Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gepensioneerden vragen om crisiscompensatie

Gepensioneerden vragen om crisiscompensatie

AMSTERDAM (ANP) - Door de stevige impact van de coronacrisis op de economie liggen eind dit jaar ook kortingen op de pensioenen op de loer. Daarvoor waarschuwt de Koepel Gepensioneerden, die onder meer wijst op de vertraging bij de uitwerking van het pensioenstelsel en de gevolgen daarvan op de inkomens van senioren. Bij kortingen op de pensioenen is crisiscompensatie volgens de seniorenorganisatie op zijn plek.

De Koepel Gepensioneerden vraagt minister Wouter Koolmees (Sociale Zaken) per brief voor overleg over compensatiemaatregelen bij eventuele kortingen. De organisatie vraagt daarbij extra aandacht voor de sociale en financiële gevolgen voor ouderen die succesvol behandeld zijn door het virus en na die behandeling nog langdurig of zelfs levenslang extra zorg nodig hebben.

De Nederlandse pensioenfondsen hebben de laatste weken flinke klappen gekregen door de wereldwijde angst voor het coronavirus. Door onrust op de financiële markten deden de fondsen minder goede zaken met hun beleggingen. Hun financiële positie is aanzienlijk verslechterd, waardoor de dreiging van kortingen groter is geworden. Ook de aanhoudende lage rente zit de pensioenfondsen dwars.

De Koepel Gepensioneerden vertegenwoordigt direct bijna 300.000 gepensioneerden en naar eigen zeggen indirect alle 3 miljoen gepensioneerden. Bij de organisatie zijn meer dan 150 organisaties aangesloten.

Meer uit Financieel

Toezichthouder: Russische toeristen worden uit Cuba gehaald

MOSKOU (ANP/RTR) - Twee Russische luchtvaartmaatschappijen zijn van plan om vliegtuigen naar Cuba te sturen om toeristen te evacueren, zegt de luchtvaartautoriteit Rosaviatsia. Daarna zijn de maatschappijen van plan om niet meer op het eiland te vliegen zolang het gebrek aan brandstof aanhoudt.

4 minuten geleden
Nexperia tevreden met beslissing ondernemingskamer

NIJMEGEN (ANP) - Nexperia is tevreden met de beslissing van de ondernemingskamer om een onderzoek naar de Nijmeegse chipmaker te bevelen. Door die maatregel blijft de Chinese zakenman Wing Zhang geschorst als topman van het bedrijf.

53 minuten geleden
Frans AI-bedrijf Mistral bouwt datacenter in Zweden

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie Mistral gaat een AI-datacenter bouwen in Zweden om zijn diensten in Europa uit te breiden. Het is voor het eerst dat Mistral een datacenter buiten Frankrijk bouwt. Volgens Mistral zal de investering van 1,2 miljard euro in Zweden de Europese techsector versterken.

1 uur geleden
Reizen naar Cuba kunnen doorgaan door bijtankstop airlines

DEN HAAG (ANP) - Air France en Air Europa hebben besloten om via een tussenstop naar Cuba te vliegen, zodat ze onderweg kerosine kunnen bijtanken. Daardoor kunnen vakantiereizen naar het Caribische land vanuit Nederland voorlopig doorgaan, ondanks dat er in Cuba zelf sprake is van grote brandstoftekorten.

2 uur geleden
Rechters houden schorsing Chinese topman Nexperia in stand

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam beveelt dat er een onderzoek moet komen naar chipmaker Nexperia. De Chinese zakenman Wing Zhang blijft daarmee geschorst als topman van het Nijmeegse bedrijf. Een oplossing voor het internationale conflict rond het bedrijf lijkt daarmee nog ver weg.

2 uur geleden
Syrisch staatsbedrijf: we hebben grote reserves aan olie en gas

LONDEN (ANP) - Syrië heeft grote onontgonnen voorraden aan olie en gas en is van plan om de westerse oliebedrijven Chevron, ConocoPhillips, TotalEnergies en Eni vergunningen te geven om naar die reserves te zoeken. Dat heeft het hoofd van het Syrische staatsoliebedrijf gezegd in een interview met zakenkrant Financial Times.

4 uur geleden
Moederbedrijf MediaMarkt profiteert van groter onlinemarktaandeel

DÜSSELDORF (ANP) - Ceconomy, het Duitse moederbedrijf van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, heeft het twaalfde kwartaal op rij winstgevende groei laten zien. Volgens topman Kai-Ulrich Deissner steeg het onlinemarktaandeel van zijn bedrijf in de feestdagenperiode daarbij tot een recordniveau. Hij heeft de indruk dat eerdere investeringen zich uitbetalen en dat zijn meer dan duizend winkels en websites goed op elkaar aansluiten.

5 uur geleden