Georgia: bericht van Reuters dat staat Trump aanklaagt incorrect
ATLANTA (ANP/RTR) - De Amerikaanse staat Georgia leek volgens persbureau Reuters van plan om voormalig president Donald Trump aan te klagen op beschuldiging van onder meer afpersing, samenzwering en valse verklaringen in de nasleep van de presidentsverkiezingen van 2020. Het Openbaar Ministerie van Georgia stelt echter dat het bericht van Reuters incorrect was.
"Het bericht van Reuters dat die aanklachten zijn ingediend, is onjuist. Verder kunnen we geen commentaar geven", zei een woordvoerder van het kantoor van de officier van justitie.
De nieuwsorganisatie had zich gebaseerd op een document dat gepubliceerd was op de website van de rechtbank van Fulton County. Het bewuste document was volgens Reuters gedateerd op 14 augustus. Het noemde Trump bij naam en kwalificeerde de zaak tegen de oud-president als "open", aldus Reuters. Het document is niet meer beschikbaar op de website van de rechtbank.
Als Trump in Georgia wordt aangeklaagd, zou dat zijn vierde keer in minder dan vijf maanden zijn, en de tweede zaak die voortvloeit uit zijn pogingen om zijn verlies in de presidentsverkiezingen van 2020 ongedaan te maken. Een grand jury buigt zich nog over de vraag of Trump daadwerkelijk wordt aangeklaagd.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Een mogelijk zelfmoordbriefje van zedendelinquent Jeffrey Epstein ligt al bijna zeven jaar in een rechtbank in New York, buiten het zicht van onderzoekers. Dat schrijft de krant The New York Times, die de rechter heeft gevraagd het document vrij te geven.
43 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft in de Senaat afstand genomen van een naderende deadline voor de oorlog in het Midden-Oosten. In de wet staat dat de president vijandelijkheden na zestig dagen alleen mag voortzetten met toestemming van het Congres, maar volgens Hegseth moet de periode waarin een bestand geldt daarin niet worden meegenomen.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op het Libanese dorp Zebdine zijn zes mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Volgens het ministerie komt het totaal aantal doden dat donderdag viel door Israëlisch vuur daarmee op vijftien.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is blij dat een nieuwe persoon is gekozen om premier te worden in Irak. Hij feliciteerde de beoogde regeringschef Ali al-Zaidi en stelde een "fantastisch nieuw hoofdstuk" in het vooruitzicht in de relatie tussen de landen.
1 uur geledenVENETIË (ANP) - De jury van de Biënnale van Venetië is opgestapt. Dat gebeurde nadat onrust was ontstaan over de deelname van landen als Rusland aan de internationale kunsttentoonstelling.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Congres heeft een begroting aangenomen voor het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS). Daarmee komt een einde aan de gedeeltelijke shutdown waar de VS al meer dan twee maanden mee kampen. Afgelopen maand werd dezelfde begroting al aangenomen door de Amerikaanse Senaat.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een nieuw kunstwerk van de Britse straatkunstenaar Banksy is opgedoken in het centrum van Londen. Het gaat om een standbeeld van een man in pak die een vlag vasthoudt en zijn zicht belemmert.
3 uur geleden