Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Genoa stelt voormalig Frans international Vieira aan als coach

Genoa stelt voormalig Frans international Vieira aan als coach

GENUA (ANP/AFP) - Voetbalclub Genoa heeft de Fransman Patrick Vieira aangesteld als coach. Dat gebeurde een dag nadat de Italiaan Alberto Gilardino werd ontslagen als gevolg van de slechte resultaten van de club uit Genua die zeventiende staat in de Italiaanse Serie A. Vieira werd als speler met Frankrijk in 1998 in eigen land wereldkampioen en twee jaar later in Nederland Europees kampioen.

Vieira (48) kwam als middenvelder tussen 1996 en 2005 tot bijna driehonderd duels voor Arsenal en speelde verder onder meer bij AC Milan, Juventus en Internazionale. Als trainer was hij eerder werkzaam bij New York City (2016-2018), Nice (2018-2020) en Crystal Palace (2021-2023). Afgelopen zomer werd zijn contract bij Straatsburg voortijdig ontbonden.

Gilardino had Genoa sinds december 2022 onder zijn hoede en leidde de club uit de Serie B naar het hoogste niveau. In de Serie A eindigde de oudste club van het land vorig seizoen op de elfde plaats. Dit seizoen werd in twaalf competitieduels slechts twee keer gewonnen.

Meer uit Voetbal

Aanvaller Malen helpt AS Roma met twee doelpunten aan zege

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.

5 uur geleden
Drie verdachten aangehouden voor geweld na FC Utrecht-Feyenoord

UTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.

10 uur geleden
Real Madrid blijft in spoor van Barcelona met zege bij Valencia

VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.

1 dag geleden
Juventus redt in blessuretijd punt in thuisduel met Lazio

TURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.

1 dag geleden
PSG veel te sterk voor Marseille van De Lange en Timber: 5-0

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.

1 dag geleden
Koploper Internazionale boekt ruime zege bij Sassuolo

REGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.

1 dag geleden
Manchester City wint bij Liverpool na hectische slotfase

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.

1 dag geleden