Georgische oud-president Saakasjvili beëindigt hongerstaking
TBILISI (ANP/AFP/DPA) - De Georgische oppositieleider en oud-president Micheil Saakasjvili heeft zijn wekenlange hongerstaking beëindigd. Dat gebeurde nadat de politicus was overgebracht naar een militair ziekenhuis in zijn thuisland, waar hij bij verstek was veroordeeld tot een jarenlange gevangenisstraf wegens machtsmisbruik.
Saakasjvili (53) ging anderhalve maand geleden in hongerstaking om te protesteren tegen zijn "illegale gevangenschap". Hij verloor donderdag het bewustzijn en verkeert volgens zijn artsen in levensgevaar. De autoriteiten brachten Saakasjvili zaterdagochtend vroeg over naar een ziekenhuis in de stad Gori, zei zijn advocaat. De politicus zou daar op de intensive care worden behandeld.
Saakasjvili was van 2004 tot 2013 president van Georgië en vertrok daarna naar het buitenland. De autoriteiten pakten hem begin oktober onmiddellijk op toen hij terugkwam in zijn thuisland, waar hij nog de gevangenisstraf van zes jaar moest uitzitten. De politicus heeft zijn veroordeling wegens machtsmisbruik altijd politiek gemotiveerd genoemd en eist een "eerlijk proces".
Woede
De ex-president heeft de afgelopen anderhalve week doorgebracht in een gevangenisziekenhuis, tot woede van zijn aanhangers. Die eisen dat Saakasjvili wordt overgebracht naar een normaal burgerziekenhuis, maar daar wil de regering niet aan meewerken. Toch heeft Saakasjvili nu besloten zijn hongerstaking te beëindigen, bevestigde zijn lijfarts.
De toestand van Saakasjvili wordt ook vanuit het buitenland nauwlettend gevolgd. De Verenigde Staten hebben Georgië opgeroepen zijn rechten te respecteren.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP) - De Global Sumud Flotilla, die op weg is naar Gaza met hulpgoederen, meldt dat militaire schepen ter hoogte van Cyprus zijn begonnen met het onderscheppen van de vloot. De Flotilla vertrok vorige week vanaf Turkije, nadat Israëlische troepen schepen eerder hadden onderschept bij Kreta. Aan boord van de Flotilla bevinden zich ook meerdere Nederlanders.
9 minuten geledenSEVILLA (ANP/RTR) - Een flinke nederlaag voor de Spaanse premier Pedro Sánchez. Zijn sociaaldemocratische partij (PSOE) heeft haar slechtste resultaat ooit behaald bij de verkiezingen in de zuidelijke regio Andalusië. PSOE wist 28 zetels te behalen. De conservatieve Volkspartij (PP) heeft de verkiezingen gewonnen met 53 zetels, maar verloor haar absolute meerderheid.
39 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - Door een aardbeving in het zuidwesten van China zijn maandag zeker twee mensen om het leven gekomen. De beving met een kracht van 5.2 trof de regio Guangxi. Het epicentrum van de beving lag bij de stad Liuzhou.
1 uur geledenGAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.
12 uur geledenSEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.
13 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.
14 uur geledenLIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.
14 uur geleden