Geplaagd Flamengo voetbalt toch na opmerkelijke wending
SÃO PAULO (ANP/RTR) - Het door het coronavirus geplaagde Flamengo is in de Braziliaanse voetbalcompetitie tóch in actie gekomen. Een dag voor de wedstrijd werd het duel met Palmeiras nog door de rechter uitgesteld, maar tien minuten voor de aftrap werd Flamengo toch gesommeerd aan te treden.
Met een zwaar gedevalueerd elftal hield Flamengo in São Paulo een punt over aan het duel: 1-1.
Flamengo heeft te maken met liefst negentien spelers die positief hebben getest op het coronavirus. De club verzocht de Braziliaanse bond het duel uit te stellen, maar de bond honoreerde het verzoek niet. Ook het landelijke sporttribunaal wees een verzoek van Flamengo af, waarna een rechter in Rio de Janeiro Flamengo toch in het gelijk stelde. Een rechtbank draaide kort voor de wedstrijd de beslissing om het duel uit te stellen toch weer terug. Volgens de Braziliaanse bond was de uitbraak bij de regerend kampioen "een op zichzelf staand incident, dat niets te maken heeft met de Braziliaanse competitie".
Beide clubs waren voor de zekerheid toch naar het stadion gekomen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Gouden Bal wordt dit jaar voor het eerst in Londen uitgereikt. Dat is ter gelegenheid van de zeventigste editie van de trofee voor beste voetballer ter wereld, meldt de organisatie. De Engelsman Stanley Matthews won in 1956 als eerste de Gouden Bal.
3 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar moet de eerste groepswedstrijd van Brazilië op het wereldkampioenschap tegen Marokko naar alle waarschijnlijkheid aan zich voorbij laten gaan. Dat is duidelijk geworden na onderzoek van zijn kuitblessure.
3 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Dick Advocaat vindt het niet vreemd dat hij teruggekeerd is als bondscoach van Curaçao. "Fred Rutten is zelf opgestapt. Dus ik zou niet weten wat het probleem is", vertelde de Hagenaar op een persconferentie in Noordwijk, waar hij zich met zijn elftal voorbereidt op het komende WK.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond verwacht dat de FIFA een visum voor meerdere reizen naar de Verenigde Staten faciliteert voor het Iraanse nationale team in aanloop naar het WK. Dat zegt voorzitter Mehdi Taj in een video die donderdag door Iraanse media werd uitgezonden.
8 uur geledenTILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.
9 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.
9 uur geledenBREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.
10 uur geleden