Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gepasseerde schaatser N'tab: ik zal weer sterker terugkomen

Gepasseerde schaatser N'tab: ik zal weer sterker terugkomen

DEN HAAG (ANP) - Schaatser Dai Dai N'tab probeert de moed erin te houden nadat hij voor de tweede keer in zijn carrière deelname aan de Winterspelen is misgelopen. "Met veel pijn zal ik niet afreizen naar de Olympische Spelen van Beijing. Een droom die op zich moet laten wachten", meldt de 27-jarige sprinter van team Jumbo-Visma op Instagram.

N'tab greep vier jaar geleden bij het olympisch kwalificatietoernooi naast een olympisch ticket op de 500 meter door een diskwalificatie na twee valse starts. Eind vorige maand eindigde hij als tweede op het OKT in Heerenveen op de 500 meter, achter de verrassende winnaar Merijn Scheperkamp. Op die afstand echter heeft Nederland volgens schaatsbond KNSB weinig kans op goud in Beijing. N'tab moet daarom opnieuw thuisblijven. Ploeggenoot Scheperkamp mag in China op de 500 meter wel zijn olympische debuut maken.

N'tab had met winst op het OKT het begeerde olympische ticket op de 500 meter veilig moeten stellen. Zijn twee ritten verliepen echter rommelig, eerst door een valpartij van Hein Otterspeer en daarna door een mislukte start van Kai Verbij.

"Vier jaar geleden heb ik mezelf beloofd sterker terug te komen, en dat was ik op het afgelopen OKT", stelt N'tab met een uitroepteken vast. "Twee races waarin ik - buiten mijn macht om - niet de kans heb gekregen om te winnen. Het vuur om te winnen brandt alleen maar harder na afgelopen week. Net zoals 4 jaar geleden. Ik zal sterker terugkomen."

Meer uit Sport

GP Miami begint drie uur eerder door verwachting extreem weer

MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.

4 uur geleden
Verstappen zelf ook verrast door knappe kwalificatie in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.

7 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Miami, pole voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.

9 uur geleden
Norris rijdt 'vrij ontspannen' naar eerste zege van het seizoen

MIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.

11 uur geleden
Kostjoek wint tennistoernooi Madrid ten koste van Andrejeva

MADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.

12 uur geleden
Verstappen naar vijfde plaats sprintrace na straf voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.

12 uur geleden
International De Waard (30) stopt na dit seizoen met hockey

DEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.

13 uur geleden