Gepasseerde schaatser N'tab: ik zal weer sterker terugkomen
DEN HAAG (ANP) - Schaatser Dai Dai N'tab probeert de moed erin te houden nadat hij voor de tweede keer in zijn carrière deelname aan de Winterspelen is misgelopen. "Met veel pijn zal ik niet afreizen naar de Olympische Spelen van Beijing. Een droom die op zich moet laten wachten", meldt de 27-jarige sprinter van team Jumbo-Visma op Instagram.
N'tab greep vier jaar geleden bij het olympisch kwalificatietoernooi naast een olympisch ticket op de 500 meter door een diskwalificatie na twee valse starts. Eind vorige maand eindigde hij als tweede op het OKT in Heerenveen op de 500 meter, achter de verrassende winnaar Merijn Scheperkamp. Op die afstand echter heeft Nederland volgens schaatsbond KNSB weinig kans op goud in Beijing. N'tab moet daarom opnieuw thuisblijven. Ploeggenoot Scheperkamp mag in China op de 500 meter wel zijn olympische debuut maken.
N'tab had met winst op het OKT het begeerde olympische ticket op de 500 meter veilig moeten stellen. Zijn twee ritten verliepen echter rommelig, eerst door een valpartij van Hein Otterspeer en daarna door een mislukte start van Kai Verbij.
"Vier jaar geleden heb ik mezelf beloofd sterker terug te komen, en dat was ik op het afgelopen OKT", stelt N'tab met een uitroepteken vast. "Twee races waarin ik - buiten mijn macht om - niet de kans heb gekregen om te winnen. Het vuur om te winnen brandt alleen maar harder na afgelopen week. Net zoals 4 jaar geleden. Ik zal sterker terugkomen."
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Joep Wennemars kan nog niet zeggen hoe goed hij eind oktober is bij de eerste wedstrijd van het schaatsseizoen. De 24-jarige schaatser van Team Essent moest afgelopen zomer herstellen van een liesblessure. "Ik vind dat ik niet op 100 procent ben", zo vertelde hij tijdens de teampresentatie in Den Bosch. "Ik weet niet of ik over een paar weken hard ga schaatsen of niet. Ik ga wel meedoen."
15 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Suzanne Schulting gaat in het eerste deel van het nieuwe schaatsseizoen vooralsnog niet shorttracken. De 29-jarige schaatsster van Team Essent, die het langebaanschaatsen combineert met het shorttracken, richt zich in de komende maanden op de langebaan, zo vertelde ze dinsdag tijdens de teampresentatie in Den Bosch.
16 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sponsor Essent heeft zich tot en met 2030 verbonden aan de schaatsploeg van coach Jac Orie en commercieel directeur Sven Kramer. Dat heeft Team Essent dinsdag tijdens de teampresentatie in Den Bosch bekendgemaakt.
18 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell start komende zondag in de Grote Prijs van Singapore achteraan. De Brit van Mercedes incasseert een gridstraf omdat hij een motorwissel moet doorvoeren. Het is zijn vijfde en daarmee heeft hij zijn maximale aantal van vier krachtbronnen per seizoen overschreden, bevestigde het team van Mercedes.
18 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De volleybalsters hebben zich officieel geplaatst voor het WK van 2027 in de Verenigde Staten en Canada. De 32 nationale teams die deelnemen aan het WK zijn na de kwalificatieperiode bekend. Nederland kwalificeerde zich met de tiende plaats op de ranking van de internationale volleybalbond FIVB voor het mondiale eindtoernooi.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB heeft voorafgaand aan het na-olympische seizoen twee wijzigingen aangekondigd in de selectieprocedure van Nederlandse schaatsers voor internationale toernooien. Dat maakte de bond dinsdag bekend. Individuele schaatsers kunnen zich via de World Cups al plaatsen voor het WK afstanden. Ook verandert de selectie van de ploegenachtervolging bij de mannen.
19 uur geledenBEIJING (ANP) - Novak Djokovic heeft dinsdag voor de zevende keer de China Open gewonnen. De 39-jarige Serviër zag zijn Australische tegenstander Alex De Minaur aan het begin van de tweede set opgeven. Djokovic stond met 7-6 (3) 0-1 voor.
20 uur geleden