Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

General Motors vertrekt uit Australië

General Motors vertrekt uit Australië

DETROIT (ANP) - De Amerikaanse automaker General Motors (GM) vertrekt uit Australië en Nieuw-Zeeland. Ook trekken de Amerikanen de deur achter zich dicht in Thailand. Een fabriek in dat land verkoopt GM aan de Chinese branchegenoot Great Wall Motor Company.

Door het vertrek uit Australië komt er een einde aan het merk Holden. Dat in 1856 opgerichte bedrijf begon begin vorige eeuw auto's te produceren en in 1948 kwam de eerste volledig in Australië ontworpen en gebouwde Holden op de markt. Het bedrijf was jarenlang marktleider, maar heeft nu nog maar ongeveer 4 procent van de markt in handen.

Vanwege het vertrek uit de drie landen zet General Motors een afschrijving van bijna 1,1 miljard dollar in de boeken. GM is al langer bezig met het afstoten van verlieslatende onderdelen zoals Opel en het vertrek uit landen waar niet genoeg wordt verdiend.

Met het vertrek uit Australië, Nieuw-Zeeland en Thailand richt GM zich vooral op thuismarkt de Verenigde Staten. Ook in China, Mexico en Zuid-Amerika blijft het bedrijf actief.

Meer uit Financieel

Armani benoemt eerste creatief directeur van buiten de familie

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Giorgio Armani heeft Dario Vitale benoemd tot nieuwe creatief directeur. Hij is de eerste ontwerper van buiten de Armani-familie die deze functie bekleedt, zo maakte het bedrijf woensdag bekend.

20 minuten geleden
Drukkere treinen en bussen richting Duitsland vanwege Oktoberfest

UTRECHT (ANP) - De komende weken is het drukker in de internationale treinen en bussen richting Duitsland vanwege Oktoberfest. Flixbus en NS Internationaal zien een toename in het aantal boekingen. Oktoberfest begint zaterdag en duurt tot en met zondag 4 oktober.

21 minuten geleden
Wereldbank stelt Nobelprijswinnaar aan als hoofdeconoom

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Wereldbank stelt met Michael Kremer een Nobelprijswinnaar aan als hoofdeconoom. De Amerikaan staat bekend als specialist voor onderzoek naar armoedebestrijding en de problemen die daarbij komen kijken.

39 minuten geleden
Sky: KKR zet bedrijf achter Becel en Blue Band in de verkoop

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse investeerder KKR zet de komende weken Flora Food Group, het Nederlandse voedingsbedrijf achter merken als Becel, Blue Band en Bertolli, in de verkoop. Dit meldt Sky News, zonder bronnen te noemen.

53 minuten geleden
Letse vliegmaatschappij airBaltic krijgt uitstel van betaling

NEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft het verzoek van de Letse luchtvaartmaatschappij airBaltic voor uitstel van betaling ingewilligd. Dat maakte de Letse premier Andris Kulbergs woensdag bekend op berichtenplatform X. De grootste luchtvaartmaatschappij van de Baltische staten is in de financiële problemen geraakt door de sterk gestegen brandstofkosten door de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Hoofdeconoom Rabo: kabinetsdoel economische groei niet haalbaar

AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet maakte met Prinsjesdag bekend de economie jaarlijks met 1,5 procent te willen laten groeien. Maar de Rabobank verwacht niet dat het kabinet dit gaat halen met de investeringen die Den Haag nu doet. Dat stelde hoofdeconoom Otto Raspe bij RaboResearch de dag na Prinsjesdag tijdens het Miljoenenontbijt in Amsterdam, dat door VNO-NCW Metropoolregio Amsterdam werd georganiseerd.

2 uur geleden
Brussel wil meer handel via zuidelijke Kaukasus en Centraal-Azië

STRAATSBURG (ANP) - Europa zou meer handel moeten drijven met en via de landen in de zuidelijke Kaukasus en Centraal-Azië. Dat zei de voorzitter van de Europese Commissie woensdag in haar jaarlijkse State of the Union.

3 uur geleden