Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Genoeg stembureauleden bij gemeentes, reserves niet overal rond

Genoeg stembureauleden bij gemeentes, reserves niet overal rond

DEN HAAG (ANP) - De meeste gemeentes denken genoeg stembureauleden te hebben voor de gemeenteraadsverkiezingen in maart, zo blijkt uit een rondgang van het ANP. Sommige gemeenten zijn nog wel op zoek naar leden voor op de reservelijsten, zodat er genoeg vervangers zijn bij eventuele uitval van stembureauleden door coronabesmettingen. Vorige week liet het ministerie van Binnenlandse Zaken nog weten dat gemeenten zorgen hebben geuit over zulke uitval kort voor de verkiezing.

In Amsterdam en Utrecht wordt er nog campagne gevoerd om extra stembureauleden, voorzitters en tellers werven. "Het stemmen en tellen op meerdere dagen is een hele operatie waar veel mensen voor nodig zijn", aldus een woordvoerder van de gemeente Utrecht. "Vooralsnog maken we ons geen zorgen of we genoeg mensen vinden." Het reservebestand in Amsterdam is tot nu toe voldoende, aldus een woordvoerder. "Maar we gaan wel campagne voeren om het wat meer aan te trekken, om nog wat extra achtervang te hebben."

In andere gemeenten, zoals Westervoort en Duiven, moeten er nog reservelijsten worden opgebouwd. Hoe groot het tekort precies is, kon een woordvoerder niet zeggen. "Maar er leven nog geen zorgen dat dit niet op tijd goed komt." De gemeente Dordrecht heeft voldoende leden gevonden en is bezig met het samenstellen van een reservebestand. "Corona kan tot afmeldingen leiden maar daar bereiden we ons op voor", aldus een woordvoerder.

Ondersteuning

Ook gemeenten Sittard-Geleen, Almelo en Hillegom geven aan goed op schema te liggen en voorzien geen problemen. "We zien geen aanleiding dat we geen volle bezetting plus achtervang zullen hebben", aldus een woordvoerder van de gemeente Sittard-Geleen. Gemeenten Edam-Volendam, Alphen aan den Rijn en Groningen zeggen inmiddels voldoende stembureauleden en reservecapaciteit te hebben gevonden.

Vorig jaar konden gemeenten tijdens de Tweede Kamerverkiezingen nog aanspraak maken op een zogenoemde 'reservepool' die door het ministerie werd ingericht. Omdat daar weinig gebruik van werd gemaakt, is die pool er dit jaar niet. Mochten gemeenten toch in de knel komen, dan kunnen zij een verzoek indienen voor ondersteuning bij de werving, aldus het ministerie. Hoeveel gemeenten zo'n verzoek hebben ingediend, kon het ministerie niet zeggen.

De verkiezingen zijn op woensdag 16 maart. Op een beperkt aantal stembureaus kan ook maandag en dinsdag al gestemd worden.

Meer uit Binnenland

Politie haalt actievoerders XR van spoor bij Utrecht Centraal

UTRECHT(ANP) - De politie heeft de actievoerders van Extinction Rebellion van het spoor bij Utrecht Centraal gehaald. De activisten, die willen dat het kabinet Israƫl per direct strengere sancties oplegt, betraden het spoor rond 13.15 uur. Daarvoor hielden enkele tientallen demonstranten een sit-in in de hal van het station.

9 minuten geleden
Activisten Extinction Rebellion betreden spoor Utrecht Centraal

UTRECHT (ANP) - Actievoerders van Extinction Rebellion hebben het spoor betreden bij Utrecht Centraal. Ongeveer twintig activisten staan op twee verschillende plekken op het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hebben een spandoek bij zich waarop staat 'Genocide spoort niet'.

25 minuten geleden
Jetten over Minnesma: onophoudelijke voorvechter voor klimaat

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft bedroefd gereageerd op het overlijden van Urgenda-voorvrouw Marjan Minnesma. "Ik herinner me haar als een onophoudelijke voorvechter voor de klimaatzaak", zegt Jetten op BlueSky over Minnesma. "Altijd creatief nadenkend en constructief meezoekend naar oplossingen."

1 uur geleden
Oprichter en directeur Marjan Minnesma van Urgenda overleden

ZAANDAM (ANP) - Marjan Minnesma, de oprichter en directeur van klimaatorganisatie Urgenda, is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de organisatie op haar website. Minnesma wordt de drijvende kracht achter Urgenda genoemd.

1 uur geleden
COA: zestig wachtende asielzoekers in aanmeldcentrum toegelaten

TER APEL (ANP) - Vrijdag hebben zo'n zestig mensen die voor het aanmeldcentrum in Ter Apel aan het wachten waren een plek in de opvanglocatie gekregen. Het gaat daarbij niet om kwetsbare mensen, voor wie ook de afgelopen dagen nog plek was. Dat is voor het eerst sinds woensdag werd besloten niet iedereen meer toe te laten, bevestigt een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).

1 uur geleden
Evenementen zetten extra water- en smeerpunten in wegens warmte

DEN HAAG (ANP) - Drinken, smeren, petje. Dat is het algemene advies bij veel evenementen dit pinksterweekend. In verband met de verwachte hoge temperaturen hebben organisatoren adviezen op hun websites gezet, zorgen ze veelal voor extra waterpunten en houden ze een extra oogje in het zeil.

2 uur geleden
Groningen biedt komende dagen nachtopvang asielzoekers Ter Apel

GRONINGEN (ANP) - Groningen gaat zaterdag, zondag en maandag nachtopvang bieden aan asielzoekers voor wie geen plek is in het opvangcentrum in Ter Apel. Burgemeester Roelien Kamminga heeft daarvoor een verzoek ontvangen van asielminister Bart van den Brink. De opvang vindt plaats in congrescentrum Hanzeplaza. Hoeveel asielzoekers daar de nacht gaan doorbrengen is nog niet bekend; dat is afhankelijk van de instroom, laat de gemeente weten.

2 uur geleden