Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Geoghegan Hart waardig winnaar van de Giro'

'Geoghegan Hart waardig winnaar van de Giro'

MILAAN (ANP) - Tao Geoghegan Hart is een waardig winnaar van de Ronde van Italië. "Dit is geen toevalstreffer", meent Bradley Wiggins, in 2012 winnaar van de Tour de France. "Ik hoop dat hij dit ook mag laten zien in de Tour de France en dat we de komende tien jaar over hem praten", zei de oud-renner op Eurosport.

De 25-jarige Geoghegan Hart kreeg onverwacht de rol van kopman bij Ineos-Grenadiers na het uitvallen van Geraint Thomas. De Brit won zondag verrassend de Giro nadat hij in de afsluitende tijdrit de Australiër Jay Hindley de roze trui afhandig maakte.

"Hij zal zelf misschien denken dat hij deze zege niet verdiend heeft en zich volgend jaar weer schikken in een rol als helper van renners als Thomas, Adam Yates en Egan Bernal, maar hij is een waardig kampioen. Voor het Britse wielrennen is het ook belangrijk een rolmodel te hebben", aldus Wiggins.

Ploeggenoot Thomas prees zijn ploeggenoot in zijn column in de The Telegraph. "Tao is ongelooflijk kalm gebleven. Omhoog klimmen in het algemeen klassement als er geen druk op staat is heel wat anders dan wanneer iedereen over je praat. Hij heeft dat in de laatste dagen van de Giro heel goed aangepakt", aldus de Brit, die in 2018 de Tour won.

Meer uit Sport

Korda schakelt Alcaraz uit in derde ronde van toernooi Miami

MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.

2 uur geleden
Visser snelt naar zilver op 60 meter horden bij WK indoor

TORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.

4 uur geleden
Motorcrosser Herlings tweede in Grote Prijs van Andalusië

ALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.

4 uur geleden
Dokter bekroont snelle opkomst met wereldtitel op de vijfkamp

TORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.

5 uur geleden
Chapple vijfde in finale 1500 meter op WK indooratletiek

TORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.

6 uur geleden
Visser wint weer een race en bereikt WK-finale 60 meter horden

TORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de finale van de 60 meter horden bereikt. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in de halve finales in een tijd van 7,82 seconden. Diezelfde tijd liep ze eerder op de dag ook in de series.

6 uur geleden
Motorcoureur Veijer in GP Brazilië achtste in Moto2

GOIÁS (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is als achtste geëindigd in de Grote Prijs van Brazilië in de Moto2. De 21-jarige coureur van Red Bull KTM Ajo zag de zege op het Autódromo Internacional Ayrton Senna in Goiás gaan naar de Spanjaard Daniel Holgado. Met Daniel Muñoz als tweede en Manuel González als derde was het podium geheel Spaans.

6 uur geleden