Georgische oppositieleider zwaar mishandeld
TBILISI (ANP/RTR) - De voormalige Georgische premier Giorgi Gatsjaria is ernstig mishandeld en opgenomen in het ziekenhuis. Een woordvoerster van zijn politieke partij zegt dat Gatsjaria door meerdere mannen is aangevallen in een hotellobby in de kuststad Batoemi. "Hij is ernstig toegetakeld, maar heeft het overleefd."
Gatsjaria staat aan het hoofd van oppositiepartij Voor Georgië. Die houdt de regering verantwoordelijk. "Deze politiek gemotiveerde aanval is een schaamteloze poging de oppositie te intimideren en critici het zwijgen op te leggen", staat in een verklaring.
De afgelopen maanden zijn vaker oppositiefiguren en journalisten belaagd in het Kaukasusland. De woordvoerster van Gatsjaria zegt dat de identiteit van zijn aanvallers nog niet is vastgesteld. De partij wil dat camerabeelden van het hotel worden overhandigd aan de politie.
Georgië verkeert in een politieke crisis sinds de omstreden verkiezingsoverwinning van regeringspartij Georgische Droom vorig jaar. Die partij zegt de komende jaren niet te willen praten over EU-toetreding, tot woede van veel burgers.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De burgemeester van het achtste arrondissement in Parijs roept op tot een verbod op bijeenkomsten op de Champs-Élysées rond de viering van de bekerwinst van Paris Saint-Germain. Dat melden Franse media als Le Monde.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zondag bekendgemaakt dat het bezig is zijn grondoperaties in het zuiden van Libanon uit te breiden. De operatie in Beaufort Ridge en het gebied van Wadi al-Saluki is enkele dagen geleden al begonnen, aldus de verklaring.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag geprobeerd om verschillende voorwaarden van een voorgestelde deal met Iran te wijzigen. Dat meldden Amerikaanse media zaterdag op basis van geïnformeerde bronnen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De knallen die zaterdag in het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts zijn gehoord, werden veroorzaakt door een meteoor die op weg naar de aarde uit elkaar barstte. Dat meldt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Op de Champs-Élysées in Parijs is het onrustig nadat Paris-Saint-Germain (PSG) in Boedapest de Champions League won. Op meerdere plekken in Parijs gingen menigtes de straat op, wat leidde tot rellen. Tot nu toe zijn er in de Franse hoofdstad zeker 235 mensen aangehouden. Het is niet duidelijk hoeveel van hen zijn gearresteerd. Eerder op de avond lag het aantal arrestaties op zeker 45.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - De regio Parijs is zaterdagavond gestopt met het openbaar vervoer per bus. De menigtes, onder wie relschoppers, maken het voor personeel en reizigers onmogelijk veilig te rijden. De Parijse voetbalclub Paris-Saint-Germain (PSG) heeft in Boedapest na strafschoppen de Champions League gewonnen en in heel de Parijse regio zijn feestvierders de straat op gegaan.
12 uur geledenBOSTON (ANP) - In het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts is een enorme knal gehoord en hebben mensen de politie om opheldering gevraagd. Politiebureaus in de regio melden dat ze overstelpt zijn met telefoontjes maar geen antwoord weten.
13 uur geleden