Georgiër Kvaratskhelia hoopt op EK-zege en shirt Ronaldo
GELSENKIRCHEN (ANP/BELGA) - Aanvaller Khvicha Kvaratskhelia van debutant Georgië hoopt woensdag bij het EK-duel met Portugal op kwalificatie voor de knock-outfase en het shirt van tegenstander Cristiano Ronaldo. "Het is altijd al een droom van mij geweest om tegen hem te spelen. Ik hoop dat we winnen en dat Ronaldo me zijn shirt geeft", lachte de Georgische sterspeler op de persconferentie.
Georgië staat laatste in groep F met 1 punt, maar is met een zege op het al geplaatste Portugal zeker van de achtste finales. "We zullen gemotiveerder aan de aftrap verschijnen dan Portugal, omdat zij al door zijn", zei Kvaratskhelia. "Veel mensen dachten dat we ons niet zouden kwalificeren voor het EK en hier zijn we dan. Alles is mogelijk. Zelfs als je 1 procent kans hebt, moet je het erop wagen."
"We zullen proberen een nieuwe bladzijde in onze geschiedenis te schrijven. Ik heb nog niet het beste van mezelf getoond en hoop dat tegen Portugal wel te doen", aldus de aanvaller van het Italiaanse Napoli.
De wedstrijd tussen Georgië en Portugal begint woensdag om 21.00 uur, net als het duel tussen groepsgenoten Turkije en Tsjechië. Turkije heeft 3 punten, Tsjechië staat op 1 punt.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.
5 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
19 uur geledenBAKOE (ANP) - Newcastle United heeft een zeer ruime zege geboekt in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Qarabag. De nummer 10 van Engeland won met 6-1 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Anthony Gordon was nog voor rust goed voor vier doelpunten.
19 uur geledenZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino is "geschokt" en "bedroefd" door het vermeende racisme tegen Vinícius Júnior dinsdagavond in het Champions League-duel tussen Benfica en Real Madrid. Dat heeft de voorzitter van de FIFA in een verklaring aan het ANP laten weten. "Er is absoluut geen plaats voor racisme in onze sport en in de samenleving. Alle relevante belanghebbenden moeten actie ondernemen en de verantwoordelijken ter verantwoording roepen", aldus Infantino in een verklaring.
23 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.
1 dag geleden