Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Georgia: bericht van Reuters dat staat Trump aanklaagt incorrect

Georgia: bericht van Reuters dat staat Trump aanklaagt incorrect

ATLANTA (ANP/RTR) - De Amerikaanse staat Georgia leek volgens persbureau Reuters van plan om voormalig president Donald Trump aan te klagen op beschuldiging van onder meer afpersing, samenzwering en valse verklaringen in de nasleep van de presidentsverkiezingen van 2020. Het Openbaar Ministerie van Georgia stelt echter dat het bericht van Reuters incorrect was.

"Het bericht van Reuters dat die aanklachten zijn ingediend, is onjuist. Verder kunnen we geen commentaar geven", zei een woordvoerder van het kantoor van de officier van justitie.

De nieuwsorganisatie had zich gebaseerd op een document dat gepubliceerd was op de website van de rechtbank van Fulton County. Het bewuste document was volgens Reuters gedateerd op 14 augustus. Het noemde Trump bij naam en kwalificeerde de zaak tegen de oud-president als "open", aldus Reuters. Het document is niet meer beschikbaar op de website van de rechtbank.

Als Trump in Georgia wordt aangeklaagd, zou dat zijn vierde keer in minder dan vijf maanden zijn, en de tweede zaak die voortvloeit uit zijn pogingen om zijn verlies in de presidentsverkiezingen van 2020 ongedaan te maken. Een grand jury buigt zich nog over de vraag of Trump daadwerkelijk wordt aangeklaagd.

Meer uit Buitenland

Astronauten na maanmissie: 'Aarde is reddingsboot in heelal'

N i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea

3 uur geleden
Persbureau Iran: gesprekken VS en Iran hervat

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

5 uur geleden
Netanyahu: Iraanse atoom- en raketprogramma's zijn vernietigd

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.

7 uur geleden
Kyiv: Rusland heeft paasbestand al honderden keren geschonden

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.

7 uur geleden
Media Iran: zaterdagavond of zondag nieuwe gespreksronde met VS

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De eerste rechtstreekse gesprekken tussen de Amerikaanse en Iraanse delegaties in Pakistan zijn beëindigd, schrijft het Iraanse persbureau Tasnim. Later zaterdagavond of zondag wordt een nieuwe onderhandelingsronde verwacht, melden Tasnim en staatsomroep IRIB.

8 uur geleden
Meer dan 2000 doden in Libanon door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.

9 uur geleden
Honderden arrestaties bij pro-Palestijns protest Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft meer dan tweehonderd demonstranten opgepakt bij een protest op Trafalgar Square. Pro-Palestijnse activisten hadden zich op het bekende plein verzameld om de verboden groepering Palestine Action te steunen. De regering plaatste de organisatie in juli op een lijst met terroristische organisaties. Een rechter oordeelde in februari dat dit verbod onwettig is.

9 uur geleden