Geplaagde vliegtuigbouwer Boeing benoemt nieuwe topman
ARLINGTON (ANP/RTR) - De door technische problemen geplaagde Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft een nieuwe topman benoemd. Robert 'Kelly' Ortberg neemt per 8 augustus het roer over van Dave Calhoun, die eerder dit jaar al zijn vertrek aankondigde in verband met alle problemen bij het bedrijf.
Volgens Boeing is de 64-jarige Ortberg een veteraan binnen de luchtvaartindustrie met meer dan 35 jaar ervaring. Zo was hij topman van de grote luchtvaarttoeleverancier Rockwell Collins. Boeing stelt dat hij een ervaren leider is die diep wordt gerespecteerd in de luchtvaartindustrie.
Ortberg zegt vereerd te zijn met de benoeming. Hij noemt Boeing een iconisch bedrijf met een rijke geschiedenis als leider en pionier in de luchtvaart.
Aflevering
Boeing maakte verder bekend in het tweede kwartaal een nettoverlies te hebben geleden van 1,4 miljard dollar, waarmee het verlies over de eerste jaarhelft uitkwam op 1,8 miljard dollar. Het bedrijf kampte met rode cijfers bij zijn tak voor verkeersvliegtuigen en bij de divisie voor defensie, ruimtevaart en veiligheid. De kwartaalomzet zakte op jaarbasis met 15 procent tot bijna 16,9 miljard dollar.
Door de technische problemen en strengere kwaliteitseisen remt de productie van nieuwe vliegtuigen af om verbeteringen bij controles door te voeren. Dat heeft ertoe geleid dat ook minder vliegtuigen aan klanten worden afgeleverd. In het afgelopen kwartaal werden 92 vliegtuigen afgeleverd, een daling van 32 procent vergeleken met een jaar eerder.
Toezicht
Boeing ligt sinds januari onder vuur nadat een deurpaneel van een 737 MAX 9 tijdens een vlucht was losgekomen. Daarna zijn ook andere incidenten met vliegtuigen van Boeing geweest, zoals problemen met landingsgestellen en wielen. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA heeft het toezicht op Boeing nu verscherpt. Het bedrijf heeft naar eigen zeggen een gedetailleerd verbeterplan ingediend bij de toezichthouder.
Bij de defensie- en ruimtevaarttak heeft Boeing te maken met kostenoverschrijdingen bij projecten die voor een vaste prijs werden afgesproken. Dit heeft het concern de afgelopen jaren al miljarden gekost. Boeing maakt onder meer satellieten en raketten, maar bijvoorbeeld ook straaljagers, bommenwerpers en gevechtshelikopters. Het bedrijf heeft verder nog een tak voor onderhoudsdiensten.
De totale orderportefeuille bij Boeing heeft een waarde van 516 miljard dollar. Zo staan nog orders open voor meer dan 5400 verkeersvliegtuigen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
42 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.
3 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.
3 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.
6 uur geledenALMELO (ANP) - Bouwmaterialenbedrijf Eternit vindt dat de asbeststrafzaak van het Openbaar Ministerie tegen het bedrijf al jaren is verjaard. De advocaat die de onderneming heeft ingeschakeld, heeft vrijdag bij de rechtbank in Almelo daarom een verzoek neergelegd om de vraag van verjaring eerst voor te leggen aan de Hoge Raad. "Als de Hoge Raad het met mij eens is, is er helemaal geen zaak", lichtte hij bij de rechtbank toe aan het ANP.
6 uur geleden