Geplaagde Britse premier stelt nieuwe ministers aan
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Rishi Sunak heeft meerdere wisselingen in zijn kabinet doorgevoerd. De premier, die geplaagd wordt door grote stakingen en een tegenvallende economie, hoopt daarmee duidelijk te maken dat hij van de economie meer een prioriteit wil maken.
Sunak splitst bijvoorbeeld twee ministeries, dat van Bedrijfs-, Energie- en Industriebeleid en van Digitale Zaken, Cultuur, Media en Sport. Daardoor zijn er nu vier in plaats van twee ministersposten, zodat die onderwerpen beter tot hun recht komen.
Bovendien heeft Sunak een nieuwe voorzitter voor de Conservatieve Partij aangewezen. Greg Hands is de opvolger van Nadhim Zahawi, die ontslagen werd door de premier vanwege een belastingkwestie. De functie van partijvoorzitter is belangrijk omdat er volgend jaar weer verkiezingen gepland staan.
De Conservatieven staan in de peilingen mijlenver achter op concurrent Labour. Na het aftreden van de vorige twee premiers wordt de partij ook de massale stakingen verweten. Door de hoge inflatie en de gestegen kosten van levensonderhoud zijn veel mensen in het Verenigd Koninkrijk erop achteruitgegaan.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De in New York verblijvende Chinese ondernemer Guo Wengui, die schuldig is bevonden aan het oplichten van duizenden mensen voor meer dan 1 miljard dollar, is door een rechtbank in New York veroordeeld tot dertig jaar gevangenisstraf. Dat meldt onder andere The New York Times.
3 uur geledenKINSHASA (ANP) - Het aantal bevestigde ebolagevallen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is gestegen tot 1307, waaronder 377 doden. Dat blijkt uit gegevens van de Congolese regering. De gevallen zijn geregistreerd in drie provincies: Ituri, Noord-Kivu en Zuid-Kivu.
5 uur geledenMONACO (ANP) - Bij een explosie in Monaco zijn maandagavond rond 21.00 uur drie gewonden gevallen. Een man liet een rugzak achter die even later ontplofte. Dat meldde de zender BFMTV en is inmiddels bevestigd door Franse autoriteiten.
6 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de zware aardbevingen in Venezuela is opgelopen naar 1719. Dat maakte parlementsvoorzitter Jorge RodrÃguez bekend. Hij stelde ook dat ruim 5000 mensen gewond zijn geraakt en bijna 16.000 personen dakloos zijn geworden.
10 uur geledenSTADE (ANP/AFP/DPA/RTR) - De man die wordt verdacht van het doodschieten van zes mensen bij een jeugdinstelling in het Duitse Stade had een conflict over de voogdij van zijn drie maanden oude dochter. Vermoedelijk vormde dat het motief voor de schietpartij, zei de politie op een persconferentie.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk en Oman hebben afgesproken om samen mijnen te verwijderen in de Straat van Hormuz. De Franse president Emmanuel Macron kondigde na een bezoek van de Omaanse sultan Haitham bin Tarik aan dat de landen willen samenwerken aan de veiligheid van de vaarroutes in de zeestraat tussen Iran en Oman.
11 uur geledenSTADE (ANP/AFP) - Bij de schietpartij in het Noord-Duitse Stade is ook een zesde slachtoffer overleden. De politie heeft drie verdachten aangehouden, inclusief de vermoedelijke schutter. Der Spiegel schrijft op basis van politiebronnen dat de dader waarschijnlijk een persoonlijk motief had en geen politieke of extremistische drijfveer.
12 uur geleden