Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geopereerde wielrenner Evenepoel wil sterker terugkomen

Geopereerde wielrenner Evenepoel wil sterker terugkomen

BRUSSEL (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel is succesvol geopereerd aan de verwondingen die hij dinsdag tijdens een trainingsrit heeft opgelopen. "Ik ben gefocust om sterker terug te komen", laat de Belgische wielrenner via Instagram weten. "De comeback start nu."

Evenepoel heeft breuken aan een rib, rechterschouderblad en rechterhand overgehouden aan zijn botsing met een bestelbusje. Nader onderzoek bracht later ook nog kneuzingen aan beide longen en een uit de kom geschoten sleutelbeen aan het licht. Hij werd na de botsing naar het ziekenhuis in Anderlecht gebracht, waar de breuken werden vastgesteld. De 24-jarige Belg werd vervolgens verplaatst naar het ziekenhuis in Herentals, waar de andere verwondingen werden geconstateerd. Hij werd daar ook geopereerd.

Evenepoel was met een trainingsrit in de Belgische regio Gooik voorzichtig in voorbereiding op het nieuwe seizoen. Bij zijn botsing met een bestelbusje van postbedrijf Bpost brak zijn fiets in tweeën. Het is nog onduidelijk hoelang hij rust moet houden. "Met een breuk in mijn rib, schouderblad en hand, kneuzingen aan mijn longen en een ontwricht sleutelbeen zijn ook alle ligamenten in de buurt gescheurd", weet hij. "Het zal een lang avontuur worden, maar ik ben helemaal gefocust om sterker terug te komen. Stap voor stap."

Afgelopen zomer werd Evenepoel in Parijs olympisch kampioen op zowel de wegrit als de tijdrit.

Meer uit Sport

Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

6 minuten geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

46 minuten geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

1 uur geleden
NOC*NSF wil spoedoverleg met VWS over subsidieregeling clubs

ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.

3 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar grastoernooi van Rosmalen

DEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.

5 uur geleden
Atlete Felix wil in Amerikaanse estafetteploeg op Spelen 2028

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.

7 uur geleden
Talpa sluit deal met NOS over WK Voetbal 2026

HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.

22 uur geleden