Geplaagd Flamengo voetbalt toch na opmerkelijke wending
SÃO PAULO (ANP/RTR) - Het door het coronavirus geplaagde Flamengo is in de Braziliaanse voetbalcompetitie tóch in actie gekomen. Een dag voor de wedstrijd werd het duel met Palmeiras nog door de rechter uitgesteld, maar tien minuten voor de aftrap werd Flamengo toch gesommeerd aan te treden.
Met een zwaar gedevalueerd elftal hield Flamengo in São Paulo een punt over aan het duel: 1-1.
Flamengo heeft te maken met liefst negentien spelers die positief hebben getest op het coronavirus. De club verzocht de Braziliaanse bond het duel uit te stellen, maar de bond honoreerde het verzoek niet. Ook het landelijke sporttribunaal wees een verzoek van Flamengo af, waarna een rechter in Rio de Janeiro Flamengo toch in het gelijk stelde. Een rechtbank draaide kort voor de wedstrijd de beslissing om het duel uit te stellen toch weer terug. Volgens de Braziliaanse bond was de uitbraak bij de regerend kampioen "een op zichzelf staand incident, dat niets te maken heeft met de Braziliaanse competitie".
Beide clubs waren voor de zekerheid toch naar het stadion gekomen.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zaterdag alsnog de beschikking over Ramiz Zerrouki voor het thuisduel met Excelsior. De rode kaart die de Algerijnse middenvelder zondag in de gewonnen wedstrijd bij Heracles Almelo kreeg, is geseponeerd. Dat meldt de club uit Enschede op X.
22 minuten geledenRABAT (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft "het onacceptabele gedrag van enkele spelers en officials" tijdens de finale van de Afrika Cup tussen Senegal en gastland Marokko veroordeeld. Tijdens de eindstrijd in Rabat haalde de Senegalese bondscoach onder meer zijn team van het veld, omdat hij het niet eens was met een beslissing van de arbiter. Na de terugkeer op het veld won Senegal alsnog na een verlenging.
1 uur geledenSAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
14 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
14 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
15 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
16 uur geleden