Geopereerde wielrenner Evenepoel wil sterker terugkomen
BRUSSEL (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel is succesvol geopereerd aan de verwondingen die hij dinsdag tijdens een trainingsrit heeft opgelopen. "Ik ben gefocust om sterker terug te komen", laat de Belgische wielrenner via Instagram weten. "De comeback start nu."
Evenepoel heeft breuken aan een rib, rechterschouderblad en rechterhand overgehouden aan zijn botsing met een bestelbusje. Nader onderzoek bracht later ook nog kneuzingen aan beide longen en een uit de kom geschoten sleutelbeen aan het licht. Hij werd na de botsing naar het ziekenhuis in Anderlecht gebracht, waar de breuken werden vastgesteld. De 24-jarige Belg werd vervolgens verplaatst naar het ziekenhuis in Herentals, waar de andere verwondingen werden geconstateerd. Hij werd daar ook geopereerd.
Evenepoel was met een trainingsrit in de Belgische regio Gooik voorzichtig in voorbereiding op het nieuwe seizoen. Bij zijn botsing met een bestelbusje van postbedrijf Bpost brak zijn fiets in tweeën. Het is nog onduidelijk hoelang hij rust moet houden. "Met een breuk in mijn rib, schouderblad en hand, kneuzingen aan mijn longen en een ontwricht sleutelbeen zijn ook alle ligamenten in de buurt gescheurd", weet hij. "Het zal een lang avontuur worden, maar ik ben helemaal gefocust om sterker terug te komen. Stap voor stap."
Afgelopen zomer werd Evenepoel in Parijs olympisch kampioen op zowel de wegrit als de tijdrit.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
6 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
7 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
14 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
1 dag geleden