Genua opent nieuwe brug na instorten Morandibrug in 2018
GENUA (ANP/RTR) - De nieuwe snelwegbrug in het Italiaanse Genua die een ingestort viaduct vervangt, is geopend met een door corona bescheiden ceremonie. Bijna twee jaar geleden bezweek tijdens hevige regenval een groot deel van de oude Morandibrug, waardoor 43 mensen om het leven kwamen.
Het nieuwe bouwwerk, de San Giorgiobrug, is ontworpen door sterarchitect Renzo Piano, die uit Genua komt. Premier Conte ziet de opening en snelle herbouw als symbool van een "nieuw" Italië, dat onder meer gebukt gaat onder de gevolgen van de coronacrisis. De openingsplechtigheid begon met het noemen van de namen van de slachtoffers, gevolgd door een minuut stilte.
De nieuwe brug herstelt de verbinding van de stad met de luchthaven en havens. Over het viaduct loopt een belangrijke route naar Frankrijk. Het verkeer kan de brug later deze week in gebruik nemen.
Het is nog steeds onduidelijk waarom de Morandibrug uit 1967 op 14 augustus 2018 instortte. Justitie onderzoekt onder meer of er slecht onderhoud is gepleegd. De ondergang van de brug leidde tot politieke en financiële twisten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De VS hebben sancties opgelegd aan de Persian Gulf Strait Authority, de instantie die Iran heeft opgericht om de Straat van Hormuz te beheren. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Financiën woensdag bekend.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag gezegd dat hij zich geen zorgen maakt over de politieke gevolgen van een langdurig conflict met Iran. Hij deed die uitspraak tijdens een kabinetsvergadering in het Witte Huis.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS hebben de VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden, Francesca Albanese, opnieuw op een sanctielijst van individuen gezet. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën.
5 uur geleden