Geplaagde premier Johnson 'slechts met tankdivisie af te zetten'
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse premier Boris Johnson kan mogelijk komende week al een stemming tegemoet zien over zijn politieke toekomst. Hij heeft bondgenoten duidelijk gemaakt dat hij beslist wil aanblijven, bericht The Sunday Times. Volgens een topadviseur van de premier "kan hij alleen met een tankdivisie afgezet worden".
De conservatieve leider ligt onder vuur vanwege het partygate-schandaal rond lockdownfeesten bij de overheid. Dat leidde ook tot verontwaardiging binnen zijn Conservatieve Partij. Boze partijgenoten kunnen proberen hem weg te stemmen als partijleider en premier. Het team van de premier vermoedt volgens de krant dat hij al in de "gevarenzone" zit.
Om zo'n vertrouwensstemming aan te vragen is de steun nodig van minstens 54 conservatieve parlementariërs, 15 procent van het totaal. Adviseurs van Johnson schatten volgens de krant dat tussen de 35 en 45 parlementariërs een stemming hebben aangevraagd, maar dat zouden er volgens andere schattingen ook meer kunnen zijn.
Afgeschreven
Sommige conservatieven hebben de premier al afgeschreven. De invloedrijke parlementariër Charles Walker, die bekendstaat als Johnson-aanhanger, noemde het in de krant The Observer "onvermijdelijk" dat zijn politieke leider wordt afgezet door partijgenoten. Hij vergeleek dat met een Griekse tragedie en riep Johnson op de eer aan zichzelf te houden.
Walker zei dat de premier veel zaken goed heeft aangepakt, zoals het regelen van coronavaccins. Hij denkt echter dat de affaire rond vermeende feesten bij de overheid tijdens lockdowns alleen kan eindigen met het vertrek van Johnson. "Het gaat echt niet beter worden."
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de G7-landen hebben Iran opgeroepen om de Houthi's in Jemen niet langer van wapens te voorzien. Ook roept de G7 de Houthirebellen op om de aanvallen op doelen in Saudi-Arabië te staken.
1 uur geledenTOKIO (ANP/DPA/RTR) - Bij aardverschuivingen als gevolg van zware regenbuien veroorzaakt door de tyfoon Dujuan zijn in Japan twee mensen om het leven gekomen, meldt de Japanse omroep NHK. Vier anderen worden nog vermist. Bijna 50.000 huishoudens zitten zonder stroom.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft aan verslaggevers laten weten dat hij een "zeer goed" en "zeer constructief" gesprek heeft gehad met de Amerikaanse president Donald Trump over Oekraïne. "We hebben uitgebreid gesproken over Oekraïne en Rusland, over de noodzaak om onze Oekraïense vrienden sneller en beter te helpen met raketafweersystemen", zei Macron.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Donald Trump opende maandag een nieuwe landingsplek voor helikopters bij het Witte Huis, maar opmerkingen van de Amerikaanse president tijdens de openingsceremonie waren onverstaanbaar. Het mediamoment werd live uitgezonden op de website van het Witte Huis, maar de microfoon pikte het geluid van de president niet op, enkel de helikopter was te horen.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - In het Duitse München is maandagavond een 52-jarige medewerker van een kermisattractie van het Oktoberfest om het leven gekomen. De man werkte volgens de Süddeutsche Zeitung bij de Hangover, een vrijevaltoren van zo'n 85 meter hoog. De gebruikers van de kermisattractie waren volgens de politie niet in gevaar.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Andy Burnham heeft ingestemd met een verzoek van Saudi-Arabië om een tankvliegtuig van de Britse luchtmacht in te zetten in het Midden-Oosten. Een zogenaamde Voyager, een Airbus A330-200 die gebruikt kan worden om straaljagers in de lucht van brandstof te voorzien, gaat naar het gebied. Volgens Burnham moet dit helpen stabiliteit te brengen in de bredere regio.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi is aangekomen in New York voor zijn bezoek aan de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties, meldden Iraanse media. Dinsdag begint het plenaire debat, waarbij wereldleiders om de beurt het woord krijgen.
9 uur geleden