Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Georgia krijgt speciale jury in onderzoek naar Trump

Georgia krijgt speciale jury in onderzoek naar Trump

ATLANTA (ANP) - In de Amerikaanse staat Georgia heeft een rechter het verzoek van de openbaar aanklager goedgekeurd om een zogeheten grand jury in te stellen in het onderzoek naar de poging van Donald Trump om de verkiezingsresultaten in die staat in 2020 te vernietigen. In Georgia is het bij wet verboden om dat te doen.

Een grand jury is een jury van burgers die in het Amerikaanse strafrecht bevoegd is om gerechtelijke procedures te voeren, mogelijk crimineel gedrag te onderzoeken en te bepalen of strafrechtelijke vervolging moet worden ingesteld. Openbaar aanklager Fani Willis van de staat doet sinds een jaar onderzoek naar Trump en kan nu getuigen dagvaarden die voor de grand jury moeten verschijnen.

Het onderzoek van Willis richt zich op een telefoontje dat toenmalig president Trump pleegde naar Brad Raffensperger, die in Georgia verantwoordelijk was voor het certificeren van de verkiezingsresultaten. Trump zou druk hebben uitgeoefend op Raffensperger en hem gevraagd hebben 11.780 stemmen "te vinden", waarmee Trump de staat zou hebben gewonnen.

Raffensperger heeft geweigerd vrijwillig (zonder dagvaarding) mee te werken aan het onderzoek van Willis.

Het grand jury-proces begint op 2 mei en zal twaalf maanden duren.

Meer uit Buitenland

Italië levert Nord Stream-verdachte over aan Duitsland

ROME (ANP/AFP) - Italië heeft een verdachte van de aanslag op de Nord Stream-pijpleidingen overgeleverd aan Duitsland. De Oekraïense man wordt gezien als een sleutelfiguur bij het opblazen van de onderzeese pijpleidingen in 2022.

36 minuten geleden
EU-parlement wil meer betrokkenheid nationale parlementen bij EU

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat nationale parlementen meer betrokken worden bij de besluitvorming van de EU. 337 Europarlementariërs stemden voor een rapport dat daar aanbevelingen voor doet, 245 stemden tegen.

59 minuten geleden
Europarlement wil hardere acties EU tegen oorlog in Soedan

STRAATSBURG (ANP) - De EU en de EU-lidstaten moeten meer en hardere acties ondernemen tegen de oorlog en de humanitaire crisis in Soedan, vindt het Europees Parlement. De EU moet onder andere sancties opleggen aan belangrijke commandanten van de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) en het Soedanese leger (SAF).

1 uur geleden
Dodental brand Hongkong loopt op, miljoenen voor getroffenen

HONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 65. De regering zet een fonds van 300 miljoen Hongkongse dollar (ruim 33 miljoen euro) op om de getroffen bewoners te helpen.

1 uur geleden
Militair aangetreden als nieuwe leider Guinee-Bissau

BISSAU (ANP/RTR/AFP) - De krijgsmacht van Guinee-Bissau heeft na een staatsgreep een hoge militair naar voren geschoven om het land te leiden. Generaal Horta Nta Na Man trad donderdag aan als interim-leider.

1 uur geleden
Levenslang voor man die echtgenote in brand stak in Duitse tram

ERFURT (ANP/DPA) - Een man die zijn vrouw in brand stak in een Duitse tram, heeft daarvoor een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. De rechter vergeleek de poging tot femicide met een "openbare executie".

2 uur geleden
Dodental stijgt na overstromingen en aardverschuivingen Sumatra

JAKARTA (ANP/RTR) - Het dodental na de overstromingen en aardverschuivingen op het Indonesische eiland Sumatra blijft oplopen. De lokale autoriteiten zeggen dat zeker 61 mensen om het leven zijn gekomen.

3 uur geleden