Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geplaagd vastgoedfonds Kaisa hard onderuit op beurs Hongkong

Geplaagd vastgoedfonds Kaisa hard onderuit op beurs Hongkong

HONGKONG (ANP) - Kaisa Group Holdings is maandag op beurs in Hongkong in waarde gekelderd nadat de handel in het aandeel na lange tijd weer werd hervat. De in opspraak geraakte Chinese vastgoedontwikkelaar bleef eerder in gebreke bij een rentebetaling van 400 miljoen dollar. Het bedrijf zelf zegt nog geen bericht te hebben ontvangen van obligatiehouders om de terugbetalingen te versnellen. Het aandeel verloor 14 procent.

Andere Chinese vastgoedfondsen stonden ook in de schijnwerpers door verschillende deals en vermeende steun vanuit Beijing. Het officiële China Securities Journal zei dat China grote particuliere en staatsbedrijven in de vastgoedsector aanspoort om vastgoedprojecten van in moeilijkheden verkerende ontwikkelaars over te nemen. Daarmee wil Beijing het risico beperken dat de toenemende schuldenportefeuille de economie zou doen ontsporen.

Vastgoedfonds Shimao Group verloor bijna 10 procent nadat het ermee had ingestemd om belangen in een project in Hongkong met verlies te verkopen. Sunac China deed op zijn beurt activa in Shanghai van de hand om aan cash te komen. Het aandeel noteerde dik 13 procent lager.

Virusvrees

Het sentiment op de Aziatische beurzen was negatief, mede ook door virusvrees. In Shanghai stond de belangrijkste graadmeter 0,7 procent lager. Ook de beperkte renteverlaging die de centrale bank doorvoerde, zorgde voor druk. Volgens analisten heeft die stap maar beperkt effect op de economie. De Hang Seng-index in Hongkong daalde 1,7 procent.

In Japan verloor de Nikkei-index dik 2,2 procent. De Kospi in Seoul speelde 1,8 procent kwijt. De toenemende vrees voor de impact van de omikronvariant van het coronavirus op de economie maakte beleggers voorzichtig.

Meer uit Financieel

Winst energiebedrijf Vattenfall zakt na verkoop windprojecten

STOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall heeft vorig jaar flink minder winst gemaakt, ondanks de gestegen gas- en elektriciteitsprijzen. Ook de omzet liep terug, meldt het Zweedse bedrijf in zijn resultaten.

8 minuten geleden
Pandora kiest platinum om minder afhankelijk te zijn van zilver

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Sieradenmerk Pandora gaat producten met een platinumlaag aanbieden om minder afhankelijk te zijn van zilver, waarvan de prijs de afgelopen tijd sterk schommelt.

49 minuten geleden
Trump wil zich niet bemoeien met overname Warner Bros. Discovery

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij zich niet moet bemoeien met de overname van Warner Bros. Discovery. Dat zei hij in een interview met NBC News. Netflix en Paramount Skydance willen Warner Bros. Discovery al langere tijd overnemen.

56 minuten geleden
Kansspelautoriteit wil einde aan delen weddenschappen

DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) wil een einde aan het delen van weddenschappen via bijvoorbeeld sociale media. Dit is een manier van reclame die ook bij kwetsbare groepen terecht kan komen en dat mag niet, stelt de Ksa. De toezichthouder roept aanbieders van onlinekansspelen daarom op te stoppen met de 'Deel je bet'-optie.

1 uur geleden
Shell daalt in AEX na tegenvallende resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Shell stond donderdag bij de dalers op de Amsterdamse beurs. Het olie- en gasconcern zag de nettowinst flink stijgen in het vierde kwartaal van 2025 door opbrengsten uit de verkoop van onderdelen. Zonder die opbrengsten realiseerde Shell echter het zwakste kwartaalresultaat in bijna vijf jaar door de lagere olie- en gasprijzen. Het concern keert wel meer dividend uit en gaat opnieuw voor 3,5 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen. Het aandeel verloor 2 procent.

1 uur geleden
Containervervoerder Maersk schrapt 1000 kantoorbanen

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense containerrederij A.P. Møller-Maersk gaat duizend kantoorbanen schrappen om de kosten te drukken. Dat komt neer op 15 procent van de functies binnen de ondersteunende afdelingen en minder dan 1 procent van het totale personeelsbestand.

1 uur geleden
Snapchat groeit in Nederland naar 6 miljoen gebruikers per maand

SANTA MONICA (ANP) - Het aantal maandelijks actieve gebruikers van de socialemedia-app Snapchat in Nederland is gegroeid naar meer dan 6 miljoen. Dat komt neer op ongeveer een op de drie Nederlanders, stelt een woordvoerder van de app, die vooral onder jongeren populair is.

2 uur geleden