Gepromoveerd Almere City FC wil deze zomer stadion uitbreiden
ALMERE (ANP) - Het zondag gepromoveerde Almere City FC is volop aan het werk om een Eredivisiewaardige club te worden. Daar hoort wat de club betreft ook een snelle uitbreiding van het stadion bij, maar daarvoor heeft de eerste Flevolandse club op het hoogste niveau de hulp van onder meer de gemeente nodig. "Zolang er niks in de infrastructuur rond ons stadion verandert, kunnen wij niet uitbreiden", laat een woordvoerder weten. "Mensen moeten wel goed naar het stadion kunnen komen."
Volgens de nummer 3 van het afgelopen Keuken Kampioen Divisie-seizoen is een uitbreiding van het Yanmar Stadion deze zomer niet onmogelijk. "Onze eigenaar (miljardair Lesley Bamberger) heeft een vooraanstaand vastgoedbedrijf, dus hier ligt wel zijn specialiteit. We doen het zo snel als het kan en zo langzaam als het moet. Logistiek gaat voor capaciteit." Het stadion in Almere heeft nu ruimte voor 4500 toeschouwers, ongeveer evenveel als het stadion van competitiegenoot Excelsior.
Hoe dan ook moet het stadion op enkele gebieden worden aangepakt om te voldoen aan Eredivisie-eisen. Er zijn onder meer een mixed zone, technologie voor de VAR en een persconferentiezaal nodig. "Komende weken hebben we hierover een aantal meetings met de KNVB, vervolgens gaan we hiermee deze zomer hard aan het werk."
Seizoenskaarten uitverkocht
Ook op het gebied van sponsoring hoopt Almere City FC, dat in de play-offs FC Emmen versloeg, nog een grote slag te slaan. "In alle contracten is wel een Eredivisieclausule opgenomen. Maar de vraag naar sponsoring en businessseats is explosief toegenomen. Het afgelopen seizoen hadden we per periode een verschillende hoofdsponsor, maar het is nog de vraag of we dat weer zo doen, of dat er een grote vis op ons afkomt", aldus de zegsman.
Over belangstelling heeft de club hoe dan ook niet te klagen, de eerste twee dagen na de historische promotie. "Alle 3000 seizoenskaarten zijn al uitverkocht, terwijl we er vorig jaar 1700 verkochten. En er is ook een explosie op onze socialmediakanalen en in de vraag naar merchandise." Op Instagram groeide de club de afgelopen dagen van 25.000 naar 30.000 volgers. Wat merchandise betreft, werd er al 15 procent verkocht van het totaal van vorig seizoen.
"Het was niet helemaal mogelijk om ons hierop voor te bereiden", zegt de woordvoerder. "Dat zijn we nu met kunst- en vliegwerk aan het doen. We moeten groter denken dan we tot nu toe gewend waren. Op de sjaals en petten zit nu een langere levertijd, maar richting het nieuwe seizoen zullen we helemaal zijn opgestart."
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
3 uur geledenALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
4 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is na drie jaar uit de Eredivisie gedegradeerd. Het elftal van trainer Ernest Faber verloor voor eigen publiek met 2-0 van FC Volendam en kan daardoor niet meer op de zestiende plaats eindigen. De wedstrijd lag in de slotfase tijdelijk stil omdat supporters van Heracles vuurwerk op het veld gooiden.
5 uur geleden