Georgische president weigert te getuigen over verkiezingsfraude
TBILISI (ANP/AFP) - De Georgische president Salome Zoerabisjvili wil niet getuigen in een onderzoek naar mogelijke fraude bij de parlementsverkiezingen afgelopen weekend. Ze zei dat het niet aan haar is om bewijs te tonen dat de stembusgang oneerlijk is verlopen.
De kiescommissie riep de pro-Russische regeringspartij Georgische Droom met 54 procent van de stemmen uit tot winnaar van de verkiezingen, maar de prowesterse oppositie claimt dat er gesjoemeld is met de uitslag. Zoerabisjvili sloot zich bij die beschuldigingen aan en sprak van Russische praktijken.
Justitie opende een onderzoek naar de fraude en riep de president op om te getuigen. "Ik ben niet van plan om naar het openbaar ministerie te gaan", zei Zoerabisjvili tegen journalisten. Ze vindt dat er genoeg bewijs openbaar beschikbaar is en dat justitie zich moet focussen op het onderzoek in plaats van "politieke afrekeningen".
Meer uit Buitenland
ABU DHABI (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en de Verenigde Arabische Emiraten hebben afgesproken dat ze gaan samenwerken op defensiegebied. Dat maakte de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekend na een ontmoeting met president Mohammed bin Zayed Al Nahyan van de Golfstaat.
34 minuten geledenMONTE CARLO (ANP/AFP) - Paus Leo is zaterdagochtend in Monaco gearriveerd voor het eerste pauselijke bezoek van de moderne tijd aan het ministaatje. Hij kwam aan in een helikopter en is ontvangen door prins Albert en prinses Charlene.
1 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Jemenitische Houthi's hebben voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten de verantwoordelijkheid opgeëist voor een raketaanval op Israël. De groep liet weten dat de operaties doorgaan tot de "agressie" op alle fronten wordt beëindigd.
2 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een overeenkomst met Iran bereikt over de doorgang van Thaise olietankers door de Straat van Hormuz. Dat maakte de premier van Thailand zaterdagochtend bekend.
3 uur geledenKRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.
6 uur geledenAL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."
12 uur geleden