Georgia: bericht van Reuters dat staat Trump aanklaagt incorrect
ATLANTA (ANP/RTR) - De Amerikaanse staat Georgia leek volgens persbureau Reuters van plan om voormalig president Donald Trump aan te klagen op beschuldiging van onder meer afpersing, samenzwering en valse verklaringen in de nasleep van de presidentsverkiezingen van 2020. Het Openbaar Ministerie van Georgia stelt echter dat het bericht van Reuters incorrect was.
"Het bericht van Reuters dat die aanklachten zijn ingediend, is onjuist. Verder kunnen we geen commentaar geven", zei een woordvoerder van het kantoor van de officier van justitie.
De nieuwsorganisatie had zich gebaseerd op een document dat gepubliceerd was op de website van de rechtbank van Fulton County. Het bewuste document was volgens Reuters gedateerd op 14 augustus. Het noemde Trump bij naam en kwalificeerde de zaak tegen de oud-president als "open", aldus Reuters. Het document is niet meer beschikbaar op de website van de rechtbank.
Als Trump in Georgia wordt aangeklaagd, zou dat zijn vierde keer in minder dan vijf maanden zijn, en de tweede zaak die voortvloeit uit zijn pogingen om zijn verlies in de presidentsverkiezingen van 2020 ongedaan te maken. Een grand jury buigt zich nog over de vraag of Trump daadwerkelijk wordt aangeklaagd.
Meer uit Buitenland
AOMORI (ANP/AFP/RTR) - Ten oosten van de Japanse stad Aomori, in het Kamikita-district, heeft voor de kust een aardbeving plaatsgevonden met een kracht van ruim 7. De beving was aanleiding om direct een tsunamiwaarschuwing uit te vaardigen, meldt het Japanse NHK. Zeker enkele duizenden mensen moesten een veilig heenkomen zoeken.
3 uur geledenSANTA CRUZ (ANP/DPA) - Een vierde persoon is overleden door het jongste incident met hoge golven op het Canarische eiland Tenerife. Een vrouw die zondag na een hartstilstand werd opgenomen in een ziekenhuis, stierf daar. Naar een andere vrouw wordt nog gezocht. Eerder waren al drie lichamen geborgen. Onder de doden zijn twee Slovaken.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Asiel en Migratie hebben maandag ingestemd met nieuwe, strengere terugkeerregels voor asielzoekers die niet in de EU mogen blijven. Een van de onderdelen van het akkoord is dat EU-lidstaten 'terugkeerhubs' in derde landen mogen realiseren voor afgewezen asielzoekers. Nederland wil zo'n centrum in Oeganda opzetten en is daarover al een paar maanden met het Afrikaanse land in gesprek.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische politie heeft een inval gedaan bij het kantoor van de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) in Oost-Jeruzalem, meldt UNRWA-chef Philippe Lazzarini. Hij schrijft op X dat de agenten de VN-vlag hebben neergehaald en vervangen door een Israëlische vlag.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Asiel en Migratie hebben een politiek akkoord bereikt over de verdeling van asielzoekers over de EU, de zogeheten solidariteitspool. Daarin wordt jaarlijks aangegeven welke landen asielzoekers moeten overnemen van landen die de instroom niet aankunnen. In 2026 moeten 21.000 asielzoekers worden overgenomen, zo is afgesproken. Landen kunnen ook kiezen voor het afkopen ervan, voor 20.000 euro per asielzoeker.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky gaat maandag naar Brussel om met NAVO-topman Mark Rutte en EU-kopstukken te overleggen over de nieuwste Amerikaanse vredesplannen. Behalve Rutte spreekt Zelensky de voorzitters van de Europese Commissie en van de raad van EU-regeringsleiders, Ursula von der Leyen en António Costa.
6 uur geledenKYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Grondgebied is nog steeds het "meest problematische onderwerp" in de onderhandelingen over vrede in Oekraïne. Dat meldt een ingewijde aan persbureau AFP. Volgens de bron is Rusland nog altijd niet van plan een akkoord te tekenen waarin Oekraïne geen grondgebied inlevert.
7 uur geleden