andere optie is vliegen vanuit Israël. Daar is het luchtruim beperkt open.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Olympisch Stadion in Amsterdam is zondagmiddag een driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart. Het einddoel is de Tweede Kamer, waar de lopers dinsdag een petitie willen aanbieden.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.
20 uur geleden