Georgia krijgt speciale jury in onderzoek naar Trump
ATLANTA (ANP) - In de Amerikaanse staat Georgia heeft een rechter het verzoek van de openbaar aanklager goedgekeurd om een zogeheten grand jury in te stellen in het onderzoek naar de poging van Donald Trump om de verkiezingsresultaten in die staat in 2020 te vernietigen. In Georgia is het bij wet verboden om dat te doen.
Een grand jury is een jury van burgers die in het Amerikaanse strafrecht bevoegd is om gerechtelijke procedures te voeren, mogelijk crimineel gedrag te onderzoeken en te bepalen of strafrechtelijke vervolging moet worden ingesteld. Openbaar aanklager Fani Willis van de staat doet sinds een jaar onderzoek naar Trump en kan nu getuigen dagvaarden die voor de grand jury moeten verschijnen.
Het onderzoek van Willis richt zich op een telefoontje dat toenmalig president Trump pleegde naar Brad Raffensperger, die in Georgia verantwoordelijk was voor het certificeren van de verkiezingsresultaten. Trump zou druk hebben uitgeoefend op Raffensperger en hem gevraagd hebben 11.780 stemmen "te vinden", waarmee Trump de staat zou hebben gewonnen.
Raffensperger heeft geweigerd vrijwillig (zonder dagvaarding) mee te werken aan het onderzoek van Willis.
Het grand jury-proces begint op 2 mei en zal twaalf maanden duren.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse rapper Sean 'Diddy' Combs, die veroordeeld is voor zedenmisdrijven, heeft Donald Trump om gratie gevraagd. Dat zei de Amerikaanse president in een interview met The New York Times. Het verzoek bereikte hem per brief. Trump zei dat hij niet heeft overwogen het verzoek in te willigen.
18 minuten geledenPORTLAND (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben twee mensen neergeschoten in Portland, in de staat Oregon. Dat meldt de politie. De slachtoffers, een man en een vrouw, zijn naar het ziekenhuis gebracht. Hun toestand is onbekend.
20 minuten geledenLONDEN (ANP) - Bijna 80.000 huishoudens in het zuidwesten van het Verenigd Koninkrijk zitten zonder stroom door storm Goretti, meldt de BBC. Op de Scilly-eilanden, een kleine eilandengroep ten westen van Engeland, werd een windsnelheid van 159 kilometer per uur geregistreerd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft de subsidies voor zorgverzekeringen, die eind vorig jaar waren verlopen, nieuw leven ingeblazen. Dit biedt hoop aan miljoenen Amerikanen die te maken hebben gekregen met forse premiestijgingen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De ICE-agent die in Minneapolis een 37-jarige vrouw doodschoot, was maanden eerder door een auto meegesleurd en gewond geraakt, zei de Amerikaanse vicepresident JD Vance donderdag. De agent schoot de vrouw dood terwijl zij met haar auto probeerde weg te rijden van een aantal ICE-agenten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Astronauten van het Internationale Ruimtestation (ISS) keren eerder terug naar de aarde vanwege een "medische situatie" bij een van de bemanningsleden, heeft de NASA bekendgemaakt. De toestand van het bemanningslid is stabiel, zei directeur Jared Isaacman van de ruimtevaartorganisatie tijdens een persconferentie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance waarschuwt Europese leiders zijn chef, president Donald Trump, serieus te nemen. Hij zei dit op een vraag over Groenland, dat volgens Trump beter onderdeel van de VS kan zijn dan een autonoom deel van het Deense koninkrijk. In Washington wordt gesproken over mogelijkheden het grootste eiland ter wereld, met 57.000 inwoners, te kopen of gewoon in te nemen.
4 uur geleden