Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geopereerde wielrenner Evenepoel wil sterker terugkomen

Geopereerde wielrenner Evenepoel wil sterker terugkomen

BRUSSEL (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel is succesvol geopereerd aan de verwondingen die hij dinsdag tijdens een trainingsrit heeft opgelopen. "Ik ben gefocust om sterker terug te komen", laat de Belgische wielrenner via Instagram weten. "De comeback start nu."

Evenepoel heeft breuken aan een rib, rechterschouderblad en rechterhand overgehouden aan zijn botsing met een bestelbusje. Nader onderzoek bracht later ook nog kneuzingen aan beide longen en een uit de kom geschoten sleutelbeen aan het licht. Hij werd na de botsing naar het ziekenhuis in Anderlecht gebracht, waar de breuken werden vastgesteld. De 24-jarige Belg werd vervolgens verplaatst naar het ziekenhuis in Herentals, waar de andere verwondingen werden geconstateerd. Hij werd daar ook geopereerd.

Evenepoel was met een trainingsrit in de Belgische regio Gooik voorzichtig in voorbereiding op het nieuwe seizoen. Bij zijn botsing met een bestelbusje van postbedrijf Bpost brak zijn fiets in tweeën. Het is nog onduidelijk hoelang hij rust moet houden. "Met een breuk in mijn rib, schouderblad en hand, kneuzingen aan mijn longen en een ontwricht sleutelbeen zijn ook alle ligamenten in de buurt gescheurd", weet hij. "Het zal een lang avontuur worden, maar ik ben helemaal gefocust om sterker terug te komen. Stap voor stap."

Afgelopen zomer werd Evenepoel in Parijs olympisch kampioen op zowel de wegrit als de tijdrit.

Meer uit Sport

Van Gerwen klopt Bunting na achterstand en bereikt finale

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.

6 uur geleden
Van Gerwen klopt Van Veen in kwartfinale Premier League

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.

7 uur geleden
Schaker Giri speelt remise en ziet koploper Sindarov uitlopen

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.

11 uur geleden
Alcaraz met moeite ten koste van Etcheverry door in Monaco

MONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.

11 uur geleden
Dartbond PDC weert trans vrouwen voortaan van vrouwentoernooien

LONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.

12 uur geleden
Van der Poel schat kansen in Roubaix hoger in dan in Vlaanderen

ROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.

13 uur geleden
Sabalenka mist graveltoernooi Stuttgart door blessure

STUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.

13 uur geleden