Georgische president ziet systematisch geweld bij arrestaties
TBILISI (ANP) - De Georgische president Salome Zoerabisjvili zegt dat de afgelopen dagen "systematisch" geweld is gebruikt bij de arrestaties van mensen die deelnamen aan pro-Europese protesten. De meerderheid van de arrestanten zou verwondingen aan hun hoofd of gezicht hebben, schrijft de president die gesteund wordt door de oppositie op X.
Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken waren juist de demonstranten gewelddadig. Er zouden tijdens de protesten 113 agenten gewond zijn geraakt, van wie er vier nog in het ziekenhuis liggen. In totaal zijn 224 mensen opgepakt.
Het is al ruim een maand onrustig in Georgië na de omstreden uitslag van de verkiezingen. Afgelopen donderdag intensiveerden de protesten, nadat de premier had aangekondigd dat de gesprekken over toetreding tot de Europese Unie voorlopig worden stilgelegd. De afgelopen vier nachten kwam het telkens tot confrontaties met de politie, die onder meer traangas, een waterkanon en rubberkogels heeft ingezet.
Zoerabisjvili noemt de laatste demonstraties "weer een krachtige nacht van Georgiërs die opstaan om de grondwet en hun Europese keuze te verdedigen. De vastberadenheid op straat lijkt niet te stoppen!" De president erkent de verkiezingsuitslag en het nieuwe parlement niet en wil daarom blijven zitten als haar termijn over twee weken afloopt. Volgens haar zou de regering steeds meer toenadering zoeken tot Rusland en de band met het Westen op het spel zetten.
Meer uit Buitenland
MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.
27 minuten geledenLIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.
37 minuten geledenSOFIA (ANP/AFP) - Een beer heeft een man gedood in Vitosha, een bergachtig gebied net buiten de Bulgaarse hoofdstad Sofia. "De bevindingen van de forensisch patholoog en een expert op het gebied van wilde dieren tonen aan dat de sporen op het lichaam afkomstig zijn van een vrouwtjesbeer en haar jong," aldus een politiewoordvoerder.
1 uur geledenMODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.
3 uur geledenSCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk heeft zich "een tiental" nieuwe vermoedelijke slachtoffers van de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein gemeld, zegt een officier van justitie in Parijs. Het parket opende een onderzoek naar mensenhandel naar aanleiding van de documenten die de Amerikaanse overheid vrijgaf over Epstein, die in 2019 dood werd gevonden in zijn cel.
5 uur geledenKHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn zondag zeker vier doden gevallen, melden gezondheidsfunctionarissen.
5 uur geleden