Georgiër Kvaratskhelia hoopt op EK-zege en shirt Ronaldo
GELSENKIRCHEN (ANP/BELGA) - Aanvaller Khvicha Kvaratskhelia van debutant Georgië hoopt woensdag bij het EK-duel met Portugal op kwalificatie voor de knock-outfase en het shirt van tegenstander Cristiano Ronaldo. "Het is altijd al een droom van mij geweest om tegen hem te spelen. Ik hoop dat we winnen en dat Ronaldo me zijn shirt geeft", lachte de Georgische sterspeler op de persconferentie.
Georgië staat laatste in groep F met 1 punt, maar is met een zege op het al geplaatste Portugal zeker van de achtste finales. "We zullen gemotiveerder aan de aftrap verschijnen dan Portugal, omdat zij al door zijn", zei Kvaratskhelia. "Veel mensen dachten dat we ons niet zouden kwalificeren voor het EK en hier zijn we dan. Alles is mogelijk. Zelfs als je 1 procent kans hebt, moet je het erop wagen."
"We zullen proberen een nieuwe bladzijde in onze geschiedenis te schrijven. Ik heb nog niet het beste van mezelf getoond en hoop dat tegen Portugal wel te doen", aldus de aanvaller van het Italiaanse Napoli.
De wedstrijd tussen Georgië en Portugal begint woensdag om 21.00 uur, net als het duel tussen groepsgenoten Turkije en Tsjechië. Turkije heeft 3 punten, Tsjechië staat op 1 punt.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan in de komende drie wedstrijden in de Champions League niet beschikken over aanvaller Luis Díaz. De Europese voetbalbond UEFA heeft de Colombiaan voor drie duels geschorst na zijn rode kaart in de wedstrijd tegen Paris Saint-Germain. Díaz kreeg die voor een overtreding op Achraf Hakimi.
17 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong keert terug in de selectie van FC Porto. De spits is hersteld van een knieblessure en krijgt zaterdag van trainer Francesco Farioli speeltijd in een bekerduel met Sintrense.
19 uur geledenALKMAAR (ANP) - Zinho Vanheusden heeft zijn loopbaan beëindigd. De Belgische verdediger, in het verleden ook actief voor AZ, liep bij het Spaanse Marbella voor de derde keer een zware knieblessure op. "Met verdriet, maar vooral met trots kijk ik terug", schrijft hij op Instagram.
21 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de halve finale van de Davis Cup tegen België. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Raphaël Collignon, die dertig plaatsen lager staat op de mondiale tennisladder: 6-3 6-4.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - Ronald Ruijtenberg, André van Ginkel, Arthur Leenders, Wolf Nathan en Robert Kramer vormen het nieuwe bestuur van de zogenoemde Sterkhouders, die al een kwart van de aandelen van Vitesse bezitten. De vijf regionale ondernemers willen de club uit Arnhem overnemen.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
1 dag geleden