Georgische president weigert te getuigen over verkiezingsfraude
TBILISI (ANP/AFP) - De Georgische president Salome Zoerabisjvili wil niet getuigen in een onderzoek naar mogelijke fraude bij de parlementsverkiezingen afgelopen weekend. Ze zei dat het niet aan haar is om bewijs te tonen dat de stembusgang oneerlijk is verlopen.
De kiescommissie riep de pro-Russische regeringspartij Georgische Droom met 54 procent van de stemmen uit tot winnaar van de verkiezingen, maar de prowesterse oppositie claimt dat er gesjoemeld is met de uitslag. Zoerabisjvili sloot zich bij die beschuldigingen aan en sprak van Russische praktijken.
Justitie opende een onderzoek naar de fraude en riep de president op om te getuigen. "Ik ben niet van plan om naar het openbaar ministerie te gaan", zei Zoerabisjvili tegen journalisten. Ze vindt dat er genoeg bewijs openbaar beschikbaar is en dat justitie zich moet focussen op het onderzoek in plaats van "politieke afrekeningen".
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP/RTR) - Europese leiders hebben boos gereageerd op berichten dat Rusland bij aanvallen op Oekraïne een Oresjnik-raket zou hebben gebruikt. De Duitse bondskanselier Friedrich Merz sprak van een escalatie en ook de Franse president Emmanuel Macron veroordeelde de aanval scherp.
20 minuten geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - De Turkse autoriteiten hebben opdracht gegeven tot een ontruiming van het hoofdkwartier van oppositiepartij CHP. Dat bevel volgde op een rechterlijke uitspraak waarin partijleider Özgür Özel wordt afgezet.
41 minuten geledenQUETTA (ANP/AFP) - Door een aanslag op een trein in het zuidwesten van Pakistan zijn volgens de autoriteiten zeker 24 doden en 50 gewonden gevallen. Het ging om een trein die militairen en hun gezinsleden voor een vakantie vervoerde van Quetta naar de noordelijke stad Peshawar. Een regeringsfunctionaris zei dat de trein in de stad Quetta is geramd door een auto en dat daar een enorme ontploffing op volgde.
1 uur geledenGARDEN GROVE (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben gewaarschuwd dat een explosie van een tank met chemisch materiaal in Garden Grove tot grote schade in de omgeving kan leiden. Ze hebben volgens de lokale krant LA Times een kaart vrijgegeven waarop te zien is hoe groot de verwachte "explosiezone" is en waar branden kunnen uitbreken.
1 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/AFP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft volgens media bevestigd dat de grote aanval met raketten en drones in de nacht van zaterdag op zondag een vergeldingsaanval was voor de beschieting van burgerdoelen in het door Rusland ingelijfde oosten van Oekraïne. In de regio Loehansk werd afgelopen week bij Oekraïense droneaanvallen een studentencomplex met slaapzalen getroffen, waarbij 21 doden en 42 gewonden vielen volgens de plaatselijke autoriteiten.
2 uur geledenNEW DELHI/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is optimistisch over een voorlopige deal met Iran en hoopt dat die zondag nog kan worden aangekondigd.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het nucleaire programma van Iran vormt volgens het Iraanse nieuwsagentschap Tasnim geen onderdeel van het memorandum van overeenstemming waar Iran en de VS aan de hand van Pakistan aan werken. Nucleaire onderhandelingen worden gevoerd na aanvaarding van het voorlopige akkoord en de verlenging van het bestand met zestig dagen.
4 uur geleden