Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geplaagde vliegtuigbouwer Boeing benoemt nieuwe topman

Geplaagde vliegtuigbouwer Boeing benoemt nieuwe topman

ARLINGTON (ANP/RTR) - De door technische problemen geplaagde Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft een nieuwe topman benoemd. Robert 'Kelly' Ortberg neemt per 8 augustus het roer over van Dave Calhoun, die eerder dit jaar al zijn vertrek aankondigde in verband met alle problemen bij het bedrijf.

Volgens Boeing is de 64-jarige Ortberg een veteraan binnen de luchtvaartindustrie met meer dan 35 jaar ervaring. Zo was hij topman van de grote luchtvaarttoeleverancier Rockwell Collins. Boeing stelt dat hij een ervaren leider is die diep wordt gerespecteerd in de luchtvaartindustrie.

Ortberg zegt vereerd te zijn met de benoeming. Hij noemt Boeing een iconisch bedrijf met een rijke geschiedenis als leider en pionier in de luchtvaart.

Aflevering

Boeing maakte verder bekend in het tweede kwartaal een nettoverlies te hebben geleden van 1,4 miljard dollar, waarmee het verlies over de eerste jaarhelft uitkwam op 1,8 miljard dollar. Het bedrijf kampte met rode cijfers bij zijn tak voor verkeersvliegtuigen en bij de divisie voor defensie, ruimtevaart en veiligheid. De kwartaalomzet zakte op jaarbasis met 15 procent tot bijna 16,9 miljard dollar.

Door de technische problemen en strengere kwaliteitseisen remt de productie van nieuwe vliegtuigen af om verbeteringen bij controles door te voeren. Dat heeft ertoe geleid dat ook minder vliegtuigen aan klanten worden afgeleverd. In het afgelopen kwartaal werden 92 vliegtuigen afgeleverd, een daling van 32 procent vergeleken met een jaar eerder.

Toezicht

Boeing ligt sinds januari onder vuur nadat een deurpaneel van een 737 MAX 9 tijdens een vlucht was losgekomen. Daarna zijn ook andere incidenten met vliegtuigen van Boeing geweest, zoals problemen met landingsgestellen en wielen. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA heeft het toezicht op Boeing nu verscherpt. Het bedrijf heeft naar eigen zeggen een gedetailleerd verbeterplan ingediend bij de toezichthouder.

Bij de defensie- en ruimtevaarttak heeft Boeing te maken met kostenoverschrijdingen bij projecten die voor een vaste prijs werden afgesproken. Dit heeft het concern de afgelopen jaren al miljarden gekost. Boeing maakt onder meer satellieten en raketten, maar bijvoorbeeld ook straaljagers, bommenwerpers en gevechtshelikopters. Het bedrijf heeft verder nog een tak voor onderhoudsdiensten.

De totale orderportefeuille bij Boeing heeft een waarde van 516 miljard dollar. Zo staan nog orders open voor meer dan 5400 verkeersvliegtuigen.

Meer uit Financieel

Eurocommissaris meldt goed gesprek met handelsgezant VS

YAOUNDÉ (ANP/RTR) - De Eurocommissaris voor Handel zegt een "zeer positief" gesprek met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer te hebben gehad. Ze spraken onder andere over toegang tot kritieke mineralen en importheffingen, zei Maroš Šefčovič bij een top van de Wereldhandelsorganisatie (WTO) in Kameroen. De ontmoeting volgt enkele dagen op de goedkeuring van het Europees Parlement voor de handelsdeal die de VS en de Europese Commissie de afgelopen zomer sloten.

44 minuten geleden
Hele kottervloot aan de kant door dure diesel, vreest Vissersbond

URK (ANP) - Als de brandstofprijzen voor kottervissers hoog blijven, vaart binnenkort bijna niemand van de Nederlandse kottervloot nog uit. De hoge dieselkosten maken het vrijwel onmogelijk om geld te verdienen aan de gevangen vis, waarschuwt de Nederlandse Vissersbond.

1 uur geleden
Opnieuw flinke verliezen op Wall Street, olieprijzen fors hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag opnieuw fors omlaag. Het sentiment onder beleggers op Wall Street bleef negatief door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten, ondanks de verlenging van de pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten tot 6 april. Tegelijkertijd bleven de olieprijzen sterk stijgen.

16 uur geleden
Merz: Duitse kolencentrales mogelijk langer in bedrijf om oorlog

FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland kan steenkolencentrales langer in bedrijf houden als de energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nog langer hoog blijven. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz vrijdag gezegd. Duitsland heeft een doelstelling om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met kolencentrales. Maar door de oorlog zijn de gasprijzen sterk gestegen en kolencentrales kunnen helpen om het gasverbruik te drukken.

18 uur geleden
AEX sluit opnieuw met verlies, olieprijzen verder omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw met verlies gesloten door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten en de economische schade door het conflict. De olieprijzen gingen juist weer verder omhoog ondanks het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten met tien dagen te verlengen tot 6 april.

19 uur geleden
Eurocommissaris: oorlog Midden-Oosten schaadt groei economie EU

BRUSSEL (ANP/AFP) - De economische groei van de Europese Unie wordt geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Maar de impact hangt wel af van de duur en omvang van het conflict, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) vrijdag. Ook zal de inflatie aangejaagd worden doordat de energieprijzen hard zijn gestegen door de oorlog, aldus Dombrovskis.

21 uur geleden
Consumentenbond vindt paascampagne Jumbo "te kort door de bocht"

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond vindt de claim van Jumbo dat het de laagste paasprijzen van Nederland heeft "te kort door de bocht". Volgens de Consumentenbond kiest de winkelketen zelf gunstig geprijsde producten, maakt vergelijkingsfouten en verstopt het de kleine lettertjes. Jumbo is van mening dat de campagne "goed onderbouwd" is.

22 uur geleden