Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Georgië en Noord-Macedonië vechten uit wie Oranje treft op EK

Georgië en Noord-Macedonië vechten uit wie Oranje treft op EK

TBLISI (ANP) - Georgië en Noord-Macedonië vechten donderdagavond in de laatste ronde van de play-offs uit wie een ticket voor het Europees kampioenschap voetbal van komende zomer grijpt. De winnaar plaatst zich voor groep D, waarin het Nederland, Oekraïne en Oostenrijk treft. Georgië en Noord-Macedonië kwalificeerden zich nog nooit voor een eindronde waardoor de uitslag hoe dan ook historisch wordt. Een portret van de twee relatief jonge voetbalnaties.

Georgië speelde op 27 mei 1990 zijn eerste interland terwijl het land op dat moment formeel nog onderdeel was van de Sovjet-Unie. Pas een jaar later werd Georgië onafhankelijk. Oranje speelde nog nooit een wedstrijd tegen het land, dat de 86e plaats op de FIFA-wereldranglijst bezet. Sinds 2016 staat bondscoach Vladimír Weiss, een Slowaak, aan het hoofd van de ploeg. Hij won 16 van zijn 45 wedstrijden.

Tijdens het kwalificatietoernooi voor het komende EK eindigde het land vierde in groep D, met onder meer Zwitserland en Denemarken. Alleen Gibraltar sprokkelde minder punten bij elkaar dan de formatie van bondscoach Weiss. Guram Kashia, Valeri Qazaishvili (beide met een verleden bij Vitesse) en Giorgi Aburjania (verleden bij FC Twente) zijn bekende selectiespelers.

Noord-Macedonië

Noord-Macedonië was altijd onderdeel van Joegoslavië en werkte pas op 13 oktober 1993 zijn eerste interland af, toen nog onder de naam Macedonië. Op 25 januari 2019 werd de naam van het land na een conflict met Griekenland veranderd in Noord-Macedonië. De nationale voetbalploeg is de huidige nummer 65 van de FIFA-wereldranglijst en staat onder leiding van bondscoach Igor Angelovski. Het Nederlands elftal trof Macedonië vier keer. Dat leverde twee zeges voor Oranje en twee remises op.

In poule G van het kwalificatietoernooi finishte Noord-Macedonië derde achter Oostenrijk en Polen, en hield het onder meer het Israël van PSV'er Eran Zahavi onder zich. Blikvangers van de nationale ploeg zijn spits Goran Pandev, met een verleden bij Italiaanse topploegen als Internazionale en Lazio, en Elif Elmas van Napoli. Darko Velkovski speelt bij HNK Rijeka, en stond enkele weken terug nog tegenover AZ in de Europa League.

In de Nations League stonden Georgië en Noord-Macedonië de afgelopen maanden al twee keer tegenover elkaar. Beide wedstrijden in groep C eindigden in 1-1, en Noord-Macedonië kreeg twee keer een rode kaart.

Meer uit Voetbal

Fitte Mbappé in selectie van Real voor kraker in München

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.

7 uur geleden
Nieuwe bondscoach Queiroz gaat met Ghana naar WK

ACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.

8 uur geleden
Manchester United voelt zich benadeeld na nederlaag tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.

10 uur geleden
Manchester United met tien man onderuit tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.

20 uur geleden
Liverpool-trainer Slot geeft hoop op vervolg in CL niet op

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.

1 dag geleden
Egurrola kijkt met Oranje uit naar duel met Franse teamgenoten

ZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.

1 dag geleden
FC Utrecht legt Telstar-trainer Correia vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.

1 dag geleden