Genoa stelt voormalig Frans international Vieira aan als coach
GENUA (ANP/AFP) - Voetbalclub Genoa heeft de Fransman Patrick Vieira aangesteld als coach. Dat gebeurde een dag nadat de Italiaan Alberto Gilardino werd ontslagen als gevolg van de slechte resultaten van de club uit Genua die zeventiende staat in de Italiaanse Serie A. Vieira werd als speler met Frankrijk in 1998 in eigen land wereldkampioen en twee jaar later in Nederland Europees kampioen.
Vieira (48) kwam als middenvelder tussen 1996 en 2005 tot bijna driehonderd duels voor Arsenal en speelde verder onder meer bij AC Milan, Juventus en Internazionale. Als trainer was hij eerder werkzaam bij New York City (2016-2018), Nice (2018-2020) en Crystal Palace (2021-2023). Afgelopen zomer werd zijn contract bij Straatsburg voortijdig ontbonden.
Gilardino had Genoa sinds december 2022 onder zijn hoede en leidde de club uit de Serie B naar het hoogste niveau. In de Serie A eindigde de oudste club van het land vorig seizoen op de elfde plaats. Dit seizoen werd in twaalf competitieduels slechts twee keer gewonnen.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
39 minuten geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
52 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
9 uur geleden