Georgische oppositieleider zwaar mishandeld
TBILISI (ANP/RTR) - De voormalige Georgische premier Giorgi Gatsjaria is ernstig mishandeld en opgenomen in het ziekenhuis. Een woordvoerster van zijn politieke partij zegt dat Gatsjaria door meerdere mannen is aangevallen in een hotellobby in de kuststad Batoemi. "Hij is ernstig toegetakeld, maar heeft het overleefd."
Gatsjaria staat aan het hoofd van oppositiepartij Voor Georgië. Die houdt de regering verantwoordelijk. "Deze politiek gemotiveerde aanval is een schaamteloze poging de oppositie te intimideren en critici het zwijgen op te leggen", staat in een verklaring.
De afgelopen maanden zijn vaker oppositiefiguren en journalisten belaagd in het Kaukasusland. De woordvoerster van Gatsjaria zegt dat de identiteit van zijn aanvallers nog niet is vastgesteld. De partij wil dat camerabeelden van het hotel worden overhandigd aan de politie.
Georgië verkeert in een politieke crisis sinds de omstreden verkiezingsoverwinning van regeringspartij Georgische Droom vorig jaar. Die partij zegt de komende jaren niet te willen praten over EU-toetreding, tot woede van veel burgers.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/DPA) - Na een richtingenstrijd binnen de Poolse rechts-populistische PiS-partij, is het nu definitief tot een breuk gekomen. Meer dan dertig parlementariërs hebben zich afgesplitst van de oppositiepartij.
21 minuten geledenALMOROX (ANP/AFP) - Twee grote natuurbranden, 50 en 65 kilometer ten westen van Madrid, voegen zich volgens de autoriteiten samen tot één grote bosbrand. Deze brand is nog steeds niet onder controle. Dat komt onder meer door de wind, de droge lucht en het droge terrein. Talrijke dorpen zijn in de regio ontruimd uit voorzorg. Ook zijn in plaatsen de bewoners opgedragen thuis te blijven met de ramen dicht.
56 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Bij Russische aanvallen op de regio rond de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn vrijdag zes doden gevallen, meldt president Volodymyr Zelensky. Bij bombardementen op de oostelijke stad Slovjansk vielen daarnaast vijf doden en negen gewonden, zei de gouverneur eerder.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De Britse premier Andy Burnham is voor het eerst aan het werk gegaan in de nieuwe noordelijke vestiging van het premierskantoor Downing Street 10 in Manchester, de stad waar hij tot voor kort burgemeester was. Burnham sprak van "misschien wel de beste dag van mijn leven".
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft geregeld dat er meerdere blusvliegtuigen naar Frankrijk en Spanje worden gestuurd om te helpen bij de bosbranden, laat een woordvoerder vrijdag weten. Naar Frankrijk zijn drie vliegtuigen en twee helikopters gestuurd. Spanje krijgt vier blusvliegtuigen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft een aantal wijzigingen in zijn kabinet doorgevoerd, die voortkomen uit het opstappen van Jens Spahn als fractievoorzitter van de regeringspartij CDU. Daardoor is een aantal mensen doorgeschoven. Hun posities moesten ook weer worden gevuld. Merz kondigde bovendien voor de komende dagen nog meer veranderingen aan in de samenstelling van het kabinet.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez noemt de bosbranden in het land een "dramatische situatie". Hij zegt dat de overheid alle mogelijke middelen inzet om ze te bestrijden. Daarnaast vroeg hij de EU om vier blusvliegtuigen, meldt het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.
3 uur geleden