Georgia: bericht van Reuters dat staat Trump aanklaagt incorrect
ATLANTA (ANP/RTR) - De Amerikaanse staat Georgia leek volgens persbureau Reuters van plan om voormalig president Donald Trump aan te klagen op beschuldiging van onder meer afpersing, samenzwering en valse verklaringen in de nasleep van de presidentsverkiezingen van 2020. Het Openbaar Ministerie van Georgia stelt echter dat het bericht van Reuters incorrect was.
"Het bericht van Reuters dat die aanklachten zijn ingediend, is onjuist. Verder kunnen we geen commentaar geven", zei een woordvoerder van het kantoor van de officier van justitie.
De nieuwsorganisatie had zich gebaseerd op een document dat gepubliceerd was op de website van de rechtbank van Fulton County. Het bewuste document was volgens Reuters gedateerd op 14 augustus. Het noemde Trump bij naam en kwalificeerde de zaak tegen de oud-president als "open", aldus Reuters. Het document is niet meer beschikbaar op de website van de rechtbank.
Als Trump in Georgia wordt aangeklaagd, zou dat zijn vierde keer in minder dan vijf maanden zijn, en de tweede zaak die voortvloeit uit zijn pogingen om zijn verlies in de presidentsverkiezingen van 2020 ongedaan te maken. Een grand jury buigt zich nog over de vraag of Trump daadwerkelijk wordt aangeklaagd.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse staatstelevisie lijkt gehackt te zijn. Er waren zondag korte tijd toespraken te zien van de Amerikaanse president Donald Trump en Reza Pahlavi, de zoon van de laatste Iraanse vorst.
33 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer denkt niet dat de Amerikaanse president Donald Trump echt militaire actie tegen Groenland overweegt. Dat zei hij bij een persconferentie over de hogere importheffingen waarmee Trump dreigt. Die zouden gelden voor de landen die vorige week een klein aantal militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder ook Nederland.
46 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is uitgenodigd om toe te treden tot de vredesraad voor Gaza van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat maakte het Kremlin bekend. Rusland zou het voorstel nog bestuderen.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het dodental door de treinbotsing in het zuiden van Spanje is nog niet definitief. Dat liet minister van Transport Óscar Puente weten via X.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump koppelt zijn uitlatingen over Groenland aan het niet winnen van de Nobelprijs voor de Vrede. Dat blijkt uit een brief aan de Noorse premier Jonas Gahr Støre die persbureau Bloomberg in handen heeft. "Gezien het feit dat uw land heeft besloten mij de Nobelprijs voor de Vrede niet toe te kennen voor het beëindigen van 8 oorlogen PLUS, voel ik me niet langer verplicht om puur aan vrede te denken."
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de treincrash in Spanje is opgelopen tot 39. Ook raakten zeker 152 personen gewond, zeggen bronnen tegen omroep RTVE.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social zijn dreigement richting Groenland herhaald. "De NAVO zegt al twintig jaar lang tegen Denemarken dat 'ze de Russische dreiging bij Groenland moet weghouden'. Helaas is Denemarken er niet in geslaagd er iets aan te doen. Nu is het tijd en het zal gebeuren!", schrijft Trump op Truth Social.
6 uur geleden