Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Georgië en Noord-Macedonië vechten uit wie Oranje treft op EK

Georgië en Noord-Macedonië vechten uit wie Oranje treft op EK

TBLISI (ANP) - Georgië en Noord-Macedonië vechten donderdagavond in de laatste ronde van de play-offs uit wie een ticket voor het Europees kampioenschap voetbal van komende zomer grijpt. De winnaar plaatst zich voor groep D, waarin het Nederland, Oekraïne en Oostenrijk treft. Georgië en Noord-Macedonië kwalificeerden zich nog nooit voor een eindronde waardoor de uitslag hoe dan ook historisch wordt. Een portret van de twee relatief jonge voetbalnaties.

Georgië speelde op 27 mei 1990 zijn eerste interland terwijl het land op dat moment formeel nog onderdeel was van de Sovjet-Unie. Pas een jaar later werd Georgië onafhankelijk. Oranje speelde nog nooit een wedstrijd tegen het land, dat de 86e plaats op de FIFA-wereldranglijst bezet. Sinds 2016 staat bondscoach Vladimír Weiss, een Slowaak, aan het hoofd van de ploeg. Hij won 16 van zijn 45 wedstrijden.

Tijdens het kwalificatietoernooi voor het komende EK eindigde het land vierde in groep D, met onder meer Zwitserland en Denemarken. Alleen Gibraltar sprokkelde minder punten bij elkaar dan de formatie van bondscoach Weiss. Guram Kashia, Valeri Qazaishvili (beide met een verleden bij Vitesse) en Giorgi Aburjania (verleden bij FC Twente) zijn bekende selectiespelers.

Noord-Macedonië

Noord-Macedonië was altijd onderdeel van Joegoslavië en werkte pas op 13 oktober 1993 zijn eerste interland af, toen nog onder de naam Macedonië. Op 25 januari 2019 werd de naam van het land na een conflict met Griekenland veranderd in Noord-Macedonië. De nationale voetbalploeg is de huidige nummer 65 van de FIFA-wereldranglijst en staat onder leiding van bondscoach Igor Angelovski. Het Nederlands elftal trof Macedonië vier keer. Dat leverde twee zeges voor Oranje en twee remises op.

In poule G van het kwalificatietoernooi finishte Noord-Macedonië derde achter Oostenrijk en Polen, en hield het onder meer het Israël van PSV'er Eran Zahavi onder zich. Blikvangers van de nationale ploeg zijn spits Goran Pandev, met een verleden bij Italiaanse topploegen als Internazionale en Lazio, en Elif Elmas van Napoli. Darko Velkovski speelt bij HNK Rijeka, en stond enkele weken terug nog tegenover AZ in de Europa League.

In de Nations League stonden Georgië en Noord-Macedonië de afgelopen maanden al twee keer tegenover elkaar. Beide wedstrijden in groep C eindigden in 1-1, en Noord-Macedonië kreeg twee keer een rode kaart.

Meer uit Voetbal

Panathinaikos speelt gelijk in aanloop naar duel met Feyenoord

THESSALONIKI (ANP) - Panathinaikos reist met een gelijkspel op zak af naar Rotterdam voor het duel met Feyenoord in de Europa League. De Griekse club verspeelde in de competitiewedstrijd tegen Aris in Thessaloniki een voorsprong en speelde met 1-1 gelijk.

37 minuten geleden
Heracles-trainer na 'nachtmerrie': ik ben verantwoordelijk

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo-trainer Bas Sibum sprak na de thuisnederlaag van 7-0 tegen Feyenoord van een "nachtmerrie". Een deel van de supporters vroeg om het vertrek van de oud-speler van de club.

1 uur geleden
Kampioen Liverpool lijdt tegen United vierde nederlaag op rij

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool lijkt het winnen verleerd. De ploeg van trainer Arne Slot leed tegen Manchester United de vierde nederlaag op rij (1-2). De kampioen verloor de afgelopen weken ook van Crystal Palace, Chelsea en Galatasaray in de Champions League.

1 uur geleden
Van Persie wil dat Feyenoord na 7-0 'nederig en hongerig' blijft

ALMELO (ANP) - Trainer Robin van Persie van Feyenoord vindt het na de ruime zege op Heracles Almelo (0-7) belangrijk dat zijn spelers "hongerig en nederig" blijven. Dat vertelde hij tijdens een persconferentie in Almelo.

1 uur geleden
Borges draagt eerste treffer als Feyenoorder op aan overleden oma

ALMELO (ANP) - Gonçalo Borges heeft zijn eerste doelpunt als speler van Feyenoord opgedragen aan zijn in september overleden oma. "Het is een lastige tijd geweest, voor mij en mijn familie. Deze is voor mijn oma", sprak de Portugese buitenspeler na de zege van 7-0 van de Rotterdammers bij Heracles Almelo tijdens een persconferentie.

2 uur geleden
Feyenoord laat Heracles week voor topper tegen PSV kansloos

ALMELO (ANP) - Feyenoord heeft zich een week voor de topper in de Eredivisie tegen PSV niet bovenmatig hoeven in te spannen. De Rotterdammers lieten hekkensluiter Heracles Almelo kansloos (0-7) en beginnen de ontmoeting met de regerend kampioen in De Kuip daardoor met een voorsprong van 3 punten.

2 uur geleden
Feyenoord klopt Heracles (0-7), topscorer Ueda scoort drie keer

ALMELO (ANP) - Koploper Feyenoord heeft in de Eredivisie een eenvoudige zege behaald op Heracles Almelo. De Rotterdammers wonnen in Overijssel met liefst 7-0 van de hekkensluiter.

2 uur geleden