Gepromoveerd Almere City FC wil deze zomer stadion uitbreiden
ALMERE (ANP) - Het zondag gepromoveerde Almere City FC is volop aan het werk om een Eredivisiewaardige club te worden. Daar hoort wat de club betreft ook een snelle uitbreiding van het stadion bij, maar daarvoor heeft de eerste Flevolandse club op het hoogste niveau de hulp van onder meer de gemeente nodig. "Zolang er niks in de infrastructuur rond ons stadion verandert, kunnen wij niet uitbreiden", laat een woordvoerder weten. "Mensen moeten wel goed naar het stadion kunnen komen."
Volgens de nummer 3 van het afgelopen Keuken Kampioen Divisie-seizoen is een uitbreiding van het Yanmar Stadion deze zomer niet onmogelijk. "Onze eigenaar (miljardair Lesley Bamberger) heeft een vooraanstaand vastgoedbedrijf, dus hier ligt wel zijn specialiteit. We doen het zo snel als het kan en zo langzaam als het moet. Logistiek gaat voor capaciteit." Het stadion in Almere heeft nu ruimte voor 4500 toeschouwers, ongeveer evenveel als het stadion van competitiegenoot Excelsior.
Hoe dan ook moet het stadion op enkele gebieden worden aangepakt om te voldoen aan Eredivisie-eisen. Er zijn onder meer een mixed zone, technologie voor de VAR en een persconferentiezaal nodig. "Komende weken hebben we hierover een aantal meetings met de KNVB, vervolgens gaan we hiermee deze zomer hard aan het werk."
Seizoenskaarten uitverkocht
Ook op het gebied van sponsoring hoopt Almere City FC, dat in de play-offs FC Emmen versloeg, nog een grote slag te slaan. "In alle contracten is wel een Eredivisieclausule opgenomen. Maar de vraag naar sponsoring en businessseats is explosief toegenomen. Het afgelopen seizoen hadden we per periode een verschillende hoofdsponsor, maar het is nog de vraag of we dat weer zo doen, of dat er een grote vis op ons afkomt", aldus de zegsman.
Over belangstelling heeft de club hoe dan ook niet te klagen, de eerste twee dagen na de historische promotie. "Alle 3000 seizoenskaarten zijn al uitverkocht, terwijl we er vorig jaar 1700 verkochten. En er is ook een explosie op onze socialmediakanalen en in de vraag naar merchandise." Op Instagram groeide de club de afgelopen dagen van 25.000 naar 30.000 volgers. Wat merchandise betreft, werd er al 15 procent verkocht van het totaal van vorig seizoen.
"Het was niet helemaal mogelijk om ons hierop voor te bereiden", zegt de woordvoerder. "Dat zijn we nu met kunst- en vliegwerk aan het doen. We moeten groter denken dan we tot nu toe gewend waren. Op de sjaals en petten zit nu een langere levertijd, maar richting het nieuwe seizoen zullen we helemaal zijn opgestart."
Meer uit Voetbal
REGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV stevent af op de derde landstitel op rij. Het elftal van coach Peter Bosz had zondag enige moeite om met 2-1 bij FC Groningen te winnen. Het was de zestiende keer op rij dat PSV zegevierde in een uitwedstrijd in de Eredivisie. PSV gaat na 22 wedstrijden met 59 punten aan de leiding. FC Groningen staat op de achtste plaats met 31 punten.
4 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles weet dit jaar nog niet wat winnen is. Het elftal van Melvin Boel speelde zondag met 1-1 gelijk tegen Telstar. De Eagles hebben nu negen competitieduels op rij niet gewonnen. Go Ahead staat op de veertiende plek. Telstar is de nummer 16 van de Eredivisie.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - Ajax heeft in de blessuretijd een nieuwe nederlaag tegen AZ voorkomen. Nadat de Alkmaarders vorige maand in het bekertoernooi met 6-0 te sterk waren, eindigde het competitieduel tussen AZ en Ajax in 1-1. AZ-verdediger Wouter Goes en Kian Fitz-Jim maakten de doelpunten in Alkmaar. AZ staat na 22 duels met 33 punten op de zevende plaats. Ajax staat vierde met 6 punten meer dan AZ.
6 uur geleden