Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Georgische oppositieleider zwaar mishandeld

Georgische oppositieleider zwaar mishandeld

TBILISI (ANP/RTR) - De voormalige Georgische premier Giorgi Gatsjaria is ernstig mishandeld en opgenomen in het ziekenhuis. Een woordvoerster van zijn politieke partij zegt dat Gatsjaria door meerdere mannen is aangevallen in een hotellobby in de kuststad Batoemi. "Hij is ernstig toegetakeld, maar heeft het overleefd."

Gatsjaria staat aan het hoofd van oppositiepartij Voor Georgië. Die houdt de regering verantwoordelijk. "Deze politiek gemotiveerde aanval is een schaamteloze poging de oppositie te intimideren en critici het zwijgen op te leggen", staat in een verklaring.

De afgelopen maanden zijn vaker oppositiefiguren en journalisten belaagd in het Kaukasusland. De woordvoerster van Gatsjaria zegt dat de identiteit van zijn aanvallers nog niet is vastgesteld. De partij wil dat camerabeelden van het hotel worden overhandigd aan de politie.

Georgië verkeert in een politieke crisis sinds de omstreden verkiezingsoverwinning van regeringspartij Georgische Droom vorig jaar. Die partij zegt de komende jaren niet te willen praten over EU-toetreding, tot woede van veel burgers.

Meer uit Buitenland

Bosnië zet twee Servische diplomaten uit om uitvaart Mladić

SARAJEVO (ANP/AFP) - Bosnië zet twee Servische diplomaten het land uit omdat meerdere ministers de uitvaart van Ratko Mladić in Belgrado hadden bijgewoond. Minister van Buitenlandse Zaken Elmedin Konaković heeft de defensiegezant en een adviseur van de Servische inlichtingendienst opgedragen te vertrekken.

32 minuten geleden
Landen willen handel met illegale nederzettingen aanpakken

LONDEN (ANP) - Een groep van twaalf landen heeft aangekondigd de handel in goederen met illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever te willen aanpakken. Landen kunnen zelf maatregelen nemen of die op Europees niveau steunen, stellen Canada, Denemarken, Finland, Frankrijk, IJsland, Ierland, Noorwegen, Polen, Portugal, Spanje, Zweden en het Verenigd Koninkrijk in een verklaring.

34 minuten geleden
Zelensky hoopt op gesprekken met Rusland en VS later deze maand

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt dat een ontmoeting tussen Oekraïense, Russische en Amerikaanse onderhandelaars nog later deze maand kan plaatsvinden. Dat zei hij nadat de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner afgelopen weekend een bezoek hadden gebracht aan Moskou en Kyiv.

2 uur geleden
IJsland ontbiedt VS-ambassadeur om omstreden kaart Trump

REYKJAVIK (ANP/RTR) - De IJslandse minister van Buitenlandse Zaken Thorgerdur Katrín Gunnarsdóttir heeft de Amerikaanse ambassadeur in IJsland Billy Long ontboden. Zij deed dit omdat president Donald Trump maandag een kaart plaatste op zijn sociale mediaplatform Truth Social. Op deze kaart waren IJsland, Groenland, Canada, Mexico, de VS en het gebied ten zuiden ervan tot en met Panama en de Caraïben bedekt door de Amerikaanse vlag.

2 uur geleden
Verdachte van sabotageaanvallen op Duits stroomnet opgepakt

BERLIJN (ANP) - De Duitse politie heeft de voortvluchtige verdachte van een reeks sabotageaanvallen op de elektriciteitsvoorziening opgepakt. Hij werd aangehouden in de buurt van een energiecentrale niet ver van Zuid-Limburg en had explosieven bij zich, meldt de politie.

3 uur geleden
Leider Ceuta vraagt Brussel om hulp bij 'onhoudbare situatie'

BRUSSEL (ANP) - De lokale leider van de Spaanse exclave Ceuta, Juan Jesús Vivas, vraagt de EU om hulp bij de "onhoudbare situatie". Die is ontstaan nadat eind juli 80.000 immigranten vanuit Marokko Ceuta binnenkwamen. Vivas wil onder meer geld om de grenzen beter te beschermen en voor humanitaire hulp, zei hij dinsdag tijdens een persconferentie in het Europees Parlement. Daarnaast wil hij dat de EU-grensbewakingsdienst Frontex en het Asielagentschap van de EU zichtbaarder aanwezig zijn in Ceuta.

3 uur geleden
VK draagt 100 miljoen pond bij aan luchtverdediging voor Oekraïne

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk gaat 100 miljoen Britse pond (116 miljoen euro) bijdragen aan een luchtverdedigingspakket voor Oekraïne voor de winter. Het gaat om onder meer felbegeerde Patriot-luchtverdedigingsraketten, maakte de regering in Londen dinsdag bekend. Die worden voor Oekraïne gekocht in de Verenigde Staten.

6 uur geleden