General Motors vertrekt uit Australië
DETROIT (ANP) - De Amerikaanse automaker General Motors (GM) vertrekt uit Australië en Nieuw-Zeeland. Ook trekken de Amerikanen de deur achter zich dicht in Thailand. Een fabriek in dat land verkoopt GM aan de Chinese branchegenoot Great Wall Motor Company.
Door het vertrek uit Australië komt er een einde aan het merk Holden. Dat in 1856 opgerichte bedrijf begon begin vorige eeuw auto's te produceren en in 1948 kwam de eerste volledig in Australië ontworpen en gebouwde Holden op de markt. Het bedrijf was jarenlang marktleider, maar heeft nu nog maar ongeveer 4 procent van de markt in handen.
Vanwege het vertrek uit de drie landen zet General Motors een afschrijving van bijna 1,1 miljard dollar in de boeken. GM is al langer bezig met het afstoten van verlieslatende onderdelen zoals Opel en het vertrek uit landen waar niet genoeg wordt verdiend.
Met het vertrek uit Australië, Nieuw-Zeeland en Thailand richt GM zich vooral op thuismarkt de Verenigde Staten. Ook in China, Mexico en Zuid-Amerika blijft het bedrijf actief.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - Automobilisten zijn aan de Nederlandse pomp zaterdag gemiddeld 1 cent minder kwijt voor een liter diesel. Daarmee laat de dieselprijs direct een daling zien na de aankondiging van een forse vrijgave van olie- en dieselvoorraden door landen van de G7.
30 minuten geledenMOSKOU (ANP/DPA) - De voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder is toegetreden tot de raad van commissarissen van de Russische supermarktketen Hyperglobus. Eerder kreeg Schröder in het Westen veel kritiek op zijn banden met het Russische bedrijfsleven en president Vladimir Poetin.
56 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Woningzoekenden kunnen zaterdag tussen 11.00 en 15.00 uur op meer locaties terecht tijdens de halfjaarlijkse Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Er doen ruim 14.000 huizen mee, tegenover een kleine 9000 eind maart. Daarmee is de ontwikkeling terug te zien dat er meer koopwoningen beschikbaar zijn door het verkopen van huurwoningen.
2 uur geledenROSTOCK (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse economie kan dit jaar met 1 procent groeien, denkt de president van de Duitse centrale bank Joachim Nagel. Eerder dit jaar had de Bundesbank nog op een groei van maar 0,5 procent voor de grootste economie van Europa gerekend.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt geen exportverbod op diesel in te voeren. Trump had eerder gedreigd met een exportstop, maar zei vrijdag tegen verslaggevers dat zo'n maatregel nooit echt op tafel heeft gelegen. Trumps uitspraken volgen op de aankondiging van de G7-landen dat ze miljoenen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar stellen.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst gesloten nadat de banengroei in de Verenigde Staten in september zwakker uitviel dan verwacht. Het banenrapport van de Amerikaanse overheid is van belang voor het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank: bij een zwakkere arbeidsmarkt is er minder ruimte om de rente verder te verhogen.
11 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - Christine Lagarde moet duidelijkheid geven over haar toekomst als president van de Europese Centrale Bank (ECB), vindt de Italiaanse minister van Financiën Giancarlo Giorgetti. Lagardes termijn loopt af in oktober volgend jaar, maar er wordt al langer gespeculeerd over een mogelijk vertrek voor dat moment.
13 uur geleden