Genoa stelt voormalig Frans international Vieira aan als coach
GENUA (ANP/AFP) - Voetbalclub Genoa heeft de Fransman Patrick Vieira aangesteld als coach. Dat gebeurde een dag nadat de Italiaan Alberto Gilardino werd ontslagen als gevolg van de slechte resultaten van de club uit Genua die zeventiende staat in de Italiaanse Serie A. Vieira werd als speler met Frankrijk in 1998 in eigen land wereldkampioen en twee jaar later in Nederland Europees kampioen.
Vieira (48) kwam als middenvelder tussen 1996 en 2005 tot bijna driehonderd duels voor Arsenal en speelde verder onder meer bij AC Milan, Juventus en Internazionale. Als trainer was hij eerder werkzaam bij New York City (2016-2018), Nice (2018-2020) en Crystal Palace (2021-2023). Afgelopen zomer werd zijn contract bij Straatsburg voortijdig ontbonden.
Gilardino had Genoa sinds december 2022 onder zijn hoede en leidde de club uit de Serie B naar het hoogste niveau. In de Serie A eindigde de oudste club van het land vorig seizoen op de elfde plaats. Dit seizoen werd in twaalf competitieduels slechts twee keer gewonnen.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
11 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
12 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
13 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
14 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
14 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
15 uur geleden