Geplaagde horecasector wisselt ideeën uit op vakbeurs Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse ondernemers in de horeca zijn weer klaar om elkaar te ontmoeten en ideeën uit te wisselen op de vakbeurs Horecava in de RAI in Amsterdam. Op dit evenement, dat duurt van maandag tot en met donderdag, zijn allerlei soorten horecaondernemers aanwezig om zicht te krijgen op de laatste trends en start-ups. Er zijn onder andere wedstrijden voor het lekkerste broodje en de lekkerste pasta.
De horeca is weer volop open na coronabeperkingen. Dat geldt ook voor de Horecava, die de afgelopen twee jaar niet in optima forma doorging vanwege de pandemie. Inmiddels staat de sector voor nieuwe uitdagingen zoals de hoge inflatie en het grote tekort aan personeel. Daar zal branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN) tijdens een persconferentie maandagochtend zijn licht over laten schijnen in een terug- en vooruitblik.
De Horecava wordt al meer dan 65 jaar georganiseerd. Er komen zo’n 65.000 verantwoordelijken uit de horeca op af, van "sterrenrestaurants tot fast casual". Innovatie is een belangrijk onderdeel van de beurs.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse chocoladeproducenten Hands Off en Chocolatemakers gaan samen verder als The Chocolate Impact Group. Samen willen ze hun omzet in 2030 ruim verdubbelen tot 20 miljoen euro.
6 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel aan de Nederlandse pomp zijn dinsdag licht gestegen en blijven daarmee op recordniveaus. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de gemiddelde adviesprijs voor Euro95 nu 2,585 euro per liter en die voor diesel is gemiddeld 2,706 euro per liter.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in maart 2,7 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee gestegen ten opzichte van de 2,4 procent in februari.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ProVeg, een non-profitorganisatie die zich inzet voor meer plantaardige voeding en een duurzamer voedselsysteem, roept Tweede Kamerleden op wettelijk te regelen dat vleesvervangers ook gehakt mogen heten. Volgens de zogenoemde gehaktwet mogen plantaardige alternatieven geen 'gehakt' heten. De organisatie, die dinsdag een petitie over het aanpassen van de wet aanbiedt aan de Tweede Kamer, hoopt dat Kamerleden voorstellen indienen om dit wel mogelijk te maken.
2 uur geledenEDE (ANP) - Nederlanders hebben vorig jaar iets minder geld uitgegeven aan onlineaankopen. Dat bedrag zakte met 1 procent tot in totaal 35,7 miljard euro in vergelijking met een jaar eerder. Dat meldt Thuiswinkel.org in zijn jaarlijkse onderzoek naar de onlinebestedingen dat is uitgevoerd door marktonderzoeker NielsenIQ.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag gemengd gesloten, nadat kort na aanvang van de handel op Wall Street plussen op de borden stonden. De aandacht bleef uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Beleggers verwerkten nieuwe dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump aan Iran.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie Mistral heeft 830 miljoen dollar (725 miljoen euro) aan schuldfinanciering opgehaald voor een nieuw datacenterproject net buiten Parijs. Het AI-bedrijf wil een Europees alternatief ontwikkelen voor Amerikaanse AI-bedrijven, zoals de eigenaar van ChatGPT, OpenAI.
12 uur geleden