Geplaagde coach Arteta weigert op te geven bij Arsenal
LONDEN (ANP) - Coach Mikel Arteta geeft niet op bij Arsenal. "De ploeg heeft het moeilijk en we zitten diep in de problemen, maar ik loop niet weg voor mijn verantwoordelijkheden", zei de Spanjaard na de uitschakeling door Manchester City in de League Cup (1-4). Arsenal leed ook al acht nederlagen dit seizoen in de Premier League en staat op de beschamende vijftiende plek.
"We moeten het tij keren, dat lijdt geen twijfel. Als we dat niet doen, komen we nog dieper in de problemen. De komende periode wordt beslissend voor ons seizoen", aldus Arteta, die vorig seizoen nog de FA Cup won met Arsenal. "Ik weet zeker dat we de zaken kunnen keren, want ik zie hoe de spelers hun best doen, maar op dit moment gebeuren er in elke wedstrijd vreemde dingen en dat maakt het allemaal nog moeilijker."
Arsenal treft zaterdag Chelsea en speelt daarna nog in dit jaar tegen Brighton & Hove Albion. In de eerste week van het nieuwe jaar treft de Londense club West Bromwich Albion en Newcastle United.
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
10 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
2 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
21 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
22 uur geleden