Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gepromoveerd Almere City FC wil deze zomer stadion uitbreiden

Gepromoveerd Almere City FC wil deze zomer stadion uitbreiden

ALMERE (ANP) - Het zondag gepromoveerde Almere City FC is volop aan het werk om een Eredivisiewaardige club te worden. Daar hoort wat de club betreft ook een snelle uitbreiding van het stadion bij, maar daarvoor heeft de eerste Flevolandse club op het hoogste niveau de hulp van onder meer de gemeente nodig. "Zolang er niks in de infrastructuur rond ons stadion verandert, kunnen wij niet uitbreiden", laat een woordvoerder weten. "Mensen moeten wel goed naar het stadion kunnen komen."

Volgens de nummer 3 van het afgelopen Keuken Kampioen Divisie-seizoen is een uitbreiding van het Yanmar Stadion deze zomer niet onmogelijk. "Onze eigenaar (miljardair Lesley Bamberger) heeft een vooraanstaand vastgoedbedrijf, dus hier ligt wel zijn specialiteit. We doen het zo snel als het kan en zo langzaam als het moet. Logistiek gaat voor capaciteit." Het stadion in Almere heeft nu ruimte voor 4500 toeschouwers, ongeveer evenveel als het stadion van competitiegenoot Excelsior.

Hoe dan ook moet het stadion op enkele gebieden worden aangepakt om te voldoen aan Eredivisie-eisen. Er zijn onder meer een mixed zone, technologie voor de VAR en een persconferentiezaal nodig. "Komende weken hebben we hierover een aantal meetings met de KNVB, vervolgens gaan we hiermee deze zomer hard aan het werk."

Seizoenskaarten uitverkocht

Ook op het gebied van sponsoring hoopt Almere City FC, dat in de play-offs FC Emmen versloeg, nog een grote slag te slaan. "In alle contracten is wel een Eredivisieclausule opgenomen. Maar de vraag naar sponsoring en businessseats is explosief toegenomen. Het afgelopen seizoen hadden we per periode een verschillende hoofdsponsor, maar het is nog de vraag of we dat weer zo doen, of dat er een grote vis op ons afkomt", aldus de zegsman.

Over belangstelling heeft de club hoe dan ook niet te klagen, de eerste twee dagen na de historische promotie. "Alle 3000 seizoenskaarten zijn al uitverkocht, terwijl we er vorig jaar 1700 verkochten. En er is ook een explosie op onze socialmediakanalen en in de vraag naar merchandise." Op Instagram groeide de club de afgelopen dagen van 25.000 naar 30.000 volgers. Wat merchandise betreft, werd er al 15 procent verkocht van het totaal van vorig seizoen.

"Het was niet helemaal mogelijk om ons hierop voor te bereiden", zegt de woordvoerder. "Dat zijn we nu met kunst- en vliegwerk aan het doen. We moeten groter denken dan we tot nu toe gewend waren. Op de sjaals en petten zit nu een langere levertijd, maar richting het nieuwe seizoen zullen we helemaal zijn opgestart."

Meer uit Voetbal

AC Milan verliest bij Lazio en verzuimt in te lopen op Inter

ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.

4 uur geleden
Malen scoort opnieuw voor AS Roma maar verliest van Como

COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.

7 uur geleden
Liverpool verspeelt in slotfase zege tegen Tottenham Hotspur

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.

7 uur geleden
Go Ahead Eagles vergroot met zes doelpunten problemen bij NAC

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.

8 uur geleden
Raphinha scoort drie keer voor FC Barcelona tegen Sevilla

BARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).

9 uur geleden
ManUnited steviger op derde plaats na zege op Aston Villa

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.

10 uur geleden
Spits Parrott ook belangrijk voor AZ tegen Heracles Almelo

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.

10 uur geleden