Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Georgië en Noord-Macedonië vechten uit wie Oranje treft op EK

Georgië en Noord-Macedonië vechten uit wie Oranje treft op EK

TBLISI (ANP) - Georgië en Noord-Macedonië vechten donderdagavond in de laatste ronde van de play-offs uit wie een ticket voor het Europees kampioenschap voetbal van komende zomer grijpt. De winnaar plaatst zich voor groep D, waarin het Nederland, Oekraïne en Oostenrijk treft. Georgië en Noord-Macedonië kwalificeerden zich nog nooit voor een eindronde waardoor de uitslag hoe dan ook historisch wordt. Een portret van de twee relatief jonge voetbalnaties.

Georgië speelde op 27 mei 1990 zijn eerste interland terwijl het land op dat moment formeel nog onderdeel was van de Sovjet-Unie. Pas een jaar later werd Georgië onafhankelijk. Oranje speelde nog nooit een wedstrijd tegen het land, dat de 86e plaats op de FIFA-wereldranglijst bezet. Sinds 2016 staat bondscoach Vladimír Weiss, een Slowaak, aan het hoofd van de ploeg. Hij won 16 van zijn 45 wedstrijden.

Tijdens het kwalificatietoernooi voor het komende EK eindigde het land vierde in groep D, met onder meer Zwitserland en Denemarken. Alleen Gibraltar sprokkelde minder punten bij elkaar dan de formatie van bondscoach Weiss. Guram Kashia, Valeri Qazaishvili (beide met een verleden bij Vitesse) en Giorgi Aburjania (verleden bij FC Twente) zijn bekende selectiespelers.

Noord-Macedonië

Noord-Macedonië was altijd onderdeel van Joegoslavië en werkte pas op 13 oktober 1993 zijn eerste interland af, toen nog onder de naam Macedonië. Op 25 januari 2019 werd de naam van het land na een conflict met Griekenland veranderd in Noord-Macedonië. De nationale voetbalploeg is de huidige nummer 65 van de FIFA-wereldranglijst en staat onder leiding van bondscoach Igor Angelovski. Het Nederlands elftal trof Macedonië vier keer. Dat leverde twee zeges voor Oranje en twee remises op.

In poule G van het kwalificatietoernooi finishte Noord-Macedonië derde achter Oostenrijk en Polen, en hield het onder meer het Israël van PSV'er Eran Zahavi onder zich. Blikvangers van de nationale ploeg zijn spits Goran Pandev, met een verleden bij Italiaanse topploegen als Internazionale en Lazio, en Elif Elmas van Napoli. Darko Velkovski speelt bij HNK Rijeka, en stond enkele weken terug nog tegenover AZ in de Europa League.

In de Nations League stonden Georgië en Noord-Macedonië de afgelopen maanden al twee keer tegenover elkaar. Beide wedstrijden in groep C eindigden in 1-1, en Noord-Macedonië kreeg twee keer een rode kaart.

Meer uit Voetbal

Spits Isak (Liverpool) geopereerd aan enkel en breuk in kuitbeen

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.

10 uur geleden
Neres helpt Napoli met twee doelpunten aan Supercup

RIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië.

10 uur geleden
KRC Genk stelt Hayen aan als nieuwe trainer

BRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.

13 uur geleden
Neymar succesvol geopereerd aan linkerknie

SAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.

13 uur geleden
Japans international Minamino scheurt kruisband, WK onzeker

MONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.

15 uur geleden
Slory verlengt bij Feyenoord en maakt seizoen af bij Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Jaden Slory maakt het seizoen af bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer huurt de 20-jarige vleugelspeler van Feyenoord. Hij stond in de belangstelling van meerdere clubs. Slory koos voor Go Ahead Eagles omdat hij goede herinneringen bewaart aan trainer Melvin Boel, die hij tijdens zijn periode bij FC Dordrecht leerde kennen.

17 uur geleden
Fortuna Sittard breekt met onwillige hoofdsponsor

SITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de samenwerking met hoofdsponsor syNeo per direct beëindigd. Het Duitse cosmeticabedrijf wilde niet langer voldoen aan de contractuele verplichtingen, meldt de Limburgse club uit de Eredivisie op zijn website. Volgens regionale omroep L1 zou het bedrijf jaarlijks 600.000 euro inbrengen en betrof het een contract van vijf seizoenen.

18 uur geleden