Genua opent nieuwe brug na instorten Morandibrug in 2018
GENUA (ANP/RTR) - De nieuwe snelwegbrug in het Italiaanse Genua die een ingestort viaduct vervangt, is geopend met een door corona bescheiden ceremonie. Bijna twee jaar geleden bezweek tijdens hevige regenval een groot deel van de oude Morandibrug, waardoor 43 mensen om het leven kwamen.
Het nieuwe bouwwerk, de San Giorgiobrug, is ontworpen door sterarchitect Renzo Piano, die uit Genua komt. Premier Conte ziet de opening en snelle herbouw als symbool van een "nieuw" Italië, dat onder meer gebukt gaat onder de gevolgen van de coronacrisis. De openingsplechtigheid begon met het noemen van de namen van de slachtoffers, gevolgd door een minuut stilte.
De nieuwe brug herstelt de verbinding van de stad met de luchthaven en havens. Over het viaduct loopt een belangrijke route naar Frankrijk. Het verkeer kan de brug later deze week in gebruik nemen.
Het is nog steeds onduidelijk waarom de Morandibrug uit 1967 op 14 augustus 2018 instortte. Justitie onderzoekt onder meer of er slecht onderhoud is gepleegd. De ondergang van de brug leidde tot politieke en financiële twisten.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt donderdagmiddag samen om de situatie in Iran te bespreken. Dat heeft de voorzitter van de raad laten weten.
2 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De eerste Franse militairen die het land naar Groenland stuurt, zijn vertrokken. Dat heeft president Emmanuel Macron aangekondigd. Hij maakte niet bekend om hoeveel militairen het gaat, maar zei wel dat er meer zullen volgen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.
3 uur geledenAUSTIN (ANP/AFP) - Het platform X van Elon Musk neemt maatregelen om te voorkomen dat AI-chatbot Grok beelden genereert waarop echte mensen zijn uitgekleed. Het bedrijf kondigde de ingreep alleen aan voor landen waar het delen van dergelijke beelden in strijd is met de wet.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.
5 uur geleden