Georgische president weigert te getuigen over verkiezingsfraude
TBILISI (ANP/AFP) - De Georgische president Salome Zoerabisjvili wil niet getuigen in een onderzoek naar mogelijke fraude bij de parlementsverkiezingen afgelopen weekend. Ze zei dat het niet aan haar is om bewijs te tonen dat de stembusgang oneerlijk is verlopen.
De kiescommissie riep de pro-Russische regeringspartij Georgische Droom met 54 procent van de stemmen uit tot winnaar van de verkiezingen, maar de prowesterse oppositie claimt dat er gesjoemeld is met de uitslag. Zoerabisjvili sloot zich bij die beschuldigingen aan en sprak van Russische praktijken.
Justitie opende een onderzoek naar de fraude en riep de president op om te getuigen. "Ik ben niet van plan om naar het openbaar ministerie te gaan", zei Zoerabisjvili tegen journalisten. Ze vindt dat er genoeg bewijs openbaar beschikbaar is en dat justitie zich moet focussen op het onderzoek in plaats van "politieke afrekeningen".
Meer uit Buitenland
KIDAL (ANP/AFP) - Opstandelingen en troepen van de Malinese overheid zijn in de noordelijke stad Kidal weer met elkaar in gevecht geraakt. Zaterdag openden jihadisten en rebellen op verschillende plekken in Mali de aanval. Deze zondag claimen opstandelingen dat ze Kidal in handen hebben.
51 minuten geledenKYIV (ANP) - Rusland brengt de wereld veertig jaar na de ramp met de kerncentrale van Tsjernobyl weer op de rand van een nieuwe ramp, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Russische drones bedreigen volgens hem de centrale. "De wereld mag dit nucleaire terrorisme niet laten voortduren en de beste manier is door Rusland te dwingen om te stoppen met de roekeloze aanvallen."
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De man die vastzit voor het schieten bij het Correspondents' Dinner in Washington, had het naar eigen zeggen gemunt op leden van de regering van president Donald Trump, meldt CBS News. De verdachte, Cole Allen, heeft dat volgens twee bronnen verklaard tegenover de opsporingsdiensten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis hem er niet van zal weerhouden de oorlog in Iran te winnen. Tijdens een persconferentie na de schietpartij zei Trump dat hij niet gelooft dat het incident gerelateerd is aan het conflict.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De verdachte die ervan wordt beschuldigd het Correspondents' Dinner in Washington te hebben bestormd met wapens, wordt maandag aangeklaagd. Dat heeft Jeanine Pirro, de federale aanklager van Washington DC, meegedeeld.
5 uur geledenCAJIBÍO (ANP/AFP/RTR) - Bij een bomaanslag in het zuidwesten van Colombia zijn zaterdag 14 mensen om het leven gekomen. Zeventien anderen raakten gewond.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale mediaplatform Truth Social video's en foto's gedeeld van de verdachte. Op een video van een bewakingscamera is te zien hoe de verdachte langs de beveiligingscontrole voor het evenement probeert te stormen.
7 uur geleden