Georgiër Kvaratskhelia hoopt op EK-zege en shirt Ronaldo
GELSENKIRCHEN (ANP/BELGA) - Aanvaller Khvicha Kvaratskhelia van debutant Georgië hoopt woensdag bij het EK-duel met Portugal op kwalificatie voor de knock-outfase en het shirt van tegenstander Cristiano Ronaldo. "Het is altijd al een droom van mij geweest om tegen hem te spelen. Ik hoop dat we winnen en dat Ronaldo me zijn shirt geeft", lachte de Georgische sterspeler op de persconferentie.
Georgië staat laatste in groep F met 1 punt, maar is met een zege op het al geplaatste Portugal zeker van de achtste finales. "We zullen gemotiveerder aan de aftrap verschijnen dan Portugal, omdat zij al door zijn", zei Kvaratskhelia. "Veel mensen dachten dat we ons niet zouden kwalificeren voor het EK en hier zijn we dan. Alles is mogelijk. Zelfs als je 1 procent kans hebt, moet je het erop wagen."
"We zullen proberen een nieuwe bladzijde in onze geschiedenis te schrijven. Ik heb nog niet het beste van mezelf getoond en hoop dat tegen Portugal wel te doen", aldus de aanvaller van het Italiaanse Napoli.
De wedstrijd tussen Georgië en Portugal begint woensdag om 21.00 uur, net als het duel tussen groepsgenoten Turkije en Tsjechië. Turkije heeft 3 punten, Tsjechië staat op 1 punt.
Meer uit Voetbal
VERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
35 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
1 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim hield een dubbel gevoel over aan de 3-2-zege bij Telstar. Zijn team kwam na een 3-0-voorsprong nog in de problemen tegen tien man van de thuisploeg.
3 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajacied Youri Regeer denkt dat hij op tijd fit is voor de bekerwedstrijd bij AZ van komende woensdag. De middenvelder moest zondag tijdens de 3-2-overwinning bij Telstar geblesseerd het veld verlaten.
3 uur geledenPORTSMOUTH (ANP) - Arsenal staat in de vierde ronde van de FA Cup. De koploper uit de Premier League won zondag met 4-1 bij Portsmouth, dat in de competitie een niveau lager speelt dan Arsenal. De Braziliaan Gabriel Martinelli was met drie doelpunten de man van de wedstrijd bij The Gunners.
3 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajax-aanvoerder Davy Klaassen was na de 3-2-zege bij Telstar niet te spreken over het spel van de Amsterdammers in het laatste halfuur. De bezoekers gaven tegen tien man nog bijna een 3-0-voorsprong weg. "Ik sta hier met een ontevreden gevoel", zei de middenvelder.
3 uur geleden