General Motors wil vanaf 2028 motoren leveren aan nieuw F1-team
LAS VEGAS (ANP/RTR) - Het Amerikaanse General Motors wil vanaf 2028 de motoren leveren voor het nog op te richten Formule 1-team van Andretti Cadillac. Het team van de Amerikaanse oud-coureur Michael Andretti wil al eerder toetreden tot de koningsklasse, maar heeft daar nog goedkeuring voor nodig. De eerste jaren zou een andere leverancier dan voor de motor zorgen.
General Motors wil bij zijn toetreding gelijk de top aanvallen, stelt de grote autofabrikant in aanloop naar de Grote Prijs in het Amerikaanse Las Vegas van komend weekend. "We zullen met de allerbesten racen, op het hoogste niveau, met passie waardoor we de sport voor fans over de hele wereld naar een hoger niveau zullen tillen."
De Formule 1 krijgt vanaf 2026 een nieuw motorreglement. Met Mercedes, Ferrari, Renault, Audi, Honda en Red Bull-Ford waren al zes leveranciers bekend. Eerst leek het Alpine-team van Renault voor de eerste jaren te gaan samenwerken met de renstal van Andretti, maar die deal is geklapt.
Andretti Cadillac wil vanaf 2025 toetreden tot de Formule 1, maar de meeste bestaande teams zijn daar geen voorstander van. F1-baas Stefano Domenicali moet nog een beslissing nemen over de komst van het elfde team.
Meer uit Sport
NOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.
6 uur geledenUPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.
6 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.
10 uur geledenCOLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.
11 uur geleden