Georgia krijgt speciale jury in onderzoek naar Trump
ATLANTA (ANP) - In de Amerikaanse staat Georgia heeft een rechter het verzoek van de openbaar aanklager goedgekeurd om een zogeheten grand jury in te stellen in het onderzoek naar de poging van Donald Trump om de verkiezingsresultaten in die staat in 2020 te vernietigen. In Georgia is het bij wet verboden om dat te doen.
Een grand jury is een jury van burgers die in het Amerikaanse strafrecht bevoegd is om gerechtelijke procedures te voeren, mogelijk crimineel gedrag te onderzoeken en te bepalen of strafrechtelijke vervolging moet worden ingesteld. Openbaar aanklager Fani Willis van de staat doet sinds een jaar onderzoek naar Trump en kan nu getuigen dagvaarden die voor de grand jury moeten verschijnen.
Het onderzoek van Willis richt zich op een telefoontje dat toenmalig president Trump pleegde naar Brad Raffensperger, die in Georgia verantwoordelijk was voor het certificeren van de verkiezingsresultaten. Trump zou druk hebben uitgeoefend op Raffensperger en hem gevraagd hebben 11.780 stemmen "te vinden", waarmee Trump de staat zou hebben gewonnen.
Raffensperger heeft geweigerd vrijwillig (zonder dagvaarding) mee te werken aan het onderzoek van Willis.
Het grand jury-proces begint op 2 mei en zal twaalf maanden duren.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zal binnenkort Rusland aandoen, meldt een Kremlinverslaggever op gezag van Witkoffs Russische evenknie, Kirill Dmitriev.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Regeringen van EU-landen bespreken of voormalig president van de Europese Centrale Bank Mario Draghi of voormalig bondskanselier Angela Merkel de EU zou kunnen vertegenwoordigen in mogelijke onderhandelingen met de Russische president Vladimir Poetin over de oorlog in Oekraïne. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times.
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft zijn Russische collega Vladimir Poetin ontvangen voor een topontmoeting. Dit gebeurde minder dan een week na het ontspanningsinitiatief van hun Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump in Beijing, aldus Russische staatsmedia.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Met recordprijzen voor werken van onder anderen Jackson Pollock, Constantin Brâncuși en Mark Rothko staan de voorjaarsveilingen in New York in bloei. Volgens cijfers van persbureau AFP zijn er in mei in New York al twaalf werken verkocht voor meer dan 30 miljoen dollar, waaronder twee die de grens van 100 miljoen dollar overschreden.
7 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft beloofd om voor vrijdag driehonderd politieke gevangenen vrij te laten.
7 uur geledenBEIJING (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is met ceremonieel onthaal aangekomen in China voor zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Op beelden van Al Jazeera is te zien hoe Poetin uit zijn vliegtuig stapt en onder meer wordt ontvangen door een groep schoolkinderen die met vlaggetjes zwaaien. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg bij zijn bezoek vorige week een vergelijkbaar onthaal.
14 uur geledenMARMARIS (ANP) - Op zo'n 200 kilometer voor de kust van Gaza is de laatste livestream met de boten van de Global Sumud Flotilla uitgevallen. De boot Sirius met zes opvarenden lijkt de laatste boot te zijn die door Israël is onderschept bij een poging de blokkade naar het Palestijnse gebied te breken en daar noodhulp te bieden.
14 uur geleden