Georgiër Kvaratskhelia hoopt op EK-zege en shirt Ronaldo
GELSENKIRCHEN (ANP/BELGA) - Aanvaller Khvicha Kvaratskhelia van debutant Georgië hoopt woensdag bij het EK-duel met Portugal op kwalificatie voor de knock-outfase en het shirt van tegenstander Cristiano Ronaldo. "Het is altijd al een droom van mij geweest om tegen hem te spelen. Ik hoop dat we winnen en dat Ronaldo me zijn shirt geeft", lachte de Georgische sterspeler op de persconferentie.
Georgië staat laatste in groep F met 1 punt, maar is met een zege op het al geplaatste Portugal zeker van de achtste finales. "We zullen gemotiveerder aan de aftrap verschijnen dan Portugal, omdat zij al door zijn", zei Kvaratskhelia. "Veel mensen dachten dat we ons niet zouden kwalificeren voor het EK en hier zijn we dan. Alles is mogelijk. Zelfs als je 1 procent kans hebt, moet je het erop wagen."
"We zullen proberen een nieuwe bladzijde in onze geschiedenis te schrijven. Ik heb nog niet het beste van mezelf getoond en hoop dat tegen Portugal wel te doen", aldus de aanvaller van het Italiaanse Napoli.
De wedstrijd tussen Georgië en Portugal begint woensdag om 21.00 uur, net als het duel tussen groepsgenoten Turkije en Tsjechië. Turkije heeft 3 punten, Tsjechië staat op 1 punt.
Meer uit Voetbal
SASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.
11 uur geledenMARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.
11 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.
13 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder Anis Hadj Moussa aan de hervatting van de Eredivisie. De Algerijn plaatste zich dinsdagavond samen met Ramiz Zerrouki van FC Twente voor de kwartfinales van de Afrika Cup. Algerije won in Rabat na verlenging met 1-0 van de Democratische Republiek Congo en treft Nigeria in de strijd om een plek bij de laatste vier. Hadj Moussa mist dat duel door een schorsing.
14 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het tot de zomer lopende contract van aanvaller Braydon Manu ontbonden. De 28-jarige Duitser met Ghanese roots maakte al enkele maanden geen deel meer uit van de selectie.
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag keert terug bij FC Twente. De 55-jarige oud-trainer van onder meer Ajax, Manchester United en Bayer Leverkusen gaat bij de Enschedeërs aan de slag als technisch directeur. Ten Hag ondertekent een contract tot de zomer van 2028.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-doelman Plamen Andreev maakt het seizoen af bij Lech Poznan. De Poolse club huurt de 21-jarige Bulgaar en heeft daarna de optie om hem te kopen. Dat meldt Lech Poznan op de clubwebsite.
14 uur geleden