
Genk in Belgische topper ruim langs Antwerp
GENK (ANP) - Racing Genk heeft de topper in de Belgische voetbalcompetitie tegen Antwerp met duidelijk cijfers gewonnen. De door Mark van Bommel getrainde landskampioen ging met liefst 3-0 onderuit en zag Genk op de ranglijst passeren.
Genk kwam al na tien minuten op voorsprong. De Gambiaan Alieu Fadera kapte Antwerp-aanvoerder Toby Alderweireld uit en verraste doelman Jean Butez met een schot in de korte hoek. Antwerp kwam weinig in de buurt van het doel van Maarten Vandevoordt. Een schot van Jurgen Ekkelenkamp verdween na ruim een half uur hoog over het Genkse doel. Het was pas de eerste serieuze kans voor de bezoekers.
De in de 69e minuut ingevallen Toluwalase Emmanuel Arokodare zorgde voor een voortijdige beslissing in de soms grimmige topper. Eerst scoorde de Let in de 75e minuut op aangeven van Yira Sor. Twee minuten later passeerde hij Butez beheerst in de verre hoek: 3-0. Vincent Janssen speelde het hele duel voor Antwerp. Van Bommel bracht Gyrano Kerk het laatste kwartier in het veld.
Genk staat voorlopig vierde, wel op ruime afstand van koploper Union.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Marcus Rashford heeft FC Barcelona de zege bezorgd bij Newcastle United in de Champions League. De Engelse spits zorgde voor beide doelpunten in de 2-1-overwinning van de Spaanse kampioen van trainer Hansi Flick.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City is de Champions League begonnen met een overwinning op Napoli. De ploeg van trainer Pep Guardiola won met 2-0 van de Italiaanse landskampioen, die lang met tien man speelde.
12 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben overtuigend het hoofdtoernooi van de Champions League bereikt. De landskampioen won ook de tweede wedstrijd tegen GKS Katowice met ruime cijfers. Na de 4-0-zege in Polen werd het in eigen huis 4-1.
13 uur geledenBRUGGE/KOPENHAGEN (ANP) - Club Brugge heeft een goede start gemaakt in de Champions League. De Belgische club won in het Jan Breydelstadion met 4-1 van AS Monaco.
14 uur geledenGRAZ (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede voorronde van de Europa Cup bereikt. De ploeg van trainer Anouk Bruil won opnieuw met 2-0 van Sturm Graz, nu in Oostenrijk. Ajax had eerder met dezelfde cijfers gewonnen op De Toekomst.
17 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft José Mourinho (62) aangesteld als coach. Dat heeft de club bekendgemaakt. De Portugees is de opvolger van de dinsdag ontslagen Bruno Lage, die een jaar in dienst was van de Portugese topclub. Mourinho werd eind augustus weggestuurd bij Fenerbahçe nadat de Turkse club werd uitgeschakeld voor de Champions League, uitgerekend door Benfica.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - De KNVB wil pas na "zorgvuldige bestudering en analyse" een reactie geven op de toelichting van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden op de uitspraak in een hoger beroep dat Vitesse had aangespannen tegen het besluit van de voetbalbond de proflicentie af te nemen.
23 uur geleden