Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Georgische oppositieleider zwaar mishandeld

Georgische oppositieleider zwaar mishandeld

TBILISI (ANP/RTR) - De voormalige Georgische premier Giorgi Gatsjaria is ernstig mishandeld en opgenomen in het ziekenhuis. Een woordvoerster van zijn politieke partij zegt dat Gatsjaria door meerdere mannen is aangevallen in een hotellobby in de kuststad Batoemi. "Hij is ernstig toegetakeld, maar heeft het overleefd."

Gatsjaria staat aan het hoofd van oppositiepartij Voor Georgië. Die houdt de regering verantwoordelijk. "Deze politiek gemotiveerde aanval is een schaamteloze poging de oppositie te intimideren en critici het zwijgen op te leggen", staat in een verklaring.

De afgelopen maanden zijn vaker oppositiefiguren en journalisten belaagd in het Kaukasusland. De woordvoerster van Gatsjaria zegt dat de identiteit van zijn aanvallers nog niet is vastgesteld. De partij wil dat camerabeelden van het hotel worden overhandigd aan de politie.

Georgië verkeert in een politieke crisis sinds de omstreden verkiezingsoverwinning van regeringspartij Georgische Droom vorig jaar. Die partij zegt de komende jaren niet te willen praten over EU-toetreding, tot woede van veel burgers.

Meer uit Buitenland

Dodental bij explosie legerbasis Bolivia opgelopen

VIACHA (ANP) - Het bevestigde dodental door een explosie op een legerbasis in de Boliviaanse plaats Viacha is opgelopen tot negen. Dat maakten de autoriteiten van het land bekend.

22 minuten geleden
Zwarte dozen van verongelukt vrachtvliegtuig in Miami gevonden

MIAMI (ANP) - De zwarte dozen van het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air dat zondag op de internationale luchthaven van Miami van de landingsbaan schoot en tegen meerdere voertuigen botste, zijn gevonden, aldus voorzitter van de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB Jennifer Homendy maandag.

1 uur geleden
Werk neergelegd in Eiffeltoren om wegsturen vrouwelijk personeel

PARIJS (ANP/AFP/DPA) - Personeel van de Eiffeltoren heeft maandag het werk neergelegd uit verontwaardiging over een besluit om vrouwelijk personeel weg te sturen. Dat gebeurde toen een hindoeïstische groep onlangs de populaire bezienswaardigheid bezocht.

5 uur geleden
Macron wil Europees verbod sociale media voor kinderen onder 15

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron wil dat de toegang tot sociale media voor jongeren onder de 15 jaar in Europa wordt verboden. Dat blijkt uit een brief die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De brief is gericht aan voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. De Franse president vraagt in de brief om een Europese wet, nadat de Franse Grondwettelijke Raad in augustus Frans wetgeving verwierp.

5 uur geleden
Duizenden betogen in Berlijn tegen AfD

BERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden mensen hebben bij de stadspoort Brandenburger Tor in Berlijn gedemonstreerd tegen de radicaal-rechtse partij Alternative für Deutschland (AfD). De politie schat dat er ongeveer 5000 demonstranten meededen. Het protest verliep zonder grote incidenten.

7 uur geleden
Finland rondt bouw af van grenshek bij Rusland

HELSINKI (ANP/DPA) - Finland heeft de bouw afgerond van zo'n 200 kilometer hekwerk aan de grens met Rusland. Het project heeft ongeveer 380 miljoen euro gekost, meldt publieke omroep Yle.

7 uur geleden
Mladić begraven in Servië, duizenden mensen nemen afscheid

BELGRADO (ANP/AFP/RTR) - De veroordeelde oorlogsmisdadiger Ratko Mladić is begraven in Servië. Duizenden mensen namen afscheid van hem. Het was een van de grootste openbare begrafenissen in Servië in decennia.

9 uur geleden