'Geoghegan Hart waardig winnaar van de Giro'
MILAAN (ANP) - Tao Geoghegan Hart is een waardig winnaar van de Ronde van Italië. "Dit is geen toevalstreffer", meent Bradley Wiggins, in 2012 winnaar van de Tour de France. "Ik hoop dat hij dit ook mag laten zien in de Tour de France en dat we de komende tien jaar over hem praten", zei de oud-renner op Eurosport.
De 25-jarige Geoghegan Hart kreeg onverwacht de rol van kopman bij Ineos-Grenadiers na het uitvallen van Geraint Thomas. De Brit won zondag verrassend de Giro nadat hij in de afsluitende tijdrit de Australiër Jay Hindley de roze trui afhandig maakte.
"Hij zal zelf misschien denken dat hij deze zege niet verdiend heeft en zich volgend jaar weer schikken in een rol als helper van renners als Thomas, Adam Yates en Egan Bernal, maar hij is een waardig kampioen. Voor het Britse wielrennen is het ook belangrijk een rolmodel te hebben", aldus Wiggins.
Ploeggenoot Thomas prees zijn ploeggenoot in zijn column in de The Telegraph. "Tao is ongelooflijk kalm gebleven. Omhoog klimmen in het algemeen klassement als er geen druk op staat is heel wat anders dan wanneer iedereen over je praat. Hij heeft dat in de laatste dagen van de Giro heel goed aangepakt", aldus de Brit, die in 2018 de Tour won.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennister Aryna Sabalenka heeft de vierde ronde van Wimbledon bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld was in twee sets te sterk voor Jelena Ostapenko (29) uit Letland: 6-4 6-4.
31 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is doorgedrongen tot de vierde ronde van Wimbledon. De 24-jarige Italiaan versloeg in zijn jacht op titelprolongatie op het grastoernooi in Londen de één jaar oudere Amerikaan Jenson Brooksby: 6-4 6-3 6-4.
1 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen vertrekt zaterdag als derde in de sprintrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 28-jarige Red Bull-coureur was op het circuit van Silverstone 0,321 seconde langzamer dan Lewis Hamilton, die in de Ferrari met 1.28,376 de beste tijd reed.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft op Wimbledon de vierde ronde bereikt. De 39-jarige Serviër versloeg de Fransman Arthur Rinderknech na een tiebreak in de vierde set: 7-5 6-4 1-6 7-6 (4).
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennissers Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn ook in het mannendubbelspel uitgeschakeld op Wimbledon. Het Nederlandse duo verloor in de tweede ronde van de Oostenrijker Neil Oberleitner en Petr Nouza uit Tsjechië: 6-1 6-2.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse tennissers spelen in september de wedstrijd in de Davis Cup tegen Colombia in de Maaspoort in Den Bosch. Dat meldde tennisbond KNLTB vrijdag. Het team van captain Paul Haarhuis werd bij de loting in februari gekoppeld aan Colombia.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is op basis van haar prestaties bij de Nederlandse kampioenschappen opgenomen in de trajectselectie voor de EK. Dat meldt turnbond KNGU. Turnsters in die selectie doen op 11 en 25 juli mee aan de EK-kwalificaties, waarna de vijfkoppige selectie voor het titeltoernooi bekend wordt.
11 uur geleden