Georgisch parlement stemt omstreden wet weg
TBILISI (ANP/AFP) - Het Georgische parlement heeft de omstreden wet over "buitenlandse agenten" weggestemd. Slechts één parlementariër heeft voor de plannen gestemd, 35 waren tegen. De regeringspartij kondigde donderdag al aan de wet te laten vallen, na de grootschalige protesten die waren uitgebroken.
Georgiërs gingen vanaf dinsdagavond massaal de straat op tegen de wet, die de vrijheid van media en maatschappelijke organisaties ernstig kon inperken. Groeperingen met meer dan 20 procent financiering uit het buitenland zouden voortaan worden aangemerkt als 'buitenlandse agent'. De demonstranten vrezen dat critici van de regering zo het zwijgen opgelegd kon worden en dat die regels de Europese aspiraties van Tbilisi zouden dwarsbomen.
Ondanks het terugtrekken van de wet zijn de protesten niet gestopt. De Georgische oppositie eist eerst garanties van de regering dat hun land "een stevige pro-Westerse koers" vaart. Ook tijdens de stemming van vrijdag stonden honderden actievoerders buiten het parlement te protesteren.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Oeganda is het zwaarst getroffen door de bezuinigingen op de bestrijding van hiv en aids door de regering van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt het Aidsfonds op basis van voorlopige analyses. Door het stopzetten van Amerikaanse hulp via USAID en PEPFAR, het Amerikaanse programma tegen hiv en aids, is het aantal hiv-besmettingen onder pasgeboren baby's sterk toegenomen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gezegd dat de stop op asielbesluiten in de Verenigde Staten "nog lange tijd" zal duren. De maatregel werd ingevoerd nadat vorige week bij het Witte Huis twee reservisten van de National Guard waren neergeschoten en een van hen om het leven kwam. De verdachte is een Afghaanse statushouder.
3 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, reist maandag naar Moskou, aldus een Amerikaanse functionaris. Witkoff ontmoet de Russische president Vladimir Poetin naar verwachting op dinsdag.
8 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio waren de gesprekken met een Oekraïense delegatie zondag in Florida "zeer productief". Hij voegde eraan toe dat er "nog meer werk" nodig is om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen.
10 uur geledenDHAKA (ANP/AFP) - Een commissie die is ingesteld om een gewelddadige muiterij te onderzoeken waarbij zestien jaar geleden tientallen hoge legerofficieren werden gedood, heeft geconcludeerd dat voormalig premier Sheikh Hasina opdracht had gegeven tot de moorden.
12 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in een toespraak de Libanese bevolking opgeroepen in het verdeelde en door crisis geteisterde land te blijven. Hij deed dat in het presidentiële paleis in Libanon, waar hij zondagmiddag aankwam.
13 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - In de Amerikaanse staat Florida zijn gesprekken begonnen tussen een Oekraïense delegatie en de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, speciaal gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner. Namens Oekraïne zijn onder anderen topfunctionaris Roestem Oemjerov en onderminister Sergiy Kyslytsya aanwezig.
14 uur geleden