Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gepensioneerden eisen jarenlang gemiste pensioenverhogingen op

Gepensioneerden eisen jarenlang gemiste pensioenverhogingen op

UTRECHT (ANP) - Van miljoenen Nederlanders zijn al jarenlang de pensioenen niet meer verhoogd, maar volgens Europees recht zou dat niet deugen. Vijf gepensioneerde deelnemers van het Pensioenfonds Metaal en Techniek (PMT) laten het er niet bij zitten en hebben het fonds gedagvaard om hun gemiste indexatie alsnog op te eisen. Dat bevestigt hun advocaat Hans van Meerten na berichtgeving van consumentenprogramma Kassa.

Volgens Van Meerten, ook hoogleraar Europees pensioenrecht aan de Universiteit Utrecht, moeten opgebouwde pensioenrechten worden beschouwd als eigendomsrechten. Die moeten waardevast zijn en dienen dus elk jaar gecorrigeerd te worden voor de inflatie, maakt hij op uit onder meer een eerdere uitspraak van het Europese Hof in Luxemburg.

De zaak zou grote consequenties kunnen hebben. Van Meerten zegt dat de Nederlandse pensioenwet op dit punt eigenlijk in strijd is met Europese regels. Als hij via de gang naar de rechter gelijk krijgt, zouden miljoenen Nederlanders voor in totaal miljarden euro's aan claims kunnen gaan indienen bij pensioenfondsen. Per persoon zou het zomaar om tienduizenden euro's kunnen gaan. Ook zou de uitspraak gevolgen kunnen hebben voor de hervorming van het Nederlandse pensioenstelsel, waaraan al een hele tijd wordt gewerkt.

Heikel punt

Een woordvoerder van PMT was zaterdagochtend niet bereikbaar voor commentaar. Het fonds heeft aan Kassa laten weten dat het zich moet houden aan Nederlandse wet- en regelgeving. Volgens die regels is de financiële positie van PMT, net als die van andere grote pensioenfondsen, momenteel nog niet sterk genoeg om de pensioenen te verhogen. Wanneer het geschil voor de rechter komt, is nog niet bekend.

Dat de pensioenen van veel mensen al jaren niet omhoog gaan, is al langer een heikel punt. Seniorenorganisaties Koepel Gepensioneerden, ANBO, KBO-PCOB en NOOM riepen het kabinet onlangs op om het verhogen van de pensioenen nu eindelijk mogelijk te maken. "De meeste pensioenfondsen komen al veertien jaar niet aan indexatie toe. Dat is echt absurd", werd daarbij benadrukt.

Voor Van Meerten is dit niet de enige kwestie die hij wil laten toetsen aan het Europese recht. Eerder dit jaar kondigde hij al juridische stappen aan voor medewerkers uit de reisbranche die pensioen opbouwden bij Reiswerk Pensioenen. Zij werden flink gekort nadat hun noodlijdende fonds werd overgenomen door pensioenfonds PGB. Een van de mogelijke uitkomsten van die zaak zou kunnen zijn dat Nederlanders die zijn gekort of worden gekort op hun pensioen moeten worden gecompenseerd, aldus de advocaat.

Meer uit Financieel

AEX-index licht omlaag door aanhoudende stijging olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht lager geopend. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de verstoringen van de olietransporten uit de regio. De aangekondigde recordvrijgave van olie uit noodreserves door leden van het Internationaal Energieagentschap (IEA) is er vooralsnog niet in geslaagd de oliemarkt te kalmeren.

24 minuten geleden
Vakbonden België staken, vluchten geschrapt en ov verstoord

BRUSSEL (ANP) - Een landelijke staking in België levert donderdag hinder op voor het vliegverkeer en het openbaar vervoer. De staking is georganiseerd door de vakbonden. Vanaf Brussels Airport zijn alle vertrekkende vluchten geschrapt, net als de helft van alle aankomende vluchten.

25 minuten geleden
Europese gasprijs stijgt weer door zorgen over Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is donderdag met ongeveer 4 procent gestegen, nu markten zich volgens kenners voor lijken te bereiden op langdurige verstoringen door de oorlog in het Midden-Oosten. Donderdag werden twee olietankers in Iraakse wateren aangevallen. Als gevolg daarvan ging de prijs van een vat olie ook weer flink omhoog.

28 minuten geleden
Overname About You stuwt cijfers webwinkel Zalando

BERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando heeft de groei vorig jaar doorgezet, mede door de overname van de Duitse webshop About You. Het Duitse bedrijf verwacht de groei ook dit jaar door te zetten, onder meer door meer gebruik te maken van kunstmatige intelligentie.

1 uur geleden
Rabo ziet stijging huizenprijzen met gemiddeld 3,1 procent

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse huizenprijzen zullen dit jaar naar verwachting met gemiddeld 3,1 procent stijgen. Daarmee zouden de huizenprijzen flink minder sterk stijgen dan vorig jaar, toen het ging om een plus van gemiddeld 8,6 procent, aldus huizenmarkteconomen van RaboResearch in het donderdag gepubliceerde Kwartaalbericht Woningmarkt.

1 uur geleden
Olieprijs blijft stijgen ondanks recordvrijgave uit noodreserves

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn donderdag verder gestegen. De aankondiging van de recordvrijgave van 400 miljoen vaten olie uit noodreserves door leden van het Internationaal Energieagentschap (IEA) lijkt de oliemarkt niet te kalmeren. De Verenigde Staten kondigden afzonderlijk aan 172 miljoen vaten uit hun noodreserves te onttrekken als onderdeel van deze gecoördineerde actie.

2 uur geleden
Aantal faillissementen neemt opnieuw af in februari

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in februari op jaarbasis opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 311 bedrijven failliet. Dat zijn 53 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 15 procent. Ten opzichte van januari steeg het aantal faillissementen met 11 procent.

2 uur geleden