Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Georgia: bericht van Reuters dat staat Trump aanklaagt incorrect

Georgia: bericht van Reuters dat staat Trump aanklaagt incorrect

ATLANTA (ANP/RTR) - De Amerikaanse staat Georgia leek volgens persbureau Reuters van plan om voormalig president Donald Trump aan te klagen op beschuldiging van onder meer afpersing, samenzwering en valse verklaringen in de nasleep van de presidentsverkiezingen van 2020. Het Openbaar Ministerie van Georgia stelt echter dat het bericht van Reuters incorrect was.

"Het bericht van Reuters dat die aanklachten zijn ingediend, is onjuist. Verder kunnen we geen commentaar geven", zei een woordvoerder van het kantoor van de officier van justitie.

De nieuwsorganisatie had zich gebaseerd op een document dat gepubliceerd was op de website van de rechtbank van Fulton County. Het bewuste document was volgens Reuters gedateerd op 14 augustus. Het noemde Trump bij naam en kwalificeerde de zaak tegen de oud-president als "open", aldus Reuters. Het document is niet meer beschikbaar op de website van de rechtbank.

Als Trump in Georgia wordt aangeklaagd, zou dat zijn vierde keer in minder dan vijf maanden zijn, en de tweede zaak die voortvloeit uit zijn pogingen om zijn verlies in de presidentsverkiezingen van 2020 ongedaan te maken. Een grand jury buigt zich nog over de vraag of Trump daadwerkelijk wordt aangeklaagd.

Meer uit Buitenland

Burgemeester Kyiv: grote aanval op hoofdstad

KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft te maken met een grote Russische aanval, meldt de burgemeester van de stad, Vitali Klitsjko. "De vijand valt Kyiv aan met drones en ballistische raketten", schrijft de burgemeester op Telegram.

1 uur geleden
Trump en Xi starten ontmoeting in Beijing met handdruk

BEIJING (ANP) - De Chinese leider Xi Jinping heeft de Amerikaanse president Donald Trump donderdag met een handdruk in Beijing verwelkomd. De twee leiders zijn bij elkaar gekomen voor een topontmoeting over onder meer Iran, handel en Taiwan.

1 uur geleden
Minister: Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer

HAVANA (ANP) - Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer, zei de minister van Energie en Mijnbouw van het land. De hoofdstad Havana heeft te maken met de ergste stroomuitval in tientallen jaren door een Amerikaanse blokkade die het eiland van brandstof heeft afgesneden.

1 uur geleden
Rubio: VS zetten bij Straat van Hormuz in op hulp van China

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.

3 uur geleden
Kinderboekschrijfster die haar man vergiftigde krijgt levenslang

PARK CITY (ANP) - Een Amerikaanse vrouw die een kinderboek over rouw schreef nadat ze haar echtgenoot had vergiftigd, is veroordeeld tot levenslang zonder mogelijkheid tot vervroegde vrijlating. Dat melden Amerikaanse media.

4 uur geleden
Lichaam tweede vermiste Amerikaanse militair gevonden in Marokko

TAN TAN (ANP) - Het lichaam van de tweede Amerikaanse militair die begin mei vermist raakte in Marokko tijdens een militaire oefening, is gevonden. Dat melden de Marokkaanse strijdkrachten.

5 uur geleden
VAE ontkennen berichten over geheim bezoek Netanyahu

ABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) ontkennen de berichten dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu onlangs het land heeft bezocht. Het kantoor van de Israëlische premier zei woensdag dat Netanyahu in het geheim een ontmoeting had gehad met de president van de VAE.

6 uur geleden