
'Gepaste trots' bij topman NIBC over overname Blackstone
DEN HAAG (ANP) - Het overnamebod van Blackstone op de Haagse zakenbank NIBC vervult topman Paulus de Wilt met trots. Dat de Amerikaanse partij brood ziet in de kleine Nederlandse bank, is volgens hem een teken van vertrouwen in de strategie van het bestuur.
"Het zorgt voor gepaste trots dat een van 's werelds grootste investeerders in ons bedrijf wil investeren", zegt De Wilt in een telefonisch interview. Dat Blackstone zich in de bedrijfsvoering van NIBC kan vinden, blijkt volgens hem uit het feit dat de Amerikanen niet aandringen op grote wijzigingen of gedwongen ontslagen bij het bedrijf.
Blackstone maakte eerder deze maand bekend NIBC te willen overnemen en al een akkoord te hebben met grootaandeelhouders Reggeborgh en JC Flowers. Dinsdag schaarde ook het bestuur van NIBC achter de voorgenomen overname, die aan de bank een prijskaartje van circa 1,4 miljard euro hangt.
Met de deal verdwijnt NIBC van de Amsterdamse beurs, krap twee jaar na de beursgang. "Die beursgang hebben we gedaan omdat de bank er weer goed voor stond. Het was ook een kans voor grootaandeelhouders om een deel van hun belang te verkopen en heeft ook voor veel aandacht gezorgd", zegt hij. "Dan zie je dat op een bepaald moment een bod komt. Ik denk dat dit een natuurlijk proces is."
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie komt komende weken waarschijnlijk met invoertarieven van 25 tot 50 procent op Chinees staal en daarvan afgeleide producten. Dit vernam de Duitse krant Handelsblatt van hooggeplaatste ambtenaren in Brussel. Volgens de krant gaat het om een reactie op de golf aan goedkope importen uit China.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag een presidentieel besluit ondertekend waarin hij verklaart dat het plan om TikToks Amerikaanse activiteiten te verkopen aan Amerikaanse en internationale investeerders voldoet aan de eisen van een wet uit 2024. Die wet stelde dat de populaire video-app verboden zou worden in de Verenigde Staten tenzij de Chinese eigenaren deze zouden verkopen. Dit werd besloten uit veiligheidsoverwegingen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers maakten zich zorgen dat de verrassend sterke economische cijfers van donderdag de Federal Reserve voorzichtiger zullen maken met het verlagen van de rente.
4 uur geledenWOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen (VW) beperkt zijn productie en legt twee Duitse fabrieken tijdelijk stil. Het Duitse autoconcern heeft er last van dat de vraag naar elektrische auto's langzamer groeit dan verwacht.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Google krijgt waarschijnlijk in de komende maanden een tweede grote boete onder de nieuwe Europese regels voor techbedrijven. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De Europese Commissie zou bezig zijn met het opstellen van een besluit.
6 uur geledenSEATTLE (ANP/RTR/DPA) - Amazon schikt Amerikaanse beschuldigingen over misleidende praktijken bij zijn Prime-abonnementsdienst voor 2,5 miljard dollar. De Federal Trade Commission (FTC), een belangrijke toezichthouder in de VS, betichtte Amazon ervan dat gebruikers werden aangemeld voor het abonnement zonder dat ze hiervoor duidelijk toestemming hadden gegeven.
7 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft stopt met bepaalde diensten voor het Israëlische leger. Dat heeft het Amerikaanse concern gedaan na een onderzoek naar aanleiding van berichtgeving van de Britse krant The Guardian dat zijn software wordt gebruikt in de oorlog in Gaza.
7 uur geleden