Geplaagde horecasector wisselt ideeën uit op vakbeurs Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse ondernemers in de horeca zijn weer klaar om elkaar te ontmoeten en ideeën uit te wisselen op de vakbeurs Horecava in de RAI in Amsterdam. Op dit evenement, dat duurt van maandag tot en met donderdag, zijn allerlei soorten horecaondernemers aanwezig om zicht te krijgen op de laatste trends en start-ups. Er zijn onder andere wedstrijden voor het lekkerste broodje en de lekkerste pasta.
De horeca is weer volop open na coronabeperkingen. Dat geldt ook voor de Horecava, die de afgelopen twee jaar niet in optima forma doorging vanwege de pandemie. Inmiddels staat de sector voor nieuwe uitdagingen zoals de hoge inflatie en het grote tekort aan personeel. Daar zal branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN) tijdens een persconferentie maandagochtend zijn licht over laten schijnen in een terug- en vooruitblik.
De Horecava wordt al meer dan 65 jaar georganiseerd. Er komen zo’n 65.000 verantwoordelijken uit de horeca op af, van "sterrenrestaurants tot fast casual". Innovatie is een belangrijk onderdeel van de beurs.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Zonnepanelenbezit in Nederland is ongelijk verdeeld over huishoudens. Dat blijkt uit een studie van het Centraal Planbureau (CPB). Huishoudens met een hoger inkomen en vermogen beschikken vaker over de duurzame manier van energie opwekken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ziekteverzuim onder werknemers kwam in het eerste kwartaal van dit jaar uit op 5,8 procent. Dat is evenveel als een jaar eerder, maar hoger dan het langjarig gemiddelde. In de gezondheids- en welzijnszorg lag het ziekteverzuim met 8,2 procent het hoogst van alle bedrijfstakken, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Energieleveranciers verkopen vaker groene stroom die daadwerkelijk duurzaam is opgewekt met bijvoorbeeld windmolens en zonnepanelen in Nederland. Uit onderzoek van klimaatstichting HIER komt naar voren dat 34 procent van de onderzochte groenestroomproducten niet van duurzame bronnen in Nederland komt, maar wordt 'vergroend' met certificaten uit het buitenland. Dat was vorig jaar nog bijna 38 procent.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe aanvallen van Iran op omliggende landen voeden de vrees voor een nieuwe escalatie in de vijandelijkheden met de Verenigde Staten. Daardoor neemt de hoop op een snelle vredesdeal in het Midden-Oosten weer wat af.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) heeft geen goed woord over voor nieuwe importheffingen waarmee de Verenigde Staten dreigen. Tegen nieuwszender BNR zegt hij dat de Europese Commissie zal vasthouden aan eerdere afspraken met de Amerikaanse regering, die woensdag met nieuwe importheffingen voor de EU dreigde.
9 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.
11 uur geleden