Georgiër Kvaratskhelia hoopt op EK-zege en shirt Ronaldo
GELSENKIRCHEN (ANP/BELGA) - Aanvaller Khvicha Kvaratskhelia van debutant Georgië hoopt woensdag bij het EK-duel met Portugal op kwalificatie voor de knock-outfase en het shirt van tegenstander Cristiano Ronaldo. "Het is altijd al een droom van mij geweest om tegen hem te spelen. Ik hoop dat we winnen en dat Ronaldo me zijn shirt geeft", lachte de Georgische sterspeler op de persconferentie.
Georgië staat laatste in groep F met 1 punt, maar is met een zege op het al geplaatste Portugal zeker van de achtste finales. "We zullen gemotiveerder aan de aftrap verschijnen dan Portugal, omdat zij al door zijn", zei Kvaratskhelia. "Veel mensen dachten dat we ons niet zouden kwalificeren voor het EK en hier zijn we dan. Alles is mogelijk. Zelfs als je 1 procent kans hebt, moet je het erop wagen."
"We zullen proberen een nieuwe bladzijde in onze geschiedenis te schrijven. Ik heb nog niet het beste van mezelf getoond en hoop dat tegen Portugal wel te doen", aldus de aanvaller van het Italiaanse Napoli.
De wedstrijd tussen Georgië en Portugal begint woensdag om 21.00 uur, net als het duel tussen groepsgenoten Turkije en Tsjechië. Turkije heeft 3 punten, Tsjechië staat op 1 punt.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."
7 uur geledenBILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Bodø/Glimt en Club Brugge hebben zich toch nog geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Beide ploegen stonden voorafgaand aan de laatste speelronde nog buiten de top 24 van de ranglijst. Bodø won bij Atlético Madrid met 2-1. Brugge won thuis met 3-0 van Olympique Marseille.
8 uur geledenEINDHOVEN/AMSTERDAM (ANP) - PSV heeft in de competitiefase van de Champions League circa 46 miljoen euro verdiend. Ajax heeft bijna 44 miljoen euro aan premies van de UEFA bij elkaar gespeeld.
8 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft zich op spectaculaire wijze geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Een doelpunt van de doelman in de achtste minuut van de blessuretijd tegen Real Madrid betekende dat het doelsaldo van de Portugezen net goed genoeg was voor een plek in de top 24 van de ranglijst. Benfica won met 4-2 van de Madrilenen.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Vijf van de zes Engelse clubs gaan rechtstreeks door naar de achtste finales van de Champions League. Arsenal, dat woensdagavond met 3-2 won van Kairat Almaty uit Kazachstan, gaat als nummer 1 van de competitiefase naar de laatste zestien. Daarnaast eindigden Liverpool, Tottenham Hotspur, Chelsea en Manchester City bij de eerste acht clubs. Alleen Newcastle United is veroordeeld tot de tussenronde.
8 uur geleden